redakce F1sport.cz

Fernando má v ruce dvě esa, říká Massa

Ze sezony 2010 zbývají poslední hodiny. Napětí už ani nemá kam stoupat. Kdo nakonec získá titul? „Fernando (Alonso) má v ruce dvě esa, jako když hrajete poker. Před začátkem závodu je to on, kdo má největší šanci vyhrát šampionát,“ říká Felipe Massa.

14.  11.  2010
Střed pole: Petrov překonal Kubicu, podruhé v sezoně

Zázračné dítě z minulé soboty, Nico Hülkenberg, zažil v dnešní kvalifikaci propad o 15 míst. Zatímco posledně startoval v Sao Paulu na pole position, dnes se nedostal ani do finále.

13.  11.  2010
Alonsa čeká asi nejdelších 55 kol v životě, šance na titul je velká

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ - Fernando Alonso bude mít v zítřejším finále sezony titul ve svých rukou. V kvalifikaci na velkou cenu v Abú Zabí se umístil třetí.

V Brazílii zvítězil Vettel, šampionát bude mít velkolepé finále

Sebastian Vettel zvítězil v GP Brazílie a snížil svou ztrátu v šampionátu. Mark Webber a Fernando Alonso dojeli druhý a třetí. Vyvrcholení sezony se tak odkládá až na úplný konec.

7.  11.  2010
Schumacherovi vychladly pneu, Rosberga zbrzdil Buemi

U Mercedesu vládne po kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie rozladění z nevyužitých šancí. Michael Schumacher, ač vodomil, skončil až osmý, Nico Rosberg se nedostal ani do finále a zůstal třináctý.

6.  11.  2010
Pátý Alonso: Priorita je zvýšit náskok na Webbera

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ - Fernando Alonso zítra nebude mít snadnou práci. Nejvážnější aspirant na titul měl v kvalifikaci na Velkou cenu Brazílie značné problémy. Startuje pátý, všechny velké soupeře má před sebou.

Bernie Ecclestone
Ecclestone oslavoval s dcerami, ty výjimečně snesly i jeho přítelkyni

Bernie Ecclestone vyrazil ve čtvrtek večer s dcerami do londýnské čtvrti Mayfair oslavit své osmdesátiny. Tátovy holčičky u rodinné večeře výjimečně snesly i jeho mladou přítelkyni Fabianu.

29.  10.  2010
Lotus si udržel pozici nejlepšího nováčka, Virgin vyšel naprázdno

Komunita nováčků zaznamenala v Koreji padesátiprocentní úmrtnost. Jarno Trulli od Lotusu a piloti Virginu nepřežili náročné podmínky na špinavé mokré trati. Heikki Kovalainen a jezdci Hispanie dokončili závod na posledních třech místech.

24.  10.  2010
Mercedes: Schumacherovi se dařilo, Rosberga je škoda

Michael Schumacher v Koreji vyrovnal svůj nejlepší výsledek letošní sezony ze Španělska a Turecka. Dojel čtvrtý po startu z devátého místa. V přímém souboji mazácky předjel Roberta Kubicu a Jensona Buttona.

Alonso vede šampionát, vyhrál deštivou VC Koreje

Fernando Alonso vyhrál premiérovou GP Koreje. Smůla na straně soupeřů mu podepsala bianco šek a Španěl si ho vybral do posledního centu. Webber boural, Vettela zradil motor a Alonso se posunul do čela šampionátu.

Schumacher dostal napomenutí za zdržení Barrichella

Michael Schumacher se opět dostal do konfliktu se svým bývalým týmovým kolegou Rubensem Barrichellem. Schumacher Brazilce zbrzdil ve druhé části kvalifikace mezi zatáčkami 10 a 14. Komisaři mu za to udělili napomenutí.

23.  10.  2010
Vettel má šanci znovu přeskupit pořadí šampionátu

Sebastian Vettel si v kvalifikaci na Velkou cenu Jižní Koreje vypracoval další šanci k posílení svých nadějí na titul. Vozy Red Bullu urvaly první řadu v poslední chvíli, třetí Fernando Alonso na ně nakonec ztratil dvě desetiny vteřiny.

Nováčci slavili díky odpadlíkům velké úspěchy

Mezi nováčky se dnes v Suzuce vyskytovala minimální úmrtnost. Klasifikováni byli všichni až na Lucase di Grassiho, který se vyboural už při cestě na start. Dalších sedm odpadlíků pak dalo třem novým týmům šanci na vůbec nejlepší umístění v sezóně.

10.  10.  2010
Mercedes si připsal poloviční úspěch, Rosbergova nehoda zůstává záhadou

Mercedes mohl být dnes v Suzuce nejúspěšnějším týmem hned za první pětkou aspirantů na titul. Nico Rosberg ale skončil šest kol před koncem závodu v bariérách nejspíš kvůli technické závadě. Nakonec jsou Němci rádi, že Rosberg odjíždí z Japonska alespoň se zdravou kůží.

Je to dobré znamení, říká Vettel o svém vítězství

Sebastian Vettel si v pětiboji o titul mistra světa značně vylepšil pozici. Díky víkendu v japonské Suzuce, který zcela ovládl, mu na vedoucího Marka Webbera chybí už jen čtrnáct bodů a s druhým Alonsem jsou teď na tom bodově úplně stejně.

Speciál
Podvaadvacáté do Suzuky

Jen čtyřikrát automobilovou GP Japonska hostil okruh Fuji: dvakrát v sedmdesátých letech a v sezonách 2007 a 2008. V ostatních letech tenhle závod pokaždé viděla Suzuka. A jiné to nebude ani letos.

6.  10.  2010
Speciál
GP Singapuru: Co ve výsledcích nebylo

Závod na jihu malajského poloostrova byl letos v F1 tím posledním na městské trati a přinesl tentokrát až nezvykle dramatickou podívanou.

27.  9.  2010
Schumacherovu noční premiéru poznamenaly dva incidenty

Michaela Schumachera jeho premiéra v nočním Singapuru nepotěšila. Po startu z devátého místa skončil až třináctý. Komisaři ho vyšetřovali za nehodu s Nickem Heidfeldem a k tomu ho do půlky závodu omezovaly zadní pneumatiky.

26.  9.  2010
Alonso je druhý v šampionátu, počítá s velkým bojem až do konce

DOPLNĚNÉ VYDÁNÍ - Fernando Alonso se díky dvěma vítězstvím za sebou vyhoupl na druhé místo v průběžném pořadí šampionátu. Po dnešním vyčerpávajícím souboji se Sebastianem Vettelem v ulicích Singapuru ztrácí na Marka Webbera jedenáct bodů.

Střed pole: Nejspokojenější jsou Barrichello, Kobajaši a Alguersuari

Nejlépe ze středu pole dopadl v dnešní kvalifikaci Rubens Barrichello. Blýskl se šestým místem a chválil především nové díly. Nico Hülkenberg si toho od kvalifikace také hodně sliboval, ale nakonec nepostoupil ani do finále a skončil dvanáctý.

25.  9.  2010
123456...24...
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
15:59 | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.
14:51 | Kvalifikace F2: Pole position (za které jsou v F2 body) získal Callum Illot. Schumacher 10., Cunoda 22., Lundgaard 9., Shwartzman 14.
14:09 | Binotto potvrdil, že Sainze nejspíše v lednu posadí do dva roky starého vozu. Racing Point podobný test s Vettelem nechystá. Szafnauer uvedl, že nemají možnost jezdit s dva roky starým vozem.