Kazuki Nakadžima

Na F1Sport.cz se tématu Kazuki Nakadžima věnujeme průběžně. Přečtěte si tyto články a budete vědět všechno důležité.

WEC Šanghaj: bláznivý závod vyhrála Toyota #7, Button poprvé na pódiu

Mike Conway, Kamuj Kobajaši a Jose Maria Lopez vyhráli s prototypem Toyota TS050 Hybrid #7 v Šanghaji druhý podnik WEC v řadě. Šestihodinový závod byl na čínském okruhu několikrát přerušen červenými vlajkami kvůli téměř apokalyptickému počasí.

18.  11.  2018 | 94
WEC Fudži: Kobajaši, Lopez a Conway získali první triumf sezóny

Kamuj Kobajaši, Jose Maria Lopez a Mike Conway získali v dnešním šestihodinovém závodě pod horou Fudži první vítězství sezóny pro prototyp Toyota TS050 Hybrid #7. Mezi vozy GTE bylo dnes v Japonsku nejsilnější Porsche.

14.  10.  2018 | 33
Šampionát WEC čeká závod ve Fudži, Toyoty dostaly balast | Zdroj:  Toyota Gazoo Racing

Šampionát WEC čeká závod ve Fudži, Toyoty dostaly balast

Světový vytrvalostní šampionát sportovních vozů FIA WEC pokračuje o tomto víkendu v Japonsku na okruhu pod mýtickou horou Fudži. Před čtvrtým závodem probíhající „supersezóny“ postihlo prototypy Toyota nové nastavení systému „Equivalence of Technology“

12.  10.  2018 | 17
WEC Silverstone: Toyoty diskvalifikovány! Double slaví "rebelové"

V kvalifikaci nejrychlejší Toyota TS050 Hybrid #7 posádky Kamuj Kobajaši, Jose Maria Lopez, Mike Conway strávila ve vedení většinu z dnešního šestihodinového závodu. Chyba japonského pilota v závěrečné hodině však posádku "sedmičky" o první vítězství v sezóně nakonec připravila.

19.  8.  2018 | 135
Alonso myslí na delší setrvání na scéně sportovních vozů

Fernando Alonso se již delší dobu zabydluje na scéně sportovních vozů. V lednu s týmem United Autosports absolvoval čtyřiadvacetihodinovku v Daytoně, poté získal angažmá u tovární Toyoty, se kterou vyhrál 24 hodin Le Mans a rád by získal také mistrovský titul v celém šampionátu FIA WEC. Tím by ovšem Alonsovi ambice v závodech „sportscar“ končit nemusely.

18.  8.  2018 | 30
Alonsova dovolená končí, kolotoč WEC se stěhuje na Silverstone

Již tuto neděli bude šestihodinovým závodem pokračovat sezóna světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC na britském okruhu Silverstone. Fernandu Alonsovi tak skončí letní závodnická pauza o něco dříve.

16.  8.  2018 | 43
Alonso, Nakadžima a Buemi zvítězili s Toyotou v Le Mans, v GTE slaví Porsche | Zdroj:  WEC

Alonso, Nakadžima a Buemi zvítězili s Toyotou v Le Mans, v GTE slaví Porsche

Toyota se konečně dočkala triumfu v Le Mans, úspěšné bylo i Porsche v LMGTE - PRO.

17.  6.  2018 | 501
Nakadžima získal pole position pro Toyotu #8

Kazuki Nakadžima v úvodu třetí části kvalifikace získal pole position pro Toyotu TS050 Hybrid #8, Gianmaria Bruni zajel rekord okruhu ve třídě LMGTE - PRO.

15.  6.  2018 | 90
Button, Maldonado, Alonso, ... V Le Mans uvidíme na dvě desítky jezdců z F1

Závod 24 hodin Le Mans každoročně láká i piloty, kteří v kariéře okusili „královnu motorsportu“. Nejinak tomu bude i letos, kdy se vytrvalostního klání na trati La Sarthe nezúčastní pouze bývalí jezdci formule 1, jak tomu bývalo zvykem. Jejich kompletní přehled si můžete prohlédnout v následujícím článku.

13.  6.  2018 | 16
Fernando Alonso nejrychlejším jezdcem testů v Le Mans, v GTE na čele Porsche | Zdroj:  Tyota Gazoo Racing

Fernando Alonso nejrychlejším jezdcem testů v Le Mans, v GTE na čele Porsche

Španěl Fernando Alonso zaznamenal s prototypem Toyota TS050 Hybrid #8 nejlepší čas tradičního oficiálního testování všech týmů konaného dnes čtrnáct dní před samotným závodem 24 hodin Le Mans. Mezi vozy GTE byly nejrychlejší vozy Porsche 911 RSR.

3.  6.  2018 | 48
Alonso odhalil detaily ze své přípravy na Le Mans

Fernando Alonso se letos poprvé v kariéře zúčastní slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans. Jeho startu na trati La Sarthe, kde dnes probíhá oficiální testovací den, předcházela důkladná příprava.

3.  6.  2018 | 24
Alonso po téměř pěti letech znovu zvítězil

Fernando Alonso při své premiéře v Mistrovství světa vytrvalostních závodů FIA WEC vyhrál spolu se svými týmovými kolegy v Toyotě TS050 Hybrid úvodní závod nové sezóny ve Spa-Francorchamps.

6.  5.  2018 | 181
V sobotu čeká Alonsa první start ve WEC, včera byl nejrychlejší v tréninku | Zdroj:  Toyota Gazoo Racing

V sobotu čeká Alonsa první start ve WEC, včera byl nejrychlejší v tréninku

Belgické Spa se chystá na start další sezóny světového vytrvalostního šampionátu FIA WEC. S továrním týmem Toyota na startu nebude chybět ani dvojnásobný mistr světa formule 1 Fernando Alonso.

4.  5.  2018 | 107
Vynechané testování Alonsovi neuškodí, věří u Toyoty

Fernando Alonso se chystá na dvojí angažmá. Působení u týmu McLaren ve formuli 1 bude kombinovat se závoděním pro Toyotu ve FIA WEC. Kvůli GP Bahrajnu se však Španěl nebude moci zúčastnit oficiálního předsezónního testování s japonským týmem na okruhu Paul Ricard v Le Castellet.