Rekord tratě 1:14,439 - Michael Schumacher

Fotogalerie: GP Monaka od 50. let po dnešek

Bariéry staví 6 týdnů před závodem! Jak vypadá trať v Monaku bez nich?

Jednou ročně zavítá do ulic Monaka cirkus jménem formule 1. Na několik týdnů vyrostou v ulicích bariéry a tribuny. Jak to tam vypadá, když zase zmizí?

22.  5.  2018 | 2
V Monaku se vrátí grid girls – alespoň částečně

Není všem dnům konec. V Monaku bychom měli vidět na startovním roštu opět grid girls

5.  4.  2018 | 37
V Monaku chystají přestavbu boxů

Monako se chystá do Grand Prix Monaka 2018 přebudovat pitlane a komplex v paddocku.

6.  6.  2017 | 3
Platí nebo neplatí Monako za pořádání Grand Prix formule 1?

Okruhy platí obrovské poplatky za možnost uspořádat závod formule 1. Dlouho se říká, že Monako platit nemusí.

3.  5.  2017 | 1
Pneumatiky
Pirelli oznámilo alokaci pneumatik pro Španělsko, Monako a Kanadu

Vzhledem k velkým odlišnostem mezi těmito třemi okruhy se během května a června ke slovu postupně dostanou všechny čtyři suché směsi, které italský výrobce obutí formuli 1 dodává.

13.  4.  2014 | 2
Ferrari
Zdravotnické zabezpečení v Monaku nebylo dostatečné, stěžuje si Massa

Během Velké ceny Monaka 2013 Felipe Massa dvakrát havaroval. Zkušenosti se záchranáři na monackém okruhu se mu zdají strašné, a proto se o ně v Kanadě podělil i s médii.

9.  6.  2013 | 34
Monako bylo na pendrek, v Kanadě to musí být lepší!

Obvykle bývám ten, kdo se snaží formuli 1 ze všech sil obhajovat. Někdy ale také musím uznat, že něco vůbec není v pořádku...

5.  6.  2013 | 15
Renault
Räikkönen: Pérezovi by někdo měl dát pěstí

Kimi Räikkönen kolidoval ve Velké ceně Monaka 2013 se Sergiem Pérezem a propadl se tak až na desáté místo. Romain Grosjean boural s Ricciardem a vysloužil si penalizaci.

26.  5.  2013 | 117
Ferrari
Alonsovi chyběla jeho hlavní zbraň

Tou obvykle bývá závodní rychlost, která se ale v Monaku kamsi vypařila. Španělský pilot přiznává, že dnes nemohl pomýšlet na vysoké umístění. AKTUALIZOVÁNO

26.  5.  2013 | 61
McLaren
Pérez viní Räikkönena: Nenechal mi vůbec prostor!

Během Grand Prix Monaka připravili svým soubojem piloti McLarenu divákům další zajímavou podívanou. Jenson Button nakonec závod dokončil šestý, Sergio Pérez do cíle nedojel.

26.  5.  2013 | 134
Všechny piloty novějších týmů potkaly problémy, nejlépe dopadl Chilton

Chilton se předvedl hlavně kolizí s Maldonadem. Kromě něho se do cíle dostal také Giedo van der Garde. Jules Bianchi a Charles Pic šachovnicovou vlajku neviděli.

26.  5.  2013 | 3
Maldonado je v pořádku, incident s Chiltonem bere sportovně

Mezi týmy středu pole nejlépe dopadl Adrian Sutil, který Velkou cenu Monaka dokončil na pátém místě. Pastor Maldonado a Daniel Ricciardo bourali a do cíle závodu se tak nepodívali.

26.  5.  2013 | 7
Red Bull Racing
Vettel vpředu čekal stříbrné šípy, ale dočkal se dvou autobusů

Druhý pilot v cíli byl nepříjemně překvapen pomalým tempem v úvodních kolech závodu a je týmu vděčný za zvolenou strategii.

26.  5.  2013 | 35
Nejrychlejší kolo zajel Vettel, nejrychlejší zastávku měl Webber

Nejrychlejší kolo zajel ke konci závodu lídr šampionátu Sebastian Vettel. Jeho týmový kolega Mark Webber absolvoval v Monaku nejrychlejší zastávku.

26.  5.  2013 | 9
Mercedes
Rosberg se nenechává unést - dnes vyhrál, minule ztratil přes minutu

Pilot Mercedesu získal tři pole position za sebou a v Monaku se konečně dočkal prvního vítězství v sezoně. Hned tak musel čelit dotazům, zda nemyslí na titul.

Rosberg se konečně dočkal a v Monaku slaví vítězství!

Pilot Mercedesu tak nejlepším možným způsobem oslavil třicáté výročí vítězství svého otce. Druhý dojel Vettel, třetí Webber.

26.  5.  2013 | 1675
Novější týmy: Marussia stále neví, co se stalo s Bianchiho vozem

Mezi piloty novějších týmů v kvalifikaci na GP Monaka 2013 vynikl Giedo van der Garde na patnáctém místě, smůlu měl Jules Bianchi, kterému ránu pod pás zasadil technický problém na voze.

25.  5.  2013 | 10
Střed pole: Sutil si brousí zuby na podium

Piloti ze středu pole se shodují – v závodě bude klíčová správně zvolená strategie. Kvalifikaci většina z nich bere jako promarněnou příležitosti, protože proměnné podmínky na trati jim daly šanci porazit top týmy.

Renault
Grosjeana tréninkové karamboly nerozhodily, dál jede na maximum

Na Kimiho Räikkönena ovšem opět nestačil a musí se spokojit se startem ze třinácté pozice. Fin oproti tomu do závodu vyjede z pátého místa.

25.  5.  2013 | 52
Mercedes
Hamilton: Takhle mě týmový kolega ještě nikdy neporážel, chci to změnit!

Mercedes si v kvalifikaci na Velkou cenu Monaka 2013 vybojoval čtvrtou pole position v řadě. Do závodu odstartují oba jeho piloti z první řady, a to v pořadí Rosberg, Hamilton.

25.  5.  2013 | 69
McLaren
Kdo byl dnes největším nepřítelem McLarenu? Sám McLaren

Takový názor má alespoň Jenson Button, podle kterého si dnes stáj z Wokingu nechala utéci velkou příležitost a dost možná i výborné umístění. AKTUALIZOVÁNO

25.  5.  2013 | 25
Vettel: Mercedes se snad bude trápit, ale musíme se soustředit na sebe

Red Bull může být spokojen, v kvalifikaci ho překonaly pouze mercedesy. Otázkou zůstává, jakou rychlost budou mít v závodě. AKTUALIZOVÁNO

25.  5.  2013 | 18
Ferrari
Tentokrát už Alonso ve vítězství příliš nevěří

Cílem tak zůstává pokusit se dojet do cíle před největšími rivaly v šampionátu, tedy před Kimim Räikkönenem a Sebastianem Vettelem. AKTUALIZOVÁNO

25.  5.  2013 | 53
V Monaku zůstává jediný úsek DRS

Na rozdíl od všech dosavadních letošních Grand Prix nebudou mít jezdci v Monte Carlu k dispozici dvě zóny DRS, ale jen jednu.

21.  5.  2013 | 38
Vítězství z Monaka udělá s Webberovým sebevědomím divy

Pilot Red Bullu se teď musí cítit jak na vrcholu světa. Vymanil se z oscilování kolem čtvrtého místa a vrátil se do vítězných kolejí. To s psychikou udělá zázraky.

7.  6.  2012 | 12
Nudné je možná tak fňukání

Monako bylo 106 minut dlouhým závodem, ve kterém první čtveřici od sebe dělilo 1,3 sekundy. Byli jsme svědky bez debat napínavého závodu.

30.  5.  2012 | 34
Nejrychlejší kolo zajel v Monaku Pérez, nejrychlejší zastávku měl Rosberg

Sergio Pérez byl v Monaku dlouhou dobu nejrychlejším jezdcem na trati a zaznamenal své první nejrychlejší kolo v F1. Nejrychlejší zastávku absolvoval Nico Rosberg z Mercedesu.

27.  5.  2012 | 2
Mercedes
Mercedes měl v Monaku nejlepší auto, domnívá se Rosberg

Mercedes bude z Monaka odjíždět s rozpačitými pocity. Nico Rosberg dojel druhý s minimální ztrátou na vítěze, Michael Schumacher si na své konto připsal další nedokončený závod.

27.  5.  2012 | 36
Tempo týmů ze středu pole tentokrát udávala Force India

Jezdci stáje Vidžaje Mallyi vybojovali v Grand Prix Monaka rovných deset bodů za sedmé, respektive osmé místo. V nejlepší desítce dojel také Bruno Senna z Williamsu.

27.  5.  2012 | 4
Mladší týmy v Monaku zajely letošní maxima

Třináctý Kovalainen proháněl i Buttona a dostal Caterham na desátou příčku v Poháru konstruktérů, čtrnáctý dojel Glock a patnáctý Kartykejan. Smůlu měli Petrov, Pic a de la Rosa, kteří závod nedokončili.

27.  5.  2012 | 5
Renault
Lotus v Monaku nenaplnil vysoká očekávání

Před závodem byl pasován na jednoho z favoritů. Nakonec si z Monte Carla odváží pouhé dva body zásluhou Kimiho Räikkönena.