Räikkönenovým kolegou u Renaultu se stal Grosjean

Tým Renault bude příští rok závodit se zcela novou jezdeckou dvojicí, vedle Kimiho Räikkönena nominoval Romaina Grosjeana. Petrov si musí hledat místo jinde.
Räikkönenovým kolegou u Renaultu se stal Grosjean

Renault potvrdil očekávané, Romain Grosjean se s ním vrací do formule 1 poté, co pro něj odjel sedm závodů v druhé polovině sezóny 2009. K sedačce mu pomohlo několik věcí. Francouz je jezdcem společnosti Gravity (stejní majitelé jako u týmu) a má podporu automobilky Renault. Ale především za ním stojí ropná společnost Total, která při této příležitosti prodloužila sponzorskou smlouvu s týmem.

"Závodit vedle bývalého mistra světa a někoho, kdo je hladový po návratu do formule 1, bude skvělou zkušeností," řekl Grosjean. "Jsem si jistý, že mi to pomůže zlepšit moji výkonnost. Cítím, že mi moje úspěšná sezóna v GP2 pomohla hodně vyspět, a jsem mnohem komplexnější jezdec než v době, kdy jsem v tomto sportu soutěžil naposledy. Návrat do Enstonu v roli závodního jezdce je jako návrat domů."

"Zapůsobil na nás, když pro nás jezdil v prvních trénincích v Abú Zabí a Brazílii," řekl o Grosjeanovi šéf týmu Eric Boullier. "Věříme, že jeho nominace do závodní sedačky nám pomůže při opětovném budování týmu. Chtěl bych poděkovat Vitaliji Petrovovi a Brunovi Sennovi za jejich přispění k letošním výkonům týmu a přeji jim do budoucna vše nejlepší."

Diskuze (201) Další článek: Mercedes bude brzy testovat první verzi šestiválce pro rok 2014
20:16 | Renault už prý vyřešil problém s mechanismem DRS.
12:35 | Také helmy Arai už prošly crash testy a mohou se používat.
8:15 | Sestřih druhého dne testů odkaz
19. února | Nikolov sedačka jako taková. Magnussen měl dnes problém s opěrkou hlavy. Byla příliš vysunutá dopředu. Tým věří, že to do čtvrtku vyřeší.