Rekord tratě 1:29,468 - Michael Schumacher
Vítězové Velké ceny

Související články

Nürburgring čelí bankrotu, vláda obviňuje Evropskou komisi

Německému okruhu Nürburgring docházejí peníze, je zadlužený a v současnosti je zřejmě jediným řešením konkurzní řízení.

18.  7.  2012
Bernie Ecclestone
Ecclestone je ochotný hledat řešení pro Nürburgring

Budoucnost závodu formule 1 na Nürburgringu je nejistá, ale všechny strany zatím deklarují vůli hledat společné řešení.

16.  2.  2012
Bernie EcclestonePeníze a byznys
Nürburgring dostane méně peněz od státu, Ecclestone nabídl pomoc

Finanční potíže okruhu Nürburgring s formulí 1 ohrožují jeho setrvání v kalendáři. Pomocnou ruku tentokrát nabídl sám Bernie Ecclestone.

15.  12.  2011
Karta se začíná pomalu obracet proti Red Bullu

Rozložení sil v poli se postupně mění a vypadá to, že v neprospěch týmu Red Bull. Maďarsko by tento trend mohlo potvrdit.

26.  7.  2011
Mladší týmy: Nejlepší opět Kovalainen

Finský pilot ujel virginům, ale na ostatní ztrácel, Glock s d´Ambrosiem dokončili za sebou, Čandhok a Ricciardo se hlavně učili, Liuzziho zradila elektronika.

24.  7.  2011
Střed pole: Sutil, Kobajaši a Petrov na bodech, Buemi penalizován

Sutil se před domácím publikem blýskl šestým místem, Kobajaši těžil z dobré strategie, Petrov vybojoval pro svůj tým bod. Buemi dostal penalizaci pěti míst na startu Velké ceny Maďarska za způsobení kolize.

Mercedes
Schumacher svou chybu uznává

Oba mercedesy dojely do cíle se ztrátou jednoho kola na vítěze dnešního závodu. V domácí velké ceně tak nepředvedly žádný brilantní výkon, když skončily na sedmém, respektive osmém místě.

Ferrari
Alonso je s druhým místem nadmíru spokojený - AKTUALIZOVÁNO

Fernando Alonso dnes zajel velmi povedený závod a potřetí v řadě stanul na stupních vítězů. Felipeho Massu připravila o čtvrté místo nepovedená zastávka v boxech v posledním kole.

McLaren
Hamilton nechce nic zakřiknout

McLaren odjíždí z Německa rozpačitě. Lewis Hamilton si po startu z druhého místa vybojoval vítězství, Jenson Button musel po problémech s hydraulikou ze závodu odstoupit.

Hamilton zajel i nejrychlejší kolo, nejrychlejší zastávku měl Schumacher

Lewis Hamilton si v závěru na Nürburgringu připsal také nejrychlejší kolo, nejrychlejší zastávku v boxech absolvoval Michael Schumacher.

Red Bull Racing
Chceme-li zase vyhrávat, musíme se zlepšit, uvědomuje si Webber

Australan nedokázal těžit z nejlepšího postavení na startu a dojel třetí. Sebastian Vettel zažil nejhorší závod dosavadního průběhu sezony, nevešel se na stupně vítězů. AKTUALIZOVÁNO.

Vyrovnanou Velkou cenu Německa vyhrál Lewis Hamilton

Mezi třemi jezdci třech elitních týmů se rozhodovalo o vítězi Velké ceny Německa. Jako první projel cílem Lewis Hamilton před Fernandem Alonsem a Markem Webberem. Na stupně vítězů se nevešel Sebastian Vettel.

McLaren
O titulu ještě není rozhodnuto, ozývá se z McLarenu

Oba jezdci McLarenu v současné době ztrácí na lídra šampionátu Sebastiana Vettla devadesát pět bodů. Šéf týmu Martin Whitmarsh se však domnívá, že jeho stáj ještě není vyřazena z boje o titul.

Toro Rosso
Sébastien Buemi diskvalifikován!

Jezdec Toro Rosso Sébastien Buemi byl diskvalifikován z kvalifikace na Velkou cenu Německa kvůli složení paliva ve svém autě.

23.  7.  2011
Střed pole: V desítce Sutil a Petrov

Do třetí části kvalifikace postoupili Adrian Sutil a Vitalij Petrov, účast ve finále kvalifikace těsně unikla NIcku Heidfeldovi. Nedařilo se Sauberu, Williamsu ani Toro Rosso.

Vítr nám dělá problémy, hlásí novější týmy

Nováčci měli dnes velké problémy s povětrnostními podmínkami na Nürburgringu. Nejlépe se s tím popasoval Heikki Kovalainen na lotusu. Kvůli Liuzziho penalizaci nebude nováček Ricciardo startovat z posledního místa.

Ferrari
Alonso si dal zítra za cíl pódium, naděje na vítězství se ale nevzdává

I přes všechna očekávání nedopadla dnešní kvalifikace pro jezdce Ferrari zcela podle jejich představ. Fernando Alonso odstartuje čtvrtý, Felipe Massa pátý.

Mercedes
Rosberg je se svým výkonem před domácím publikem spokojený

Porážka jednoho z vozů nejsilnějších tří týmů je podle Norberta Hauga maximem, na jaké nyní mohou stříbrné šípy pomýšlet.

Webber dostal z auta maximum, Vettel odstartuje z druhé řady

Marku Webberovi se podařilo podruhé v řadě kvalifikovat na prvním místě. Sebastian Vettel odstartuje do závodu ze třetí pozice.

McLaren
Jsme zpět, ozývá se z McLarenu

Lewis Hamilton se do Velké ceny Německa kvalifikoval na druhém místě, do pole position mu chybělo 55 tisícin sekundy. Jenson Button skončil sedmý se ztrátou přes jednu sekundu na týmového kolegu.

Německou kvalifikaci vyhrál Webber, druhý je Hamilton

Lewis Hamilton se stal hrdinou kvalifikace na Nürburgringu, když se dokázal vklínit mezi vítězného Webbera a třetího Vettela.

HRT F1
Liuzzi dostal penalizaci za výměnu převodovky

Vitantonio Liuzzi dostal na startu do Velké ceny Německa penalizaci pěti míst za výměnu převodovky na svém autě.

Tréninky na Nürburgringu uzavřel nejlepším časem Sebastian Vettel

Ve třetím volném tréninku před GP Německa obsadili první dvě místa jezdci Red Bullu v čele s Vettelem, následoval je Fernando Alonso.

Alonsovo vítězství vdechlo šampionátu nový život

Po triumfu Ferrari na Silverstonu to vypadá, že bychom přeci jen mohli být svědky opravdového boje o titul mezi vzpínajícími se koníky a zuřivými býky. A po očku sledujme i McLaren.

21.  7.  2011
Pneumatiky
Týmy budou v pátek testovat novou verzi měkkých pneumatik

Pirelli chce zajistit, aby měkká směs měla větší odolnost než dosud. Cílem je snížit počet zastávek v boxech, které mohou závod učinit nepřehledným.

19.  7.  2011
Renault
Renault by rád znovu budil respekt, chce s tím začít už v Německu

Výkon, který tým předvedl v Británii, nepovažuje technický ředitel James Allison za uspokojivý. Ve zlepšení a návratu na přední příčky by měl mimo jiné pomoci i vylepšený aerodynamický tunel.

17.  7.  2011
Bitvy o Británii

Závod ve Spojeném království máme za sebou, což znamená, že v Německu se přehoupneme přes polovinu sezony 2011.

14.  7.  2011
12

14:41 | Roman Staněk skončil ve své první kvalifikaci ve F3 na 10. místě se ztrátou 3 desetin na pole position, které získal Sebastian Fernandez.
13:21 | Sezóna ještě ani pořádně nezačala a Giovinazzi už nasazuje druhou elektroniku řídicí elektroniky.
12:46 | Red Bull potvrdil, že bude mít na FIA dotazy ohledně systému DAS. Mercedes ho v prvním tréninku použil.
10:24 | Roman Staněk ve svém prvním tréninku ve F3 na osychajícím Red Bull Ringu na skvělém třetím místě z 30 jezdců! A navíc 27 kol, nejvíce ze všech.