Jiří Šlégl

Alonso, Buemi a Nakadžima opět vyhráli Le Mans, sesterský vůz přišel o triumf v závěru

87. ročník závodu 24 hodin Le Mans vyhrála posádka Toyoty TS050 Hybrid #8 ve složení Fernando Alonso, Kazuki Nakadžima, Sébastien Buemi. Stejná trojice vyhrála závod i v loňském roce a ke druhému triumfu v Le Mans navíc přidala i titul mistrů světa.

16.  6.  2019
Pohonné jednotky
Podle Hamiltona disponuje Ferrari speciálním módem motoru, který Mercedes zatím nemá

Mercedes v této sezóně vyhrál všech sedm doposud odjetých velkých cen a sám Lewis Hamilton vystoupil pětkrát na nejvyšší stupínek. Po zkušenostech z kanadské grand prix si však pětinásobný mistr světa myslí, že Ferrari v současnosti disponuje speciálním módem motoru, který v této části sezóny nemá Mercedes k dispozici.

15.  6.  2019
Dvaadvacet bývalých pilotů F1 zasáhne do letošního Le Mans

Letošní ročník slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans je již za dveřmi, a proto je nyní ten pravý čas na to podívat se, kteří piloti se zkušenostmi z formule 1 se o víkendu vytrvalostního maratonu na okruhu La Sarthe zúčastní.

10.  6.  2019
Aston Martin potvrdil vstup do nejvyšší třídy FIA WEC, chce vyhrát Le Mans

Pátek před Le Mans byl dnem zásadních oznámení. Promotér 24 hodin Le Mans a FIA WEC, kterým je organizace ACO, představil ve spolupráci s FIA podobu nových pravidel pro vrcholnou třídu sportovních vozů ve světovém vytrvalostním šampionátu. Ještě téhož dne svůj vstup do této kategorie oznámil Aston Martin a pokračování svého továrního programu i pod novými pravidly od sezóny 2020/2021 potvrdila Toyota.

Největší bitvu nabídne třída LMGTE - PRO, shodují se před Le Mans komentátoři Eurosportu

Čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans odstartuje již zítra a při této příležitosti web F1sport vyzpovídal dva zkušené komentátory tohoto závodu na Eurosportu Martina Straku a Zdeňka Míku, které během živého přenosu doplní ještě Jiří Šlégl. Na tom, že největší souboje nabídne šestice továren ve třídě LMGTE - PRO, se oba dva jednomyslně shodnou.

14.  6.  2019
Kobajaši vyhrál v Le Mans kvalifikaci pro Toyotu, v GTE získal pole position Aston Martin

Kamuj Kobajaši získal pro tovární tým Toyota celkově páté pole position v Le Mans a zároveň to bude potřetí v řadě, co bude japonský prototyp třídy LMP 1 startovat na trati La Sarthe do čtyřiadvacetihodinového závodu z prvního místa na roštu. Velkého meziročního zrychlení dosáhly soukromé týmy SMP Racing a Rebellion Racing, jejichž nejlepší vozy zaostaly za Toyotou méně než o sekundu.

Haas povolil Magnussenovi účast v Le Mans po otcově boku

Pilot týmu Haas Kevin Magnussen má od své stáje ve formuli 1 povolení zúčastnit se v budoucnosti závodu 24 hodin Le Mans. Dánský pilot by rád utvořil posádku pro slavnou vytrvalostní klasiku spolu se svým otcem Janem Magnussenem, který je dlouholetým továrním pilotem značky Corvette.

13.  6.  2019
Moře zájemců a omezený počet míst: jak se skládá startovní listina Le Mans?

Startovní rošt 24 hodin Le Mans nabízí 62 míst, zájem týmů však tuto kapacitu pravidelně převyšuje. Promotér nejslavnějšího vytrvalostního závodu a světového šampionátu WEC, kterým je organizace ACO, proto při zaplňování startovní listiny postupuje podle specifického klíče.

Le Mans 2019: Vše, co potřebujete vědět o 87. ročníku slavného závodu | Zdroj:  WEC

Le Mans 2019: Vše, co potřebujete vědět o 87. ročníku slavného závodu

24 hodin Le Mans 2019 je již téměř tady. 87. ročník slavného závodu odstartuje tuto sobotu v 15:00 a vítězové projedou pod šachovnicovou vlajkou přesně o jeden den později. Dění na okruhu La Sarthe však začíná již dnes, a to úvodním čtyřhodinovým volným tréninkem a následně první částí kvalifikace.

12.  6.  2019
Tým ARC Bratislava se po roční pauze vrací do Le Mans

Česká stopa bude letos ve slavném čtyřiadvacetihodinovém závodě v Le Mans chybět, díky týmu ARC Bratislava však budou mít o tomto víkendu své želízko v ohni alespoň slovenští fanoušci. Stáj závodícího šéfa Miroslava Konopky se francouzského vytrvalostního maratonu zúčastní ve třídě LMP 2 podruhé během posledních tří let.

11.  6.  2019
Lando Norris se cítí osobně dotčen Hamiltonovým vyjádřením o mladých pilotech

Na úvodní tiskové konferenci ještě před pátečními tréninky v kanadském Montrealu Lewis Hamilton uvedl, že současná formule 1 není dostatečně fyzicky náročná a umožňuje i velmi mladým pilotům, aby v ní závodili. Proti těmto slovům se posléze ohradil Lando Norris. Britský pilot McLarenu prohlásil, že se dotkla jeho a celé skupiny mladých jezdců F1.

8.  6.  2019
Vandoorne v Le Mans překonal absolutní rychlostní rekord WEC

Stoffel Vandoorne se pomalu ale jistě seznamuje s okruhem La Sarthe v Le Mans, kde bude příští týden s týmem SMP Racing debutovat v nejslavnější čtyřiadvacetihodinovce na světě. Belgičan absolvoval svá první kola na téměř čtrnáctikilometrové trati během nedělního testování a hned se postaral o jeden zápis do historických statistik.

5.  6.  2019
Alonso pro příští rok vyloučil účast v kompletní sezóně IndyCar

Fernando Alonso vyloučil, že by se v příští sezóně plnohodnotně vrhl do zámořské formulové série IndyCar.

4.  6.  2019
Brendon Hartley: U Toyoty se už cítím jako doma

Dvojnásobný mistr světa FIA WEC a vítěz 24 hodin Le Mans z roku 2017 Brendon Hartley je po roční pauze zpět v paddocku vytrvalostního mistrovství světa a před příští sezónou začíná sbírat své první zkušenosti za volantem prototypu Toyota TS050 Hybrid třídy LMP 1.

Sébastien Buemi byl s Toyotou nejrychlejší během testů v Le Mans

Švýcarský tovární pilot Toyoty Sébastien Buemi byl nejrychlejším jezdcem nedělních oficiálních testů na trati La Sarthe v Le Mans. Slavný závod na 24 hodin se jede za čtrnáct dní a zúčastní se ho rekordních dvaašedesát vozů.

2.  6.  2019
Marcus Ericsson získal své první pódium v sérii IndyCar | Zdroj:  IndyCar

Marcus Ericsson získal své první pódium v sérii IndyCar

Bývalý švédský pilot stáje Sauber Marcus Ericsson získal v neděli na ostrově Belle Isle v Detroitu své první pódiové umístění v zámořské formulové sérii IndyCar. Účastník sedmadevadesáti velkých cen F1 dokončil závod na druhém místě.

3.  6.  2019
Nebylo vždy hezké vidět, že vám volá Marko, vzpomíná Ricciardo

Daniel Ricciardo uzavřel odchodem z Red Bullu k Renaultu jednu dlouhou životní kapitolu, během které byl téměř denní součástí jeho života Helmut Marko. Australan vzpomíná na to, že příchozí hovor od Marka, který má u Red Bullu na starosti jezdecké otázky, nebyl vždy tou nejhezčí věcí, jaká mohla pilota potkat.

1.  6.  2019
Podle Hamiltona by měl Mercedes do Kanady přivést první vylepšení motoru

Lewis Hamilton očekává, že Mercedes do Kanady přiveze první vylepšení motoru v této sezóně.

Pohonné jednotkyPravidla formule 1
Porsche připravilo motor pro vstup do formule 1, zřejmě ho ale nevyužije

Německá automobilka Porsche vyvinula a testovala šestiválcovou hybridní pohonnou jednotku, která by mohla být kompatibilní s novými pravidly pro motory formule 1, jenž by měla vejít v platnost od sezóny 2021. Porsche vstup do „královny motorsportu“ dlouhodobě zvažovalo, v současnosti se však takováto možnost jeví velmi nepravděpodobně.

31.  5.  2019
Formule E
Piquet bude po odchodu z formule E závodit v rallycrossu

Bývalý pilot formule 1 Nelson Piquet junior, který se v březnu rozešel s týmem Jaguar ve formuli E, se zúčastní několika závodů nově vzniklé rallycrossové série Titans RX.