Zajímavé statistiky po GP Austrálie 2019

Bottas získal 26 bodů, ale není to nejvíce v historii. Lewis Hamilton má stejné množství pole position jako ostatní jezdci dohromady. A spousta dalších statistik.

7
Naše forma z testů se nevypařila, ujišťuje Ferrari

Ferrari mělo mít na Mercedes náskok 4 desetin. Jenomže v kvalifikaci ztratilo na pole position 7 desetin a v závodě téměř minutu.

77
Nejlepší fotografie z Velké ceny Austrálie 2019

Z prvního místa odstartoval do závodu Lewis Hamilton, ale už na startu o vedení přišel. Závod vyhrál Valtteri Bottas.

Velkou cenu Austrálie 2019 vyhrál Bottas, Verstappen dovezl Hondu na pódium

Velkou cenu Austrálie vyhrál Valtteri Bottas před Hamiltonem a Verstappenem.

461
Hartleyho návrat na scénu sportscars? Dvě pódia za dva dny

Brendon Hartley se v roce 2019 vrátil tam, kde ve svojí kariéře získal ty největší úspěchy, a to na scénu sportovních vozů. Dvojnásobný mistr světa FIA WEC a vítěz 24 hodin Le Mans absolvoval o víkendu dva závody ve dvou dnech v celkové délce dvaceti hodin a v obou skončil na stupních vítězů.

Právě teď | 1
Mercedes
Podle Häkkinena Bottase vítězství z Austrálie psychicky nakopne

Mika Häkkinen si myslí, že vítězství v prvním závodě Valtteriho Bottase psychicky nakopne.

Včera | 41
AUTO.CZ
Bugatti plánuje oživit slavné jméno Royale. S nukleárními bateriemi...

McLaren
Sainz věří, že nebýt poruchy, tak v Austrálii získal body

McLaren a Williams jako jediné dva týmy nezískaly v Austrálii body. Carlos Sainz věří, že kdyby nebylo problému s MGU-K, body by získal.

Včera | 44
Jedním z hlavních cílů je přilákat nové týmy, říká Carey

Chase Carey potvrdil, že má stejné plány jako Jean Todt a FIA. Chce více týmů na startovním roštu.

Včera | 27
Pohonné jednotkyHondaRed Bull Racing
Pódium je úspěch, ale stále je co zlepšovat, cítí u Hondy

Pro zástupce Hondy byl zisk prvního pódia v hybridní éře velmi příjemný, u japonské značky však zároveň cítí, že je stále co zlepšovat.

Včera | 104
Racing Point
Stroll zavře kritikům ústa, věří u Racing Pointu

Dvacetiletý závodník se potýká s označením platícího jezdce. V loňském roce pomohlo bohatství jeho otce zajistit přežití týmu, ve kterém Lance v současnosti závodí.

Včera | 16
AUTO.CZ
První jízda s DS 3 Crossback: Francouzská odpověď na Audi Q2 chce být šik za každou cenu

HondaRed Bull Racing
Marko je s Hondou spokojený. Musíme teď zlepšit šasi, říká

Red Bull hned v prvním závodě sezóny získal s Hondou pódium. Pohonná jednotka je také zatím spolehlivá. V týmu tak vládne spokojenost.

18.  3.  2019 | 91
Ferrari
Plakali bychom, ale tím se nic nevyřeší, píše italský tisk

Ferrari v Austrálii nenaplnilo očekávání. Na Mercedes ztrácelo a nakonec se ani jezdci maranellské stáje nedostali na stupně vítězů.

18.  3.  2019 | 69
Toro Rosso
Tlačil jsem na to jako zvíře, říká Kvjat

Daniil Kvjat se vrátil do F1. Potřetí ve své kariéře začíná u Toro Rosso. V prvním závodě vydřel bod za 10. místo.

18.  3.  2019 | 27
EisKing DEBRIEFING 1: Kam se poděla forma Ferrari?

Števo Eisele a Josef Král hodnotí první závod letošní sezóny.

18.  3.  2019 | 3
Alfa Romeo
Giovinazziho v závodě brzdilo poškození vozu

Pro Giovinazziho byla Austrálie tak trochu druhým debutem. Ten první si odbyl před dvěma lety, kdy na dva závody nahradil Pascala Wehrleina. Od té doby se ale vozy změnily.

18.  3.  2019 | 7
Williams
Neviděl světla, přišel o křídlo a zrcátko. Kubica zažil v Austrálii těžký návrat

Robert Kubica si návrat do F1 určitě představoval jinak. Williams ztrácí, Kubicovi to také dvakrát nejelo a navíc zažil kupu problémů.

18.  3.  2019 | 40
Red Bull si po zisku pódia nezapomněl rýpnout do Alonsa

Honda hned ve svém prvním závodě s Red Bullem získala pódium. Red Bull si při této příležitosti trochu rýpl do Fernanda Alonsa.

17.  3.  2019 | 154
Ferrari
Leclerc měl smůlu. Vettela předjet nemohl. Proč?

Jezdci Ferrari měli rozdílné strategie. Charles Leclerc stavěl později, přezul na tvrdé pneumatiky a dojel Vettela. Předjet ho však nemohl.

17.  3.  2019 | 149
GP Austrálie 2019: nejrychlejší kola a strategie

Nejrychlejší kolo zajel v Austrálii Valtteri Bottas. Jezdci Red Bullu byli s motorem Honda nejrychlejší na speed trapu.

17.  3.  2019 | 6
Alfa Romeo
Räikkönen i přes neplánovanou dřívější zastávku v boxech bodoval

Kimi Räikkönen musel k mechanikům na první zastávku zamířit dříve, než plánoval. Během Velké ceny Austrálie vozů formule 1 se mu do brzdového systému dostala slída, kterou si odstranil z hledí své přilby.

17.  3.  2019 | 14
Ferrari
U Ferrari věří, že jsou Mercedesu blíže, než ukázal první závod

Ferrari v úvodním závodu letošní sezóny formule 1 na nejrychlejší nestačilo. Sebastian Vettel a Charles Leclerc zůstali ve Velké ceně Austrálie mimo stupňů vítězů.

17.  3.  2019 | 73
Mercedes
Mercedes vysvětlil, proč Hamilton ztrácel na Bottase. Z Fina má Wolff radost

Lewis Hamilton byl v průběhu závodu horším z jezdců Mercedesu. Podle týmu za to mohlo poškození vozu.

17.  3.  2019 | 23
Red Bull Racing
Verstappen pro Hondu získal první stupně vítězů od roku 2008!

Max Verstappen obsadil v prvním závodě letošní sezóny formule 1, Velké ceně Austrálie, třetí místo. Red Bull tak s novým dodavatelem motorů Honda slaví stupně vítězů už v prvním společném závodě.

17.  3.  2019 | 45
Renault
Ricciardův domácí závod poznamenal přejezd odtokového kanálu na startu

Daniel Ricciardo svůj první závod v barvách Renaultu nedokončil, když na startu Velké ceny Austrálie vozů formule 1 přišel o přední křídlo po přejezdu odtokového kanálu vedle trati, který jej odsoudil k poslední pozici.

17.  3.  2019 | 10
Haas
Grosjeanovi se druhý rok po sobě v Austrálii uvolnilo levé přední kolo

Prokletí Haasu ve Velké ceně Austrálie pokračuje také v letošní sezóny formule 1. Romain Grosjean musel odstoupit ze závodu opět kvůli uvolněnému kolu.

17.  3.  2019 | 5
Mercedes
Bottas ovládl Austrálii. Byl to můj nejlepší závod vůbec, říká

Valtteri Bottas z Mercedesu suverénním způsobem vyhrál úvodní závod letošní sezóny formule 1, Velkou cenu Austrálie.

17.  3.  2019 | 7
16:19 | Ralf Schumachera pro Motorsport-Total řekl, že žádný nový Bottas není. Prý měl jen dobrý víkend. Dostal se na startu před Hamiltona, který měl poškozený vůz. Nic více.