Williams potvrdil, že bude od příštího roku používat motory Mercedes

Obnovené spojení Williamsu a Renaultu vydrží jen dva roky, už od sezóny 2014 totiž stáj z Grove přejde na motory Mercedes.
Williams potvrdil, že bude od příštího roku používat motory Mercedes

Mercedes dnes oficiálně potvrdil, že se jeho portfolio klientů v příštím roce rozroste o Williams. Jedná se o "dlouhodobé" partnerství.

Williams bude od Mercedesu kupovat šestiválcový motor se systémy na rekuperaci energií, ale převodovku bude i nadále používat vlastní.

"Mercedes-Benz je jedním z nejúspěšnějších dodavatelů motorů a my věříme, že bude mít velmi konkurenceschopný motorový komplet," řekl Frank Williams. "Také bych chtěl této příležitosti využít, abych poděkoval Renaultu za jeho neustálou tvrdou práci od obnovení našeho motorového partnerství na začátku sezóny 2012."

"Náš vztah je silný a měl za ty roky za výsledek mnoho úspěchů, patří k nim to, že nás loni znovu dovezl k vítězství ve španělské Grand Prix."

U dohody stál mimo jiné sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff, kterému v tuto chvíli stále patří podíl v obou týmech. "Je to výhra pro HPP (Mercedes High Performance Powertrains) i Williams a zajistí to, že HPP bude moci dlouhodobě dodávat podle nových pravidel nejméně třem týmům, a mohlo by to otevřít nové zajímavé možnosti pro transfer technologií," řekl.

Není tajemstvím, že jedním z hlavních důvodů pro změnu je vysoká cena nových motorů Renault, Francouzi jsou až o pět miliónů eur draží než Němci a odmítli cenu snížit.

Diskuze (53) Další článek: Co jste možná nevěděli o preferencích Nica Hülkenberga
20:16 | Renault už prý vyřešil problém s mechanismem DRS.
12:35 | Také helmy Arai už prošly crash testy a mohou se používat.
8:15 | Sestřih druhého dne testů odkaz
19. února | Nikolov sedačka jako taková. Magnussen měl dnes problém s opěrkou hlavy. Byla příliš vysunutá dopředu. Tým věří, že to do čtvrtku vyřeší.