První GP GP Austrálie 2016
První vítězství
Titul mistra světa

HISTORIE

Před vstupem do vrcholového motorsportu závodil Pascal Wehrlein například v evropské F3, kde v roce 2012 vybojoval 2. místo.

V roce 2013 vstoupil do DTM, kde jezdil za tým Mücke Motorsport a od roku 2014 za tým HWA AG 2014. Oba týmy patří pod Mercedes. V roce 2014 se stal Wehrlein nejmladším vítězem závodu DTM, když vyhrál na Lausitzringu.

Na konci roku 2014 ho Mercedes představil jako rezervního jezdce v F1. Poté absolvoval testy nejen ve voze Mercedesu ale také ve voze Force Indie.

10. února 2016 byl Pascal Wehrlein představen jako závodní jezdec týmu Manor pro sezónu 2016.

Související články

Sauber
Měl být Ericsson upřednostňován? Wehrlein to nechce komentovat

Konec šéfky Sauberu překvapil oba jezdce týmu.

22.  6.  2017 | 15
Wehrlein viní z kolize Buttona, Brit naopak zrcátka

Pro Pascala Wehrleina ze Sauberu a Jensona Buttona, který pro Velkou cenu Monaka nahradil u McLarenu Fernanda Alonsa, skončil závod kolizí.

28.  5.  2017 | 5
Sauber
O Pascalovi jsme nikdy nepochybovali, říká šéfka Sauberu

Sauber získal ve Španělsku první letošní body a to hned čtyři. Tým těžil z odstoupení několika soupeřů, ale také z odvážné jednozastávkové strategie.

15.  5.  2017 | 2
Sauber
Jednozastávková strategie vynesla Sauberu první body

Pascal Wehrlein dosáhl ve Velké ceně Španělska svého nejlepšího umístění ve formuli 1, když obsadil osmé místo a pro sebe a Sauber získal první body v letošní sezóně.

14.  5.  2017 | 9
HondaSauber
Správné rozhodnutí, říkají jezdci Sauberu o přechodu týmu k Hondě

Od příštího roku bude Sauber používat pohonné jednotky od Hondy. Podle jezdců Sauberu je to správné rozhodnutí.

3.  5.  2017 | 14
Sauber
Je jen otázkou času, než Wehrlein získá první body pro Sauber, říká Wolff

Členové juniorského programu Mercedesu Esteban Ocon a Pascal Wehrlein jezdí ve Force Indii a Sauberu. Toto Wolff ocenil jejich dosavadní výkony u nových týmů.

26.  4.  2017 | 2
Wehrlein doufá v další účast v Závodu šampionů

Pascal Wehrlein věří, že i přes svou letošní vážnou nehodu v Závodu šampionů se tohoto podniku v budoucnu znovu zúčastní.

24.  4.  2017
Sauber
Wehrlein ukázal první fotografie ze své léčby

Pascal Wehrlein se v Bahrajnu vrátil do vozu a skončil na 11. místě.

17.  4.  2017 | 6
Sauber
Wehrlein ve své první letošní kvalifikaci postoupil do Q2

Pascal Wehrlein se v rámci Velké ceny Bahrajnu letos poprvé představuje v týmu Sauber, když musel začátek sezóny formule 1 vynechat kvůli zranění. V sobotní kvalifikaci na okruhu Sakhir přitom dokázal porazit týmového kolegu a postoupit do Q2.

16.  4.  2017 | 8
Sauber
Wehrlein je zpět a odráží kritiku

Někteří lidé i jezdci Wehrleina za neúčast v prvních dvou závodech kritizovali. Jezdce Sauberu ale kritika nezajímá.

13.  4.  2017 | 9
Sauber
Sauber potvrdil, že Wehrlein v Bahrajnu už pojede

Pascal Wehrlein vynechal dvě úvodní velké ceny. V Bahrajnu tento týden ale už bude zpět ve voze.

11.  4.  2017 | 10
Fyzicky se nejlépe připravíte v autě, říká Pérez o Wehrleinovi

Pascal Wehrlein chybí také v Číně. Situaci okomentoval Sergio Pérez, který sám před léty jeden víkend vynechal.

6.  4.  2017 | 11
Sauber
Kaltenbornové vadí kritika Wehrleina za neúčast v závodě

Pascal Wehrlein se nezúčastnil prvního závodu nové sezóny kvůli zranění ze Závodu šampiónů.

29.  3.  2017 | 12
Sauber
Antonio Giovinazzi nahradí v Austrálii Pascala Wehrleina!

Ital Antonio Giovinazzi nahradí ve Velké ceně Austrálie Pascala Wehrleina.

25.  3.  2017 | 5
Mercedes
Rok zkušeností nestačí, říká Wehrlein o šanci u Mercedesu

Pascal Wehrlein podle svých slov chápe rozhodnutí šéfa Mercedesu Tota Wolffa neangažovat jej po jedné sezóně strávené ve formuli 1 do týmu Mercedes pro rok 2017.

12.  3.  2017 | 51
Sauber
Antonio Giovinazzi nahradí v prvních testech Wehrleina

Pascala Wehrleina nahradí v prvních testech třetí jezdec Ferrari Antonio Giovinazzi.

24.  2.  2017 | 4
Sauber
Wehrlein potvrdil, že se prvních testů nezúčastní

Pascal Wehrlein dnes oficiálně potvrdil, že se nezúčastní prvních předsezónních testů, které začínají 27. února.

17.  2.  2017 | 6
Sauber
Wehrlein první testy kvůli zranění vynechá

Pascal Wehrlein nakonec opravdu vynechá první předsezónní testy. Pilot Sauberu se zranil v lednu během závodu šampionů.

16.  2.  2017 | 13
Sauber
Nastoupí zraněný Wehrlein do testů?

Pascal Wehrlein měl při nedávném Závodě šampionů ošklivou nehodu, která by mohla ohrozit jeho start v předsezónních testech.

6.  2.  2017 | 10
Mercedes
Wehrlein je stejně rychlý jako Bottas, říká Lauda

Podle Nikiho Laudy je Pascal Wehrlein stejně rychlý jako Valtteri Bottas. Pro Fina ale hovoří zkušenosti.

6.  2.  2017 | 13
1234

21:48 | Twitter anketa: Souhlasíte se zavedením svatozáře?
18. července | Antonio Giovinazzi (Haas) a Lance Stroll (Williams) testovali pro Pirelli.
17. července | Během noci dojde k přesunu webu na jiný server. Pokud v noci napíšete do diskuse příspěvek, nemusíte ho zítra najít.
17. července | Leclerc by měl testovat s Ferrari v sezónních testech po GP Maďarska.
16. července | Ricciardo před startem mění komponenty. Penalizace ho čeká pouze za MGU-H, ale na jeho postavení na roštu to nemá vliv.