Vettel odstartuje z boxové uličky, je odhodlán bojovat

Aby Red Bull vyšetřil příčinu problémů, rozhodl se vzít si Vettelův vůz do garáže, Němec tak odstartuje z boxů. Podle Hornera bylo ve voze paliva dost, ale musel by se rozebrat palivový systém. AKTUALIZOVÁNO.
Vettel odstartuje z boxové uličky, je odhodlán bojovat

Sebastian Vettel se ani při startu z boxové uličky kvůli diskvalifikaci za porušení pravidel v kvalifikaci na Velkou cenu Abú Zabí nehodlá vzdát. "Jeden z nejlepších skokanů na lyžích historie kdysi řekl: 'Každá šance je příležitost a pokud jsme soustředěni, pořád je tu zítra určitá šance.'," citoval odhodlaně.

Christian Horner upozornil, že Vettelovi přikázali zastavit inženýři Renaultu s odvoláním na problémy s palivovým systémem. "Poté jsem mluvil s komisaři, kteří tuto situaci akceptovali jako technické důvody pro zastavení auta způsobené vyšší mocí. Bohužel z důvodů, kterým ještě musíme porozumět, bylo místo požadovaného jednoho litru paliva pro nutné testy odčerpáno z nádrže jen 850 mililitrů," vysvětloval šéf týmu Red Bull příčinu diskvalifikace a zařazení obhájce titulu na poslední místo na startovním roštu.

Aby Red Bull vše vyšetřil, rozhodl se vzít si vůz z uzavřeného parkoviště zpět do své garáže. Vettel tak do závodu odstartuje z boxové uličky. "Z Markova startu z první řady musíme vytěžit maximum. Seb má před sebou náročný večer," připomněl necelý den před závodem za umělého osvětlení Horner.

Horner sice trest svého svěřence akceptoval, ale uvedl, že v autě bylo paliva dost. "Pravidla říkají, že jeden litr paliva musí být z vozu odčerpán bez odstranění kapoty a manipulace s vozem," připomněl článek 6.6.4 technických regulí. "Věříme, že palivo někde v systému je, podle toho, co nám řekl Renault, ale palivový systém nesmíte rozebrat za účelem poskytnutí vzorku," upřesnil.

"Je to frustrující, je to nepříjemné. Byl to problém, který nám byl oznámen při cestě do boxů. Instrukce Renaultu byly jasné, chtěli, abychom okamžitě zastavili kvůli problémům s palivovým systémem, tak jsme to udělali. FIA to akceptovala, ale pak jsou tu ty regule s odčerpáním jednoho litru paliva," litoval.

Na otázku, jak celá záležitost ovlivní Vettelův boj o třetí titul mistra světa odpověděl: "Těžko říct. Je před námi dlouhý závod. Budeme útočit a jsem si jistý, že Sebastian všem ukáže, proč je skvělý závodník. Už dříve předvedl skvělé závody, když startoval zezadu, nepochybuji, že to může zvládnout znovu."

Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
14:47 | Vandoorne penalizace + 5 míst za převodovku. Celkem 35, Alonso 40
14:12 | Problémy s hydraulikou u Vettela i Verstappena. U Red Bullu budou mít před kvalifikací více práce.
24. června | FIA zrušila obrubník v osmé zatáčce, který v pátek způsobil nehodu Sergia Péreze.
23. června | Podle Péreze by měl být obrubník v osmé zatáčce upraven.
23. června | Renault upgradoval svůj motor. Abiteboul odhaduje zlepšení na 2 desetiny (pro Baku).

GP Ázerbájdžánu 2017

Pátek 23. června 2017
1. trénink Verstappen (1:44.410)
2. trénink Verstappen(1:43.362)
Sobota 24. června 2017
3. trénink Bottas (1:42.742)
Kvalifikace Hamilton (1:40.593)
Neděle 25. června 2017
Závod 15.00

Nejčtenější články

Kvalifikaci v Ázerbájdžánu vyhrál Hamilton, Ferrari ztratilo sekundu

Kvalifikaci v Ázerbájdžánu vyhrál Ha…

Lewis Hamilton bude na vítězství v Baku útočit z prvního místa. V kvalifikaci porazil Bottase.

včera | | 228 N/A
Co se to děje? Wolff opět útočí na Rosberga

Co se to děje? Wolff opět útočí na R…

Není to tak dávno, co Toto Wolff řekl, že by ho vůbec nepřekvapilo, kdyby se Nico Rosberg vrátil do F1 a to s Ferrari. Nyní zase na adresu Rosberga padla poměrně tvrdá slova.

19.  6.  2017 | | 68 N/A
Jak vám zní spojení McLaren-Alfa Romeo?

Jak vám zní spojení McLaren-Alfa Rom…

Mezi novináři se i nadále řeší a diskutuje budoucnost partnerství mezi McLarenem a Hondou.

19.  6.  2017 | | 35 N/A
Ve druhém tréninku byl nejrychlejší Verstappen. V závěru boural

Ve druhém tréninku byl nejrychlejší …

Nejrychlejší čas také ve druhém tréninku zajel Max Verstappen. V závěru tréninku ale boural. Svůj vůz rozbil také Palmer. Alonsa zradil motor.

23.  6.  2017 | | 46 N/A
V prvním tréninku byl v Baku nejrychlejší Verstappen, Pérez boural

V prvním tréninku byl v Baku nejrych…

Nejrychlejší čas v prvním tréninku zajel Max Verstappen. Tréninky přerušila nehoda Sergia Péreze.

23.  6.  2017 | | 8 N/A