Moto3: V pátek odpoledne zajel nejlépe Dalla Porta

Nejlepší čas druhého tréninku Moto3 zaznamenal Lorenzo Dalla Porta. Následovali Tatsuki Suzuki a Gabriel Rodrigo. V závěru tréninku se objevil déšť. Většina jezdců zajela do boxů.

14.  6.  2019
Moto2: Nejrychlejším mužem prvního tréninku je Lüthi

Na prvních třech místech prvního katalánského tréninku prostřední kubatury se seřadili Thomas Lüthi, Alex Márquez a Jorge Navarro.

MotoGP: Prvnímu tréninku v Barceloně kraloval Márquez

Marc Marquez zaznamenal nejlepší čas v prvním katalánském tréninku. Dále se umístili Fabio Quartararo a Maverick Viňales na Yamahách.

Moto3: Na úvod byl v Katalánsku nejrychlejší Lopez

Na prvních dvou místech prvního katalánského tréninku nejslabší kubatury se seřadili jezdci týmu Estrella Galicia 0,0 - Alonso Lopez a Sergio Garcia. Za nimi skončil Gabriel Rodrigo.

Motocyklové Grand Prix slaví 70 let

První motocyklová Grand Prix se jela v červnu roku 1949. Od té doby uplynulo 70 let. Níže následují některé zajímavé statistiky týkající se sedmdesátileté historie motocyklových Grand Prix.

13.  6.  2019
Brněnská Grand Prix nakonec získá od vlády 55 miliónů

Vláda nakonec změnila názor a místo původně schválených 39 miliónů přispěje na Grand Prix 55 miliónů.

10.  6.  2019
Pasini je zraněný, Pawiho tedy nahradí Folger

Mattia Pasini měl i v Katalánsku nahrazovat zraněného Pawiho, ale nyní je zraněný i Pasini, takže Pawiho nahradí Jonas Folger.

7.  6.  2019
Quartararo má za sebou úspěšnou operaci

Fabio Quartararo byl dnes operován v Barceloně. Jednalo se o tzv. kompartment syndrom, který je u motocyklových závodníků častý.

4.  6.  2019
MotoGP v Mugellu: Ohlasy prvních pěti v cíli

Ital Danilo Petrucci se v Itálii na stroji italské značky dočkal svého prvního vítězství v MotoGP. Jako druhý dojel do cíle Marc Márquez. Na podium vystoupil i Andrea Dovizioso.

Abraham si v Mugellu připsal první body sezóny

Karel Abraham se ve Velké ceně Itálie dočkal svých prvních letošních bodů. Dojel jako čtrnáctý.

3.  6.  2019
Salač odjíždí z Mugella bez bodů

Filip Salač měl v Mugellu hodně nepovedenou kvalifikaci. Startoval až ze zadních pozic a v závodě se bodů nedočkal.

Kornfeil si v Mugellu dojel pro dva body

Kornfeilovi nevyšla kvalifikace na italský závod. Nepostoupil do druhé části. Do závodu musel startovat ze sedmé řady. Nakonec si v závodě dojel pro dva body.

MotoGP: Petrucci slaví před domácím publikem své první vítězství

Danilo Petrucci se v Mugellu dočkal své první výhry v MotoGP. V GP Itálie tedy vítězí italský jezdec na italském stroji. Na podium kromě Petrucciho vystoupili i Márquez a Dovi.

2.  6.  2019
Moto2: Další vítězství v řadě si připsal Márquez

Alex Márquez zvítězil před dvěma týdny v Le Mans a dnes si připsal další výhru. Na podium jej doprovodili Luca Marini a Thomas Lüthi.

Moto3: Před domácím publikem se prvního vítězství dočkal Arbolino

Tony Arbolino proměnil pole position v první vítězství kariéry. V posledních jedenácti závodech Moto3 jsme tedy viděli jedenáct různých vítězů. Spolu s Arbolinem se na podium dostali i Dalla Porta a Masiá.

MotoGP: Warm upu kraloval Márquez

Marc Márquez je nejrychlejším mužem italského warm upu. Na druhé místo se probojoval nováček Joan Mir. První trojici zkompletoval Andrea Dovizioso.

Moto2: Nejrychlejší čas warm upu zajel Bastianini

Nováček Enea Bastianini zajel nejlepší kolo v italském warm upu prostřední třídy. Dále se umístili Augusto Fernandez a Tetsuta Nagashima.

Moto3: V neděli ráno zajel nejlépe Rodrigo

Nejrychlejší trojici warm upu nejslabší kubatury tvoří Gabriel Rodrigo, Raul Fernandez a Tony Arbolino.

Moto2: V Itálii vyrazí z prvního místa Schrötter

Marcel Schröoter vybojoval pole position v Mugellu. Z druhého místa vyrazí jeho kolega Thomas Lüthi. První řadu zkompletuje Alex Márquez.

1.  6.  2019
Moto2: První část kvalifikace ovládl Vierge

Xavi Vierge byl nejrychlejší v první kvalifikaci Moto2. Spolu s ním do druhé části postupují i Jorge Martin, Lorenzo Baldassarri a Niccolo Bulega.

1...3940414243...61...
18:44 | Pérez dostal za zpomalení Gaslyho v kvalifikaci napomenutí.
14:32 | Russell dostal varování (vyjel na trať, když vlály červené vlajky)
13:48 | Upravené limity tratě pomohly, ale i tak bylo v posledním tréninku smazáno 24 časů ... 21 v první, 3 ve čtvrté zatáčce.
13:31 | Russell jde před stewardy. Na trať vyjel ve chvíli, kdy na konci boxové uličky svítilo červené světlo (kvůli červeným vlajkám).