Lopez se rozešel s týmem USF1, zřejmě bude testovat pro Campos

Jose Maria Lopez ukončil smlouvu, která mu měla zajistit místo závodního pilota USF1. Jelikož tým v Bahrajnu nenastoupí, hledá si místo jinde. Závodní sedačku už asi ale nesežene.

"Právě jsem se vrátil z Charlotte, kde jsme vyjednali ukončení smlouvy," uvedl Lopezův manažer Philip McGough pro Ultima Vuelta. "Byla to komplexní situace, ale teď jsme volní."

Lopez se snaží zůstat ve formuli 1 a zřejmě jedinou možnost pro něj představuje tým Campos. Jeho nový majitel Jose Ramon Carabante je spolupráci s argentinským pilotem nakloněný, ale do závodů zřejmě vyšle Bruna Sennu a Karuna Chandhoka.

Lopez by se proto mohl stát třetím pilotem španělské stáje s vyhlídkou účasti v páteční trénincích. "Je tu velká šance, že bude rezervním pilotem u Camposu," potvrdil Victor Rosso, jenž také pracuje pro Lopeze.

Navzdory velkým potížím by Campos měl do prvního závodu v Bahrajnu nastoupit, ale chce tak učinit pod jménem Hispania Racing F1 tým. Carabante před začátkem sezóny tým posiluje, šéfem zůstává Colin Kolles, technickým ředitelem se stal Jacky Eeckelaert, v roli manažera bude působit Boris Bernes a hlavním inženýrem je šéfdesignér Dallary Luca Pignacca.

Diskuze (10) Další článek: Button: Kvůli zákazu tankování to letos budou vytrvalostní závody
13:54 | Renault to nakonec stihl. Právě jezdí v Barceloně.
15. února | Mattia Binotto prozradil, že matná barva Ferrari je z důvodu výkonu a ne designu. Tým díky tomu ušetřil pár stovek gramů.
15. února | Billy Monger si vyzkouší roli moderátora. Bude pracovat pro Channel 4.
14. února | Dnes ve 13:00 uvidíme nový vůz McLarenu. Živě na YT i F1sport

Nové vozy a testy

Nové vozy
Haas: 7. února 
Toro Rosso: 11. února
Williams: 11. února (barvy)
Renault: 12. února
Racing Point: 13. února (tým)
Mercedes: 13. února
Red Bull: 13. února
McLaren: 14. února
Ferrari: 15. února
Alfa Romeo: 18. února
Testy
18.února-21. února
26. února-1.března