Okruh v Indii navrhl Tilke a pořadatelé ho pozměnili podle připomínek týmů

Formule 1 zavítá příští rok do Indie na okruh, do jehož podoby promluvili také jezdci a týmy. Pořadatelé proto věří, že bude unikátní.

"Úzce jsme spolupracovali s Hermannem Tilkem, ten připravil základní návrh," vysvětloval Mark Hughes pro oficiální web formule 1. "A ten návrh jsme předali některým týmům formule 1, aby jej daly do svých simulátorů. Týmy pak přišly se svými doporučeními, jak ho upravit, aby byl trochu víc vzrušující. A my jsme připravili plán, jak ho postavit."

Terén, na němž bude okruh poblíž Nového Dillí stát, byl rovný, takže stavební práce začaly přesunem zeminy, aby trať nabídla alespoň menší převýšení.

"Okruh není placatý, i když okolní krajina ano. Přesunuli jsme 4 milióny krychlových metrů zeminy, aby se trať hodně vlnila. Mezi první a třetí zatáčkou se trať zvedá o 14 metrů a je tam slepý horizont. Takže jsme se zabývali tím, co dělá okruh vzrušujícím," uvedl Hughes.

"Desátá zatáčka bude velmi podobná osmé zatáčce v Turecku, je velmi dlouhá. Není stejně dlouhá, ale má dvojitý vrchol, je lehce klopená a kolem ní je 13 tisíc míst k sezení, jako v aréně. Myslím, že to pro jezdce bude dobrá výzva. Takže trať je celkem unikátní a snad si jezdci a týmy nebudou stěžovat, když k její podobě také přispěli."

Pořadatelé očekávají, že díky účasti Karuna Čandhoka a Force Indie bude formule 1 v druhé nejlidnatější zemi světa velmi úspěšná. Výstavba okruhu je ale teprve ve svých začátcích.

"Máme nasmlouváno 95 procent dodavatelů, včetně toho pro asfalt. Připraveni na homologaci FIA budeme pravděpodobně na konci července příštího roku. Plán je takový, že chceme závod na konci příští sezóny, ale uvidíme, jestli to takhle nakonec zapadne do kalendáře," dodal Hughes.

Diskuze (20) Další článek: Kubica: Úspěch Renaultu v Belgii záleží na křídle s průduchem
20:16 | Renault už prý vyřešil problém s mechanismem DRS.
12:35 | Také helmy Arai už prošly crash testy a mohou se používat.
8:15 | Sestřih druhého dne testů odkaz
19. února | Nikolov sedačka jako taková. Magnussen měl dnes problém s opěrkou hlavy. Byla příliš vysunutá dopředu. Tým věří, že to do čtvrtku vyřeší.