Michaela Neumannová

Kalendář MotoGP pro rok 2019 je potvrzen

Začátkem září loňského roku byl zveřejněn provizorní kalendář MotoGP pro rok 2019. Nyní už byl tento kalendář potvrzen. K žádným změnám nedošlo. Sezóna začíná 8. až 10. března v Kataru. Závod v Brně se jede 2. až 4. srpna. Stejně jako v předchozích letech bude posledním závodem roku GP Valencie.

21.  1.  2019
Ducati představila svůj tým MotoGP

Během ledna a února budou týmy představovat své motocykly a jezdce. Jako první svůj tým představila Ducati.

19.  1.  2019
Prezentace týmů MotoGP pro rok 2019

Nová sezóna se pomalu blíží. V nadcházejících týdnech budou týmy slavnostně představovat své členy a nové motocykly. Níže následuje seznam termínů představení některých týmů MotoGP. Některé týmy však ještě termín nezveřejnily.

17.  1.  2019
Vzpomínky na GP San Marina a GP Aragonie 2018 – fotografie

V září loňského roku se jely GP San Marina a GP Aragonie. V kategorii MotoGP se v San Marinu radoval z výhry Dovizioso a v Aragonii zvítězil Márquez. Nyní si následujícími fotografiemi připomeneme tyto závody.

14.  1.  2019
Pedrosa má problémy s klíční kostí, musí na operaci

Dani Pedrosa koncem loňského roku ukončil kariéru závodního jezdce MotoGP. Nicméně svět MotoGP tak zcela neopustil, protože se domluvil s KTM na testování. Testování ovšem musí odložit, protože má problém s klíční kostí.

11.  1.  2019
Vzpomínky na GP Rakouska a GP Velké Británie 2018 – fotografie

Hned týden po GP České republiky se závodilo v Rakousku. Koncem srpna byla na programu GP Velké Británie, nicméně ta se nakonec nejela. Během celého závodního víkendu panovalo špatné počasí. Kombinace vydatného deště a špatného nového povrchu dráhy nakonec znemožnila odjet závody. Sobotní program byl navíc poznamenán nehodou, při níž si Esteve Rabat vážně poranil nohu. Kvůli tomuto zranění pak jezdec musel vynechat zbytek loňské sezóny.

8.  1.  2019
Vzpomínky na GP České republiky 2018 – fotografie

O prvním srpnovém víkendu roku 2018 se v Brně jela GP České republiky. Jednalo se o desátý závod loňského roku. Následujícími fotografiemi si trochu připomeneme tento závod.

5.  1.  2019
Vzpomínky na GP Německa 2018 – fotografie

Devátým závodem roku 2018 a zároveň posledním závodem před letní přestávkou byla GP Německa, která se konala na Sachsenringu. Nad následujícími fotografiemi můžeme zavzpomínat na tento závod.

2.  1.  2019
Vzpomínky na GP Katalánska a GP Nizozemska 2018 – fotografie

Sedmým podnikem letošního roku byla GP Katalánska, která se jela na okruhu nedaleko Barcelony. Poté následovala GP Nizozemska v Assenu. Nad následujícími fotografiemi si můžeme trochu zavzpomínat na tyto dva závody.

30.  12.  2018
Vzpomínky na první tři evropské závody roku 2018 – fotografie

Prvním evropským závodem letošního roku byla GP Španělska, která se jela v Jerezu, poté následovala GP Francie v Le Mans a třetím evropským podnikem byla GP Itálie v Mugellu. Nad následujícími fotografiemi si můžeme trochu zavzpomínat na tyto tři závody.

27.  12.  2018
Veselé Vánoce

Veselé Vánoce a PF 2019

24.  12.  2018
Vzpomínky na první tři závody roku 2018 – fotografie

Sezóna 2018 skončila už před několika týdny a do startu prvního závodu nové sezóny zbývá ještě relativně dlouhá doba, zavzpomínejme si tedy nad následujícími fotografiemi na první tři závody letošního roku, které se jely v Kataru, Argentině a Texasu.

22.  12.  2018
Alberto Puig se opřel do Pedrosy i do Rossiho

Alberto Puig, který je nyní týmovým šéfem Hondy v MotoGP, v posledních dnech kritizoval Pedrosu a Rossiho.

19.  12.  2018 | 2
Lorenzo byl blízko ukončení kariéry

Jorge Lorenzo přiznal, že se v letošním roce ocitl blízko ukončení kariéry, pak ovšem podepsal s Hondou.

16.  12.  2018 | 2
Na pokrytí ztráty letošní Velké ceny dá Brno 4,7 milionu a kraj 9,4 milionu

Aktuálně se řeší pokrytí ztráty GP České republiky. Výše ztrát je 31 milionů korun. Brno počátkem tohoto týdne schválilo, že na pokrytí ztrát poskytne částku 4,7 milionu korun. Jihomoravský kraj dnes schválil, že přidá 9,4 milionu korun. Zhruba 17 milionů je však ještě nutné sehnat.

13.  12.  2018
Rossi už posedmé vyhrál Monza Rally Show

Po skončení sezóny MotoGP se Valentino Rossi pravidelně účastní Monza Rally Show a daří se mu tam. Letos opět zvítězil. Celkově je to jeho už sedmé vítězství v této soutěži.

10.  12.  2018
Komise Grand Prix schválila další změny v pravidlech

Před několika dny se znovu sešla Komise Grand Prix a byly schváleny další změny pravidel.

8.  12.  2018
Lorenzo i Márquez byli tento týden úspěšně operováni

Jorge Lorenzo v pondělí v Barceloně absolvoval úspěšnou operaci nohy. O den později byl na téže klinice operován také Marc Márquez. V případě úřadujícího šampiona se jednalo o operaci ramene.

5.  12.  2018
Can Öncü – nejmladší vítěz Velké ceny

Před dvěma týdny ve Valencii jel Can Öncü svůj první závod MS silničních motocyklů, hned na první pokus zvítězil a navíc se stal historicky nejmladším vítězem Velké ceny.

2.  12.  2018
MotoGP: Testy v Jerezu uzavřel na čele Nakagami

Dnešním dnem se uzavřel testovací program letošního roku. Nejlepší čas dnes zajel Takaaki Nakagami. Na druhé pozici se umístil Marc Márquez a první trojici uzavřel Maverick Viňales.

29.  11.  2018
1234567...21...
18:00 | Dobrá zpráva: F1 bude vysílat živě první předsezónní testy. Špatná zpráva: V rámci F1TV, která není v ČR dostupná.
15:33 | Takhle si McLaren představuje F1 budoucnosti odkaz
22. ledna | Zdá se, že Ticktum má smůlu. Účastní se zimní asijské F3, ale body za super licenci podle Autosportu nedostane. FIA totiž požaduje, aby měla série alespoň 5 závodů a tato má jen 3.
22. ledna | Kuan-jü Čou bude vedle závodění ve F2 pracovat jako vývojový jezdec Renaultu. Čínský závodním prošel Jezdeckou akademií Ferrari.