O poslední místo na roštu usiluje Lotus podporovaný Malajci

BMW Sauber byl mohl z formule 1 zmizet úplně.
Kvůli odchodu BMW z formule 1 se na startovním roštu 2010 uvolnilo jedno místo. Mnichovská automobilka se tým snaží prodat, ale o jeho místo má zájem skupina podporovaná malajskou vládou, která by ráda vstoupila na vrchol motorsportu se značkou Lotus.

Malajci by mohli tým BMW koupit, ale podle Autosportu se snaží založit úplně nový, který by závodil pod názvem Lotus. Malajská vláda by tuto příležitost využila k propagaci Petronasu.

Značku Lotus vlastní malajská automobilka Proton a o vstup do formule 1 usilovala již v letošním prvním výběrovém řízení na nové týmy pro rok 2010. Své jméno s ní spojil Mike Gascoyne, který dříve pracoval u Force India či například Renaultu, teď se k ní navíc přidá bývalý marketingový pracovník Ferrari Dany Bahar.

Malajský ministr sportu Datuk Ahmad Shabery Cheek odmítl tyto zprávy komentovat. "Nic nebylo uzavřeno a není co komentovat. Nepotvrzuji to, ani to nevyvracím," řekl.

FIA by měla 13. tým vybrat během několika následujících týdnů a je možné, že malajskou vládou podporovaný Lotus oznámí své plány po Grand Prix Singapuru.
Diskuze (35) Další článek: Fisichella bude v roce 2010 oficiálním náhradníkem Ferrari
20:16 | Renault už prý vyřešil problém s mechanismem DRS.
12:35 | Také helmy Arai už prošly crash testy a mohou se používat.
8:15 | Sestřih druhého dne testů odkaz
19. února | Nikolov sedačka jako taková. Magnussen měl dnes problém s opěrkou hlavy. Byla příliš vysunutá dopředu. Tým věří, že to do čtvrtku vyřeší.