První vítězství Francie 1954, resp. Čína 2012
Individuální titul 2
Konstruktérský titul 0

Tým vznikl kapitálovým vstupem německé automobilky Mercedes do týmu Brawn GP. Ten před tím vznikl na základech Hondy Racing F1 poté, co se japonská automobilka rozhodla na konci roku 2008 opustit formuli 1. Po dlouhých jednáních tým nakonec převzal Ross Brawn, který již rok působil v roli šéfa Hondy Racing F1. Ross Brawn zůstává šéfem týmu Mercedes GP.

Přechod pod nového majitele neproběhl úplně hladce a Mercedes nedokázal po svém návratu do formule 1 bojovat znovu o titul, jak všichni díky úspěchům Brawnu GP doufali. Tým z Brackley nedokázal konkurovat Red Bullu, McLarenu a Ferrari. Rok 2010 byl pro tým zklamáním, vývoj vozu proto brzy zastavil a začal se věnovat přípravám na sezónu 2011. To mu ale příliš nepomohlo, protože i v druhém roce byla výkonnost týmu podobná. O stupně vítězů bojovat nedokázal a zůstal čtvrtým nejlepším v šampionátu konstruktérů.

Mercedes ovšem začal mohutně posilovat a postupně získal bývalé vedoucí technické pracovníky z Ferrari (Aldo Costa), Renaultu (Boba Bella) a HRT (Geoffa Willise). Zpočátku roku 2012 se zdálo, že změny přinášejí ovoce, když Mercedes v Číně dosáhl na své první vítězství v novodobé historii. Ale poté forma týmu upadala a výsledkem bylo až páté místo v šampionátu. Že to stuttgartská automobilka myslí s formulí 1 i nadále vážně, demonstrovala angažováním Lewise Hamiltona na místo Michaela Schumachera pro rok 2013.

Po třech letech od návratu do formule 1 se Mercedesu podařil zlom. Výkonnost šla v sezóně výrazně nahoru, což Hamilton a Rosberg dokázali třemi vítězstvími v závodech. V konečném pořadí obsadila německá stáje druhé místo a získala titul vicemistra.

Související články

Mercedes
Hamilton: Jsem lepší než kdy dřív

Pilot Mercedesu věří, že se v boji o čtvrtý titul mistra světa může spolehnout na svůj jezdecký um, který vypiloval nejlépe za svou dosavadní kariéru.

Před 5 hodinami | 38
VideaMercedes
Hamiltonův den v Silverstonu: tisíce fanoušků i autogramy na prsa

Lewis Hamilton si v Silverstonu vynahradil svou neúčast na akci F1Live.

Včera | 13
Wolff popírá, že by Hamilton měl přestoupit k Ferrari

Občas se objeví spekulace nebo úvahy, že by Lewis Hamilton přestoupil k Ferrari nebo dokonce odešel z F1.

18.  7.  2017 | 61
Začala opět dominance Mercedesu?

Mercedes vyhrál tři z posledních čtyř závodů. V Baku nevyhrál Hamilton pouze proto, že ho potkal problém s opěrkou hlavy. Je zpět dominance Mercedesu?

17.  7.  2017 | 118
Mercedes
Hamilton je nadšený, Bottas měl štěstí

Lewis Hamilton má velkou radost ze svého pátého vítězství v domácí Velké ceně Velké Británie vozů formule 1. Pilot Mercedesu dnes triumfoval stylem start-cíl. Úspěch stáje z Brackley stvrdil druhým místem jeho týmový kolega Valtteri Bottas.

16.  7.  2017 | 29
Mercedes
Grosjeanova slova nezůstala bez reakce, Wolff reagoval

Romain Grosjean si myslí, že ho Lewis Hamilton ve třetí části kvalifikace zdržel. Stewardi ale Hamiltona nepotrestali, což jezdce Haasu pořádně rozčílilo.

15.  7.  2017 | 80
Mercedes
Hamilton získal na Silverstonu třetí pole position v řadě

Lewis Hamilton z Mercedesu odstartuje do domácí Velké ceny Velké Británie z pole position, když dnes na Silverstonu suverénním způsobem vyhrál svou šestou letošní kvalifikaci. Zopakoval tak své kvalifikační úspěchy na této trati z posledních dvou let.

15.  7.  2017 | 30

Určitě jste už slyšeli o možnosti vyndat jezdce z vozu i se sedačkou v případě, že je zraněný. Mercedes ukázal, jak by to vypadalo.

15.  7.  2017
Mercedes
Bottase čeká v Silverstonu penalizace!

Lewis Hamilton na startu Grand Prix Rakouska klesl o pět míst kvůli předčasné výměně převodovky. Nyní totéž čeká Bottase.

14.  7.  2017 | 45
Mercedes
Hamiltonovi trať připomíná nejlepší horskou dráhu na světě

Piloti Mercedesu opanovali oba páteční volné tréninky a v zítřejší kvalifikaci budou favority na zisk první řady.

14.  7.  2017 | 11
Mercedes
Chtěl jsem se připravit na britskou GP, obhajuje Hamilton neúčast na F1 Live

Lewis Hamilton na tiskové konferenci před Velkou cenou Velké Británie obhajoval svou neúčast na akci F1 Live, která se ve středu večer konala v centru Londýna. Podle svých slov se chtěl co nejlepším možným způsobem připravit na svou domácí velkou cenu.

13.  7.  2017 | 65
Jak souvisí Hamiltonova neúčast na F1Live s narozeninami Vettela?

19 jezdců se včera zúčastnilo akce F1Live v Londýně. Chyběl ten nejdůležitější – trojnásobný mistr světa a místní hrdina Lewis Hamilton.

13.  7.  2017 | 45
Mercedes
V šampionátu to pro mě nevypadá dobře, říká Hamilton

Vettel po Rakousku opět nepatrně navýšil náskok v šampionátu. Hamilton na něj ztrácí 20 bodů. Co nelze opomenout, je, že se na Hamiltona na rozdíl jen 15 bodů dotáhl Bottas.

10.  7.  2017 | 99
Mercedes
Vítězství v Rakousku Bottasovi připomnělo to první z Ruska

Valtteri Bottas přiznal, že při bránění vedoucí pozice před Sebastianem Vettelem v závěrečných kolech dnešní Velké ceny Rakouska, ve které si dojel pro své druhé vítězství ve formuli 1, měl v paměti vzpomínky na svůj první triumf letos v Rusku, kdy také těsně porazil Vettela.

9.  7.  2017 | 8
Mercedes
Brzdit Vettela by nemělo smysl, říkají jezdci Mercedesu

Valtteri Bottas z Mercedesu získal v kvalifikaci na Velkou cenu Rakouska svou druhou pole position ve formuli 1. V první řadě bude spolu s ním Sebastian Vettel, největší soupeř druhého pilota Mercedesu Lewise Hamiltona v boji o titul. Ten do závodu odstartuje kvůli penalizaci až z osmého místa.

8.  7.  2017 | 17
Mercedes
Mercedes vylučuje, že by Hamiltonovu převodovku poškodil kontakt s Vettelem

Lewise Hamiltona čeká penalizace poklesu o pět míst kvůli výměně převodovky. Poškodil převodovku kontakt s Vettelem? Podle Mercedesu nikoliv.

8.  7.  2017 | 14
Mercedes
Šance pro Ferrari? Hamilton dostává v Rakousku penalizaci!

Lewis Hamilton je nepochybně velkým favoritem na vítězství v Rakousku. Do závodu ale odstartuje nejlépe ze šestého místa.

7.  7.  2017 | 116
Mercedes
Hamilton po povedeném úvodu cítí sebevědomí

Pilot Mercedesu bez větších potíží zajel nejrychlejší čas v prvním i druhém tréninku a dle svých slov se již těší na zítřejší bitvu s Ferrari.

7.  7.  2017 | 16
Nejsem na to hrdý, řekl Vettel o Baku

FIA na pro první fázi tradiční čtvrteční tiskové konference pozvala Vettela a Hamiltona. Mezi oba rivaly posadila Magnussena.

6.  7.  2017 | 14
Kam půjde Alonso? Briatore mluví o Mercedesu nebo Ferrari

Alonsovi na konci roku končí smlouva s McLarenem. Kam půjde potom?

5.  7.  2017 | 413
1234567...21...

21:48 | Twitter anketa: Souhlasíte se zavedením svatozáře?
18. července | Antonio Giovinazzi (Haas) a Lance Stroll (Williams) testovali pro Pirelli.
17. července | Během noci dojde k přesunu webu na jiný server. Pokud v noci napíšete do diskuse příspěvek, nemusíte ho zítra najít.
17. července | Leclerc by měl testovat s Ferrari v sezónních testech po GP Maďarska.
16. července | Ricciardo před startem mění komponenty. Penalizace ho čeká pouze za MGU-H, ale na jeho postavení na roštu to nemá vliv.