Jezdci si začali vybírat svá stálá čísla

Mezinárodní automobilová federace kontaktovala jezdce a požádala je, aby si zvolili svá startovní čísla, která jim zůstanou po zbytek kariéry.
Jezdci si začali vybírat svá stálá čísla

V nových pravidlech je sice uvedeno, že permanentní startovní čísla budou jezdcům přidělena losováním, ale ve skutečnosti si piloti můžou vybrat. FIA je za tímto účelem oslovila a řekla jim, ať předloží hned tři návrhy čísel. To pro případ, že by první volba byla obsazená.

Vybírat si totiž jezdci budou v pořadí, ve kterém skončili v letošním šampionátu. Sebastian Vettel má automatický nárok na číslo 1, ale může si zvolit i jiné. Druhý si bude vybírat Fernando Alonso a tak dále, další piloti můžou volit jen čísla, která zůstanou volná, a to v rozmezí 2 až 99.

Někteří jezdci své preference tají, ale třeba Nico Rosberg řekl, že by chtěl číslo 6 a jako náhradní volbu uvedl čísla 5 a 9. Sergio Pérez prozradil při své včerejší nominaci u Force Indie, že by rád získal číslo 11.

FIA chce, aby od nové sezóny byla startovní čísla viditelná i na helmách.

Další článek: Mallya: O peníze nejde, proti Sutilovi a Di Restovi nic nemám

12:59 | Robert Kubica by mohl zamířit do Haasu. Tým s ním už jedná. Kubica by pracoval na simulátoru.
10:36 | Mělo Ferrari po zastávkách v boxech prohodit jezdce a vrátit vedení Leclercovi?
22. září | Haas prozradil, že se Grosjean před kvalifikací v Singapuru opět vrátil ke specifikaci z Melbourne. Tým se snaží pochopit své současné problémy s korelací dat mezi tunelem a tratí.
22. září | Ricciardo využije vyloučení z kvalifikace a start z posledního místa a nasadí nové komponenty, zřejmě i převodovku. Čeká ho zřejmě start z boxů.

GP Singapuru 2019

Pátek 20. září 2019
1. trénink Verstappen (1:40.259)
2. trénink Hamilton (1:38.773)
Sobota 21. září 2019
3. trénink Leclerc (1:38.192)
Kvalifikace Leclerc (1:36.217)
Neděle 22. září 2019
Závod Vettel