Lotus potvrdil Räikkönena pro rok 2013. Byla to jasná volba, říká Fin

Dlouho očekáváná zpráva z týmu Lotus přišla den po GP Indie. Enstonští potvrdili, že Kimi Räikkönen bude jejich barvy hájit i v příštím roce. AKTUALIZOVÁNO
Lotus potvrdil Räikkönena pro rok 2013. Byla to jasná volba, říká Fin

Lotus nejdříve potvrdil pokračování s Finem prostřednictvím videa.

Aktualizace
Později tým přidal tiskovou zprávu. "Myslím, že můj návrat do formule 1 šel celkem dobře, a tým letos odvádí velmi dobrou práci," vysvětloval Räikkönen. "Abych byl upřímný, neočekával jsem, že letos budu bojovat o šampionát jezdců, když se podíváte, jak na tom byl tým v roce 2011, takže bylo skvělé dostat se tolikrát na pódium a pravidelně bodovat."

"U týmu Lotus se cítím velmi dobře a spolu sdílíme stejnou závodnickou filozofii. Pokračovat s týmem bylo pro mě samozřejmou volbou a těším se, že příští rok spolu uděláme další krok."

Šéf týmu Eric Boullier dodal: "Kimimu se podařil výjimečný návrat do formule 1. Od první chvíle, kdy letos usedl do vozu, bylo zřejmé, že neztratil nic ze své rychlosti a technické zpětné vazby. Odměnou nám byl soustředěný a motivovaný jezdec po celou sezónu."

"Kimi se svým talentem a závodními zkušenostmi podílí nemalou měrou na tom, že Lotus letos bojuje o tak dobré pozice v šampionátu. Pro nás bylo přirozeným závěrem potvrdit, že využijeme jeho schopností v příští sezóně."

Další článek: S Ferrari jsem nepodepsal, říká Vettel. Zdroje BBC stále tvrdí opak

12:59 | Robert Kubica by mohl zamířit do Haasu. Tým s ním už jedná. Kubica by pracoval na simulátoru.
10:36 | Mělo Ferrari po zastávkách v boxech prohodit jezdce a vrátit vedení Leclercovi?
22. září | Haas prozradil, že se Grosjean před kvalifikací v Singapuru opět vrátil ke specifikaci z Melbourne. Tým se snaží pochopit své současné problémy s korelací dat mezi tunelem a tratí.
22. září | Ricciardo využije vyloučení z kvalifikace a start z posledního místa a nasadí nové komponenty, zřejmě i převodovku. Čeká ho zřejmě start z boxů.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod Vettel