Soud zamítl odvolání skupiny Lotus v kauze Lotus

Spor o jméno Lotus ve formuli 1 se zřejmě blíží svému konci, soud odmítl přijmout odvolání skupiny Lotus, která se domáhá výhradního práva na používání svého jména.
Soud zamítl odvolání skupiny Lotus v kauze Lotus

Když soud v květnu rozhodl, že tým Lotus nemusí měnit svůj název a že skupina Lotus smí sponzorovat pod vlastním jménem tým Renault, vydávaly to obě strany za své vítězství.

Skupina Lotus proto, že podle soudu měla právo ukončit licenční smlouvu týmu Lotus Racing, a Tony Fernandes proto, že mu bylo potvrzeno vlastnictví práv na název Team Lotus.

Skupina Lotus se ovšem nechtěla smířit s tím, že budou mít ve formuli 1 dva týmy ve svém názvu Lotus, proto se chtěla proti části rozsudku odvolat. Tony Fernandes dnes oznámil, že soudkyně Smithová odvolání skupiny Lotus zamítla a uložila jí uhradit soudní náklady týmu Lotus.

Další článek: Marko: Soupeři se snaží zpomalit Red Bull pomocí pravidel

12:59 | Robert Kubica by mohl zamířit do Haasu. Tým s ním už jedná. Kubica by pracoval na simulátoru.
10:36 | Mělo Ferrari po zastávkách v boxech prohodit jezdce a vrátit vedení Leclercovi?
22. září | Haas prozradil, že se Grosjean před kvalifikací v Singapuru opět vrátil ke specifikaci z Melbourne. Tým se snaží pochopit své současné problémy s korelací dat mezi tunelem a tratí.
22. září | Ricciardo využije vyloučení z kvalifikace a start z posledního místa a nasadí nové komponenty, zřejmě i převodovku. Čeká ho zřejmě start z boxů.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod Vettel