Petr Kubala

F1 Power Rankings: Nejlepší byl ve Spa Leclerc  | Zdroj:  Activepictures / Jiří Křenek

F1 Power Rankings: Nejlepší byl ve Spa Leclerc

Pořadí žebříčku se na prvních šesti místech neměnilo. Experti formule 1 tentokrát body šetřili.

5.  9.  2019
Leclerca v Itálii srovnávají s největšími hvězdami Ferrari  | Zdroj:  Getty Images / Dan Istitene

Leclerca v Itálii srovnávají s největšími hvězdami Ferrari

Charles Leclerc získal první vítězství ve F1, které je také prvním vítězstvím Ferrari v letošní sezóně. V Itálii je tak za hrdinu.

4.  9.  2019
Sledujte živě: Ferrari v Miláně slaví 90 let

Ferrari slaví dnes v Miláně slaví devadesátiny. Přítomni budou také současní a bývalí jezdci.

Pohonné jednotky
U Ferrari a Mercedesu nemají před Monzou klidné spaní. Řeší selhání motorů

Mercedes a Ferrari musí v krátkém čase před italskou velkou cenou řešit problémy se svým motorem.

Formule 1 chce od roku 2021 osázet vůz LED panely

V roce 2021 by měly vozy formule 1 disponovat šesti LED panely, které fanouškům nabídnou podrobnější informace.

Videa
MiniDrivers a GP Belgie 2019

Vítězství Leclerca, úvodní kolize, premiéra Albona u Red Bullu, problémy jezdců Haasu, kteří se propadali pořadím a spousta dalšího.

Wolff věří, že to Mercedes Ferrari v Monze ztíží. Ale až v neděli | Zdroj:  Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Wolff věří, že to Mercedes Ferrari v Monze ztíží. Ale až v neděli

Ferrari je i díky výsledku ve Spa pro Velkou cenu Itálie favoritem. Mercedes však věří, že nebude bez šance.

3.  9.  2019
Z Vettela se v Belgii stal Barrichello, říká Rosberg  | Zdroj:  Getty Images /

Z Vettela se v Belgii stal Barrichello, říká Rosberg

Velká cena Belgie nebyla pro Sebastiana Vettela příjemná. Podle Rosberga se dostal do kůže Rubense Barrichella

FIA
FIA oprášila černo-bílou vlajku. Ve Spa ji použila poprvé po devíti letech

FIA chce po delší přestávce opět využívat černo-bílou vlajku.

Jen mlčel a jel. Leclerc během závodu řekl jen dvě slova  | Zdroj:  Getty Images / Dan Istitene

Jen mlčel a jel. Leclerc během závodu řekl jen dvě slova

Charles Leclerc zažil tichý závod. Do týmového rádia řekl v průběhu závodu jen dvě slova.

Hamilton chválí Leclerca za to, jak neustále poráží Vettela  | Zdroj:  Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Hamilton chválí Leclerca za to, jak neustále poráží Vettela

Charles Leclerc byl letos několikrát blízko vítězství, ale až ve Spa to konečně vyšlo.

2.  9.  2019
Albon udělal na Hornera v prvním závodě za Red Bull dojem | Zdroj:  Getty Images / Mark Thompson

Albon udělal na Hornera v prvním závodě za Red Bull dojem

Alexander Albon má za sebou první závod za Red Bull. Podmínky neměl úplně jednoduché. Nasazoval nové komponenty pohonné jednotky, což ho odsunulo na konec startovního roštu.

Bylo to hloupé, hodnotí Vasseur Verstappenovo počínání v první zatáčce  | Zdroj:  Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Bylo to hloupé, hodnotí Vasseur Verstappenovo počínání v první zatáčce

Frédéric Vasseur má poměrně jasno v tom, kdo mohl za kolizi mezi Räikkönenem a Verstappem v první zatáčce.

Haas nadějný start v body neproměnil. Magnussen se propadal, Grosjeanovi chyběla maximálka

Haas se v závodě opět trápil a to především v prvním stintu. Nakonec odjel ze Spa bez bodů.

Můžeme být rádi, že měl závod jen 44 kol, říká Binotto a hájí týmové příkazy | Zdroj:  Getty Images / Dan Istitene

Můžeme být rádi, že měl závod jen 44 kol, říká Binotto a hájí týmové příkazy

Charles Leclerc získal své první vítěství ve formuli 1. Sebastian Vette se zejména na střední směsi trápil s degradací pneumatik.

Možná jsme mohli udělat něco jinak, ale výsledek bereme, říká Wolff | Zdroj:  Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Možná jsme mohli udělat něco jinak, ale výsledek bereme, říká Wolff

Toto Wolff je spokojený s výsledkem Mercedesu ve Spa. Mercedes věděl, že na Ferrari bude na rovinkách ztrácet.

Fotografie
Fotogalerie: Emotivní Grand Prix Belgie 2019 | Zdroj:  Getty Images / Mark Thompson

Fotogalerie: Emotivní Grand Prix Belgie 2019

Velká cena Belgie 2019 přinesla první vítězství Charlese Leclerca ve formuli 1, ale také uctění památky Anthoina Huberta, který zahynul v sobotu po nehodě ve F2.

1.  9.  2019
GP Belgie 2019: Nejrychlejší kola a strategie

Nejrychlejší kolo zajel v Belgii Sebastian Vettel, který stavěl dvakrát.

Leclerc se konečně dočkal. V Belgii udržel vedení před Hamiltonem a získal první vítězství

Charles Leclerc získal v Belgii první vítězství ve formuli 1. Ke konci závodu uhájil první místo před Lewisem Hamiltonem. Třetí skončil Bottas.

Jezdcem i smolařem dne se v GP Belgie 2019 stal Lando Norris | Zdroj:  Getty Images / Dean Mouhtaropoulos

Jezdcem i smolařem dne se v GP Belgie 2019 stal Lando Norris

Jezdcem dne se v GP Belgie nestal nikdo z jezdců top týmů ale Lando Norris.

123456...24...
13. září | Correa zůstává v umělém spánku
13. září | Během prvních dvou dní testů 18palcových pneumatik odjel Sergej Sirotkin v Renaultu 213 kol.
13. září | Tatiana Calderón se zúčastní jednoho dne testů W Series ve Španělsku. O sedačku bojovat nebude, jen se podělí o zkušenosti.
12. září | Alex Peroni byl propuštěn z nemocnice, kde byl hospitalizován po nehodě v Monze v F3