Výsledky kvalifikace

O tématu Výsledky kvalifikace jsme již napsali řadu článků. Dozvíte se z nich všechny důležité informace.

Ferrari v singapurské záři vstalo z popela: Vettel má pole position!

Sebastian Vettel bude v Singapuru usilovat o návrat do čela šampionátu po startu z prvního místa. V první řadě vedle něj bude stát Max Verstappen. Hamilton skončil až pátý.

16.  9.  2017
Mokrou kvalifikaci vyhrál v Monze Hamilton, Stroll odstartuje druhý!

Více než 3,5 hodiny trvala kvalifikace na Grand Prix Itálie 2017. Její výsledky jsou více než překvapující.

2.  9.  2017
Hamilton v kvalifikaci ve Spa vyrovnal rekord Schumachera, Vettel druhý

Kvalifikaci na Grand Prix Belgie 2017 vyhrál Lewis Hamilton. Pro Brita to byla 68. pole positions, čímž vyrovnal rekord Michaela Schumachera. Z první řady odstartuje vedle něj Sebastian Vettel.

26.  8.  2017
Ferrari obsadí v Maďarsku první řadu, di Resta se kvalifikoval

Ferrari obsadilo v Maďarsku první řadu. Druhá bude patřit jezdcům Mercedesu.

29.  7.  2017
Hamilton v kvalifikaci v Silverstonu drtil soupeře, druhý Räikkönen

Lewis Hamilton suverénním způsobem vyhrál kvalifikaci na Grand Prix Velké Británie. Úvod kvalifikace ovlivnil lehký déšť.

15.  7.  2017
Kvalifikaci v Rakousku vyhrál Valtteri Bottas nejkratším kolem za 32 let

Kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska vyhrál na Red Bull Ringu Valtteri Bottas, který zajel nejkratší kolo za posledních 32 let.

8.  7.  2017
Kvalifikaci v Ázerbájdžánu vyhrál Hamilton, Ferrari ztratilo sekundu

Lewis Hamilton bude na vítězství v Baku útočit z prvního místa. V kvalifikaci porazil Bottase.

24.  6.  2017
Velkou kvalifikační bitvu vyhrál v Kanadě Hamilton

Kvalifikaci na Velkou cenu Kanady vyhrál Lewis Hamilton. Pro Brita je to 65. pole positions, čímž vyrovnat Ayrtona Sennu.

10.  6.  2017
Räikkönen získal po devíti letech pole position! Ferrari ovládlo první řadu

Poprvé od Velké ceny Francie 2008 a po 128 závodech získal Kimi Räikkönen pole position. Ferrari v Monaku obsadilo první řadu.

27.  5.  2017
Hamilton v kvalifikaci porazil Vettela o 0,051 sekundy, Alonso sedmý!

Pole position na Velkou cenu Španělska získal Lewis Hamilton, který jen těsně porazil Vettela.

13.  5.  2017
Ferrari to dokázalo! Oba rudé vozy jsou v první řadě GP Ruska 2017

Poprvé od Grand Prix Francie 2008 obsadily rudé vozy z Maranella kompletně první řadu.

29.  4.  2017
Bottas získal v Bahrajnu své první pole position v kariéře, Ferrari ztratilo

Valtteri Bottas získal své první pole position. Hamilton na něj ztratil 0,023 sekundy. Ferrari ztratilo téměř půl sekundy.

15.  4.  2017
Čínskou kvalifikaci vyhrál Hamilton, druhý těsně Vettel

Pořadí v prvních dvou řadách bude v Číně stejné jako v Austrálii. Pole position získal Hamilton. Vettel uhájil druhé místo o pouhou tisícinu před Bottasem.

8.  4.  2017
Mercedes
Mercedes oslaví v Malajsii titul, když...

Mercedes může už tento víkend oslavit titul mezi týmy. Za jakých okolností se tak stane?

1.  10.  2016
Soutěžící tipují na vítěze GP Kanady Hamiltona, kvalifikace jim vyšla

Tipující v celoroční soutěži poměrně dobře odhadli rozložení sil. Ale tipují se výsledky závodu. Jak ten zamíchá s pořadím?

12.  6.  2016
TechnikaFerrari
Jaké je tajemství dobrých startů Ferrari?

Ferrari vystřelily do Velké ceny Austrálie jako rakety. Náhoda nebo Scuderia našla tajnou zbraň proti Mercedesu?

25.  3.  2016
GP Austrálie: Vettel vedl, nakonec třetí, vyhrál Rosberg, Alonso boural

Velkou cenu Austrálie vyhrál Nico Rosberg. Závod přerušila velká nehoda Fernanda Alonsa.

20.  3.  2016
FIA
FIA byla nekompromisní a mazala získané časy

FIA v sobotu varovala jezdce, že jim nebude ani v nejmenším tolerovat výjezdy mimo trať. Podle pravidel musí zůstat za bílou čárou alespoň dvě kola. Samotná čára přitom už není považována za součást trati. Pokud se tak nestane, neměl by čas být uznán.

21.  6.  2014
Prohlášení týmů po kvalifikaci na GP Španělska

Prohlášení všech jedenácti týmů po sobotním programu na pátý podnik letošní sezóny formule 1, Velkou cenu Španělska.

10.  5.  2014
McLaren
McLaren je výsledky kvalifikace zklamán

Pro McLaren skončila kvalifikace zklamáním. Osmé místo Jensona Buttona a až patnácté Kevina Magnussena určitě není to, co si tým z Wokingu před návratem do Evropy představoval.

Mercedes
V trénincích auto fungovalo líp, stěžuje si Hamilton

Mercedesy obsadí na startu do Velké ceny Bahrajnu 2014 první řadu. Lewis Hamilton tentokrát nestačil na týmového kolegu Nica Rosberga.

5.  4.  2014
PneumatikyFerrari
Alonsovi pomohlo šetření pneumatik, Massovi nevyšla změna strategie

Fernando Alonso dokázal před zastávkou zůstat na trati déle, jeho péče o pneumatiky mu ve Velké ceně USA pomohla k pátému místu. Felipemu Massovi nakonec nepomohla ani změna strategie na dvě zastávky.

18.  11.  2013
Ferrari
Alonso se kvalifikací nenechal rozhodit a zítra chce vyhrát

Spa je tratí, kde horší startovní pozice nemusí nutně znamenat konec šancí v závodě. Ferrari dnes doplatilo na déšť. AKTUALIZOVÁNO

24.  8.  2013
Williams
Výsledky kvalifikace Maldonada nešokovaly

Včera si dal Williams za cíl se bez problémů dostat do první desítky, po sobotním tréninku měl ambice ještě výrazně větší.

12.  5.  2012
Red Bull Racing
Red Bull: Výsledky kvalifikace nás nepřekvapily, zítra ale může být vše jinak

Loňský šampion mezi týmy, Red Bull, si letos musí pomalu zvykat na trošku jiné výsledky. Mark Webber zítra odstartuje čtvrtý, Sebastian Vettel pátý.

24.  3.  2012
123

18:02 | Kdo bude ve vedení po prvním kole?
17:13 | Ricciardo dostal napomenutí za zdržení Strolla v Q1.
15:29 | Víkend Lewise Hamiltona: Sražený mechanik v tréninku, kontakt se zdí a poškozené přední křídlo v kvalifikaci, hodiny v rychlém kole (možná poškozené zadní křídlo).
13:35 | V Soči přestalo pršet a objevilo se dokonce sluníčko. Start kvalifikace snad ve 14:00 dle plánu.