Sever Itálie je v karanténě kvůli koronaviru, dotkne se to i MotoGP

Sever Itálie bude v karanténě minimálně do 3. dubna. Karanténa se tedy týká mnoha členů týmů MotoGP i nižších kubatur.

8.  3.  2020
Moto2: Ze zisku první pole position kariéry se v Kataru raduje Roberts

Start z první řady si dnes večer v Kataru zajistili Joe Robert, Luca Marini a Enea Bastianini. Pro Robertse to bude jeho první start z pole position.

7.  3.  2020
Moto2: V první kvalifikaci si nejlépe vedl Schrötter

Marcel Schrötter, Lorenzo Baldassarri, Jorge Navarro a Edgar Pons - to jsou jezdci, kterým se podařilo vybojovat postup do druhé části kvalifikace.

Moto3: Do prvního závodu letošního roku vyrazí jako první Suzuki

Start z první řady si v Kataru zajistili Tatsuki Suzuki, Raul Fernandez a Albert Arenas. Filip Salač nepostoupil z první kvalifikace.

Moto3: Z prvního místa postoupil do druhé kvalifikace Rodrigo

Postup do druhé části kvalifikace vybojovali Gabriel Rodrigo, Tatsuki Suzuki, Jeremy Alcoba a Albert Arenas. Filip Salač skončil šestý, což znamená, že do druhé části nepostoupil.

Moto2: Poslednímu tréninku kraloval nováček Canet

Pro Arona Caneta je letošní rok jeho prvním v Moto2, daří se mu ovšem velmi dobře. Dnes byl dokonce nejrychlejším ze všech. Druhé místo obsadil Fabio di Giannatonio a jako třetí se umístil Enea Bastianini.

Moto3: V sobotním tréninku byl znovu nejrychlejší Fernandez

Raul Fernandez zajel nejlépe i ve třetím tréninku. Pouze v prvním pátečním tréninku byl nejrychlejší Garcia. Druhé místo ve třetím tréninku obsadil Dennis Foggia. Třetí skončil Tatsuki Suzuki. Filip Salač se posunul na pátou pozici. Nicméně v kombinovaném pořadí tří tréninků je Salač až jednadvacátý, takže musí do první kvalifikace.

Bude-li to nutné, pojede se klidně i o Vánocích

Carmelo Ezpeleta na včerejší tiskové konferenci v Kataru oznámil, že Dorna udělá vše pro to, aby se letos odjelo co nejvíce závodů.

6.  3.  2020
Moto2: Pátek uzavřel nejlepším časem Joe Roberts

Američan Joe Roberts se raduje z první pozice ve druhém tréninku. Druhý nejlepší čas zaznamenal Marco Bezzecchi. Na třetí místo se dostal Luca Marini.

Moto3: Ve druhém tréninku se do čela posunul Fernandez

Nejlepší čas druhého tréninku má na svém kontě Raul Fernandez a zároveň je i nejrychlejším mužem dnešního dne. Druhé místo ve druhém tréninku obsadil Darryn Binder. Třetí je Sergio Garcia. Filip Salač klesl až na devatenácté místo.

Moto2: Na úvod byl v Kataru nejrychlejší Lüthi

Thomas Lüthi zajel nejlepší čas prvního tréninku prostřední třídy v Kataru. Jen 17 tisícin na něj ztratil Jorge Martin na druhé pozici. Nováček Aron Canet skončil na třetím místě.

Moto3: První trénink letošního roku ovládl Sergio Garcia

Nejlepší čas prvního tréninku letošní sezóny zaznamenal Sergio Garcia. Druhé místo obsadil Tatsuki Suzuki. První trojici zkompletoval Alonso Lopez. Filip Salač skončil šestý.

Aktualizovaný kalendář závodů pro rok 2020

Termíny jednotlivých závodů MotoGP jsou vypsány níže.

5.  3.  2020
Lorenzo pojede v Katalánsku na divokou kartu

Před nedávnem Jorge Lorenzo oznámil, že se letos stane testovacím jezdcem Yamahy. Nyní přidal další novinku. Pojede GP Katalánska jako jezdec na divokou kartu.

Dorna vyjednává o možnostech přesunutí GP Thajska na podzimní termín

V pondělí bylo oznámeno, že se GP Thajska nebude moci jet v původně plánovaném březnovém termínu. Nyní Dorna vyjednává o možnostech přesunutí závodu na podzimní termín.

3.  3.  2020
GP Kataru: Aktualizovaný harmonogram závodního víkendu

Ve dnech 6. až 8. března 2020 se v Kataru pojedou pouze závody slabších kubatur. Závod MotoGP musel být zrušen. Došlo tedy ke změně časového harmonogramu závodního víkendu.

2.  3.  2020
Je to oficiální: GP Thajska se odkládá kvůli koronaviru

Už včera se spekulovalo o tom, že GP Thajska bude muset být odložena kvůli koronaviru. Dnes je to již oficiálně potvrzeno. GP Thajska se v původním termínu nepojede. Nový termín zatím nebyl stanoven.

MotoGP příští týden v Kataru nebude, pojedou jen slabší kubatury

Kvůli koronaviru nakonec musí být zrušen závod MotoGP v Kataru. Závodit budou pouze slabší kubatury.

1.  3.  2020
Moto2: V nedělním testu se do čela vrátil Jorge Navarro

Pátečnímu programu kraloval Jorge Navarro. V sobotu byl nejrychlejší Jorge Martin a dnes se na první místo vrátil Jorge Navarro. Druhé místo dnes obsadil Remy Gardner a třetí skončil Fabio di Giannantonio.

Moto3: Poslední den testů v Kataru zajeli nejlépe Ogura a Salač

Ai Ogura a Filip Salač dnes v Kataru oba zajeli nejrychlejší kolo za 2:05,411. Dělí se tedy o první a druhé místo v tabulce. První trojici uzavírá Tony Arbolino.

123456...24...
11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.