Toro Rosso potvrdilo Alguersuariho v druhé závodní sedačce

Italská stáj Toro Rosso dnes potvrdila dlouho očekávanou záležitost, týmovým kolegou Sébastiena Buemiho bude stejně jako loni Jaime Alguersuari.

"Vzhledem k tomu, že debutoval teprve v polovině roku 2009 v maďarské Grand Prix, bez předchozího testování, odvedl dobrou práci a v druhé polovině sezóny se neustále zlepšoval s vyspělým přístupem, když zvážíme, že je mu jen 19 let," řekl šéf týmu Franz Tost.

"V letošní sezóně se bude muset znovu hodně učit, protože okruhy v první polovině sezóny pro něj budou nové. Jaimeho nominace také potvrzuje závazek našeho týmu přivádět do formule 1 absolventy programu Red Bull pro mladé jezdce."

Alguersuari se v GP Maďarska stal nejmladším jezdcem v historii formule 1, který kdy absolvoval závod. Představitelé Toro Rosso již na konci sezóny avizovali, že s mladým Španělem prodlouží smlouvu i na letošní rok, ale dlouho s tím otáleli. Podle některých zdrojů proto, aby vyvinuli tlak na Alguersuariho sponzory.

Diskuze (4) Další článek: FIA zbavila Donnellyho a Purnella funkcí v motorsportu
13:54 | Renault to nakonec stihl. Právě jezdí v Barceloně.
15. února | Mattia Binotto prozradil, že matná barva Ferrari je z důvodu výkonu a ne designu. Tým díky tomu ušetřil pár stovek gramů.
15. února | Billy Monger si vyzkouší roli moderátora. Bude pracovat pro Channel 4.
14. února | Dnes ve 13:00 uvidíme nový vůz McLarenu. Živě na YT i F1sport

Nové vozy a testy

Nové vozy
Haas: 7. února 
Toro Rosso: 11. února
Williams: 11. února (barvy)
Renault: 12. února
Racing Point: 13. února (tým)
Mercedes: 13. února
Red Bull: 13. února
McLaren: 14. února
Ferrari: 15. února
Alfa Romeo: 18. února
Testy
18.února-21. února
26. února-1.března