Rebellion Racing

Téma Rebellion Racing na F1Sport.cz průběžně sledujeme. Zde jsou všechny redakční články, které se tématu věnují.

Závod WEC v Austinu vyhrál tým Rebellion Racing, v LMGTE – PRO slaví Aston Martin

Pátý závod sezóny 2019/2020 světového vytrvalostního šampionátu sportovních vozů FIA WEC na Okruhu Amerik nedaleko texaského Austinu vyhrál tým Rebellion Racing. Švýcarská stáj tak podruhé v této sezóně dokázala vyzrát na tovární Toyoty TS050 Hybrid a triumfovat v absolutním pořadí. Ve třídě LMGTE – PRO získal vítězství v Texasu tovární tým Aston Martin Racing

24.  2.  2020
WEC pokračuje v Austinu. Získá Toyota první vítězství v Texasu?

Poprvé po zimní pauze bude dnes večer pokračovat sezóna světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC 2019/2020. Jezdce a týmy čeká šestihodinový podnik na Okruhu Amerik nedaleko Austinu v americkém státě Texas, závodit se tak bude na okruhu, který pravidelně hostí grand prix formule 1. Do Austinu se WEC vrací poprvé od roku 2017 a před továrním týmem Toyota leží jasný úkol – získat na texaském okruhu vůbec první triumf s vozem LMP 1. Proti ale budou švýcarští „rebelové“ a míchat kartami bude opět i hendikep za úspěch.

23.  2.  2020
Toyoty poraženy! Závod WEC v Šanghaji vyhráli švýcarští „rebelové“

Švýcarský tým Rebellion Racing dokázal ve třídě LMP 1 využít výhodného nastavení „hendikepu za úspěch“ a ve čtyřhodinovém závodě světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC porazil oba tovární prototypy Toyota TS050 Hybrid. Z vítězství v Číně se tak raduje trojice Bruno Senna, Gustavo Menezes, Norman Nato.

10.  11.  2019
WEC Šanghaj: Toyoty zpomaleny téměř o tři sekundy, otevírá se šance soukromníkům?

Sezóna 2019/2020 světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC pokračuje o tomto víkendu na okruhu v Šanghaji, kde bude na programu netradičně čtyřhodinový závod. Pro třídu LMP 1 byl podruhé od svého zavedení stanoven „balast za úspěch“, který pochopitelně nejvíce postihne tovární prototypy Toyota TS050 Hybrid. Japonské vozy vyhrály oba úvodní podniky nové sezóny na Silverstonu i ve Fudži.

8.  11.  2019
Porscheho dům ukrývá poklad. U Liberce je k vidění vítězný vůz z Le Mans 2016

Muzeum v rodném domě Ferdinanda Porscheho ve Vratislavicích nad Nisou u Liberce vždy patřilo k nejlákavějším cílům výletů automobilových nadšenců, nyní však nabízí o důvod navíc pro bezodkladnou návštěvu. Do rodného místa slavného konstruktéra totiž Porsche zapůjčilo prototyp 919 Hybrid LMP 1, který zvítězil v Le Mans 2016.

20.  10.  2019
Toyota opět ovládla horu Fudži, zvítězil prototyp #8

Toyota TS050 Hybrid #8 posádky Brendon Hartley, Kazuki Nakadžima, Sébastien Buemi vyhrála druhý závod aktuální sezóny světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC na japonském okruhu pod horou Fudži. Pro Hartleyho to je první triumf s japonskou stájí.

6.  10.  2019
Pilot F2 Luca Ghiotto si ve Fudži vyzkouší prototyp LMP 1

Třetí muž průběžného pořadí letošní sezóny šampionátu formule 2 a pilot týmu UNI-Virtuosi Racing Luca Ghiotto se 6. října zúčastní šestihodinového závodu světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC na japonském okruhu Fudži. Čtyřiadvacetiletý Ital bude pod mýtickou horou na ostrově Honšú debutovat za volantem prototypu třídy LMP 1.

17.  9.  2019
WEC: Lopez, Conway a Kobajaši vyhráli pro Toyotu na Silverstonu

Na britském Silverstonu odstartovala čtyřhodinovým závodem nová sezóna světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC v podobném duchu, jako skončila ta minulá. Tovární vozy Toyota TS050 Hybrid získaly vítězný double, byť soukromé prototypy v LMP 1 zaznamenaly v porovnání s loňským rokem znatelný výkonnostní progres.

1.  9.  2019
Ferrari
Vytrvalostní víkend: Silverstone hostí WEC, Scuderia Praha závodí v Barceloně

Nadcházející víkend se pochopitelně ponese především ve znamení belgické grand prix, motoristický program však bude bohatý napříč celou Evropou. Na britském Silverstonu v neděli odstartuje nová sezóna světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC a český tým Scuderia Praha se v Barceloně zúčastní posledního letošního závodu na evropské půdě.

30.  8.  2019
Testy WEC v Barceloně: pětice prototypů LMP 1 v jedné sekundě

Oficiálními testy na okruhu ve španělské Barceloně odstartovala v úterý a ve středu nová sezóna světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC 2019/2020. Na katalánské trati, která o předcházejícím víkendu rovněž hostila závod evropské Le Mans Series, se poprvé představily nové vozy a upravené barvy některých stájí. Největší pozornost pochopitelně budily kategorie LMP 1 a LMGTE – PRO, které mají status mistrovství světa.

25.  7.  2019
Vandoorna nadchlo Le Mans, chce se vrátit a bojovat o vítězství

Stoffel Vandoorne si s týmem SMP Racing ve třídě LMP 1 prožil svůj debut v Le Mans. Pro sedmadvacetiletého Belgičana to byl druhý závod ve FIA WEC poté, co se v květnu zúčastnil své domácí šestihodinovky ve Spa. Zdá se, že bývalý pilot McLarenu ve formuli 1 se na scéně vytrvalostních závodů čím dál tím více zabydluje.

17.  6.  2019
Největší bitvu nabídne třída LMGTE - PRO, shodují se před Le Mans komentátoři Eurosportu

Čtyřiadvacetihodinovka v Le Mans odstartuje již zítra a při této příležitosti web F1sport vyzpovídal dva zkušené komentátory tohoto závodu na Eurosportu Martina Straku a Zdeňka Míku, které během živého přenosu doplní ještě Jiří Šlégl. Na tom, že největší souboje nabídne šestice továren ve třídě LMGTE - PRO, se oba dva jednomyslně shodnou.

14.  6.  2019
Kobajaši vyhrál v Le Mans kvalifikaci pro Toyotu, v GTE získal pole position Aston Martin

Kamuj Kobajaši získal pro tovární tým Toyota celkově páté pole position v Le Mans a zároveň to bude potřetí v řadě, co bude japonský prototyp třídy LMP 1 startovat na trati La Sarthe do čtyřiadvacetihodinového závodu z prvního místa na roštu. Velkého meziročního zrychlení dosáhly soukromé týmy SMP Racing a Rebellion Racing, jejichž nejlepší vozy zaostaly za Toyotou méně než o sekundu.

17:06 | Zandvoort by prý raději letošní závod zrušil a soustředil se na příští rok, než aby se jelo před prázdnými tribunami.
11:18 | Mistr světa z roku 1997 a současný glosátor dění ve světě motorsportu Jacques Villeneuve dnes slaví 49 let.
7. dubna | Tak ne zřejmě ale už určitě..
7. dubna | Formule 1 zřejmě prodlouží "letní přestávku", která běží nyní (uzavření továren) z 21 dnů za 35 dnů.