Jezdci si začali vybírat svá stálá čísla

Mezinárodní automobilová federace kontaktovala jezdce a požádala je, aby si zvolili svá startovní čísla, která jim zůstanou po zbytek kariéry.
Jezdci si začali vybírat svá stálá čísla

V nových pravidlech je sice uvedeno, že permanentní startovní čísla budou jezdcům přidělena losováním, ale ve skutečnosti si piloti můžou vybrat. FIA je za tímto účelem oslovila a řekla jim, ať předloží hned tři návrhy čísel. To pro případ, že by první volba byla obsazená.

Vybírat si totiž jezdci budou v pořadí, ve kterém skončili v letošním šampionátu. Sebastian Vettel má automatický nárok na číslo 1, ale může si zvolit i jiné. Druhý si bude vybírat Fernando Alonso a tak dále, další piloti můžou volit jen čísla, která zůstanou volná, a to v rozmezí 2 až 99.

Někteří jezdci své preference tají, ale třeba Nico Rosberg řekl, že by chtěl číslo 6 a jako náhradní volbu uvedl čísla 5 a 9. Sergio Pérez prozradil při své včerejší nominaci u Force Indie, že by rád získal číslo 11.

FIA chce, aby od nové sezóny byla startovní čísla viditelná i na helmách.

Diskuze (62) Další článek: Mallya: O peníze nejde, proti Sutilovi a Di Restovi nic nemám
20:16 | Renault už prý vyřešil problém s mechanismem DRS.
12:35 | Také helmy Arai už prošly crash testy a mohou se používat.
8:15 | Sestřih druhého dne testů odkaz
19. února | Nikolov sedačka jako taková. Magnussen měl dnes problém s opěrkou hlavy. Byla příliš vysunutá dopředu. Tým věří, že to do čtvrtku vyřeší.