Historie

Více než šedesátiletá historie formule 1 je plná neuvěřitelných příběhů. Ohlížíme se za okamžiky, které vzbuzují nostalgii a vzpomínky. Píšeme o nedávných příbězích, ale vydáváme se také do dob, kdy smrt čekala v každé zatáčce.

Historie
Vznikne nové muzeum Jima Clarka?

Už brzy by mohlo být otevřeno nové muzeum legendárního jezdce a dvojnásobného mistra světa formule 1 Jima Clarka.

27.  4.  2017 | 9
VideaHistorieMcLaren

McLaren svlékl slavný vůz MP4/2, se kterým závodili Rosberg, Prost, Lauda a Watson. Vůz vyhrál 22 závodů a získal 3 tituly mezi jezdci a 2 mezi týmy.

7.  4.  2017 | 3
FIAHistorie
FIA má v plánu otevřít Síň slávy motoristického sportu

Mezinárodní automobilová federace (FIA) plánuje letos otevřít oficiální Síň slávy, která by připomínala slavná jména motorsportu minulosti i současnosti.

3.  4.  2017 | 3
HistorieMcLaren
Button se projede s vozem McLaren M23 na okruhu Laguna Seca

Jenson Button na konci loňské sezóny odešel z formule 1 a užívá si zaslouženého odpočinku. Nedávno jsme ho mohli vidět na závodě NASCAR.

31.  3.  2017 | 14
Historie
Když na startu chybí obhájce titulu. Letos to není poprvé

Několikrát v historii formule 1 se stalo, že úřadující mistr světa chyběl na startovním roštu a to z mnoha důvodů.

12.  1.  2017 | 4
Historie
Zemřel John Surtees

Zemřel mistr světa formule 1 John Surtees. Bylo mu 83 let.

10.  3.  2017 | 21
Historie
Jak probíhalo ve formuli 1 testování před čtyřiceti lety?

Už pouze dny zbývají do začátku letošních předsezónních testů formule 1 ve španělské Barceloně. Letos budou mít týmy a jezdci k dispozici celkem pouze osm testovacích dní.

11.  2.  2017 | 32
Historie
Teflonso, Black Jack, stříbrná liška — nejlepší přezdívky jezdců formule 1

Spousta jezdců formule 1 měla přezdívku. Některé odrážely negativní vlastnosti jezdce, jiné vycházely z jména a ostatní vyjadřovaly respekt k závodním kvalitám.

17.  2.  2017 | 42
VideaHistorie
Videa: Když se vozy F1 proháněly parkem Montjuic

Barcelona toho pro turistu nabízí opravdu hodně. Pokud hlavní město Katalánska navštívíte, můžete si udělat výlet i do míst, kudy se kdysi proháněly velkou rychlostí legendy formule 1.

16.  2.  2017 | 1
PneumatikyHistorie
10 nejlepších velkých cen za posledních 30 let

Za poslední tři dekády se ve formuli 1 odehrálo mnoho památných bitev a fanoušci byli nespočetněkrát svědky vzrušujících, napínavých či bláznivých závodů. Na jednotlivé velké ceny se nemusí po letech vzpomínat jen kvůli těsným soubojům kolo na kolo. Důvodem může být třeba i počasí, které umí proměnit závod v chaos. Pojďme si připomenout deset nejlepších velkých cen za poslední tři desetiletí podle výběru Bena Webba, redaktora Pirelli.com

9.  2.  2017 | 24
VideaHistorieFerrari

Podívejte se na dvě velmi povedená videa. Na jednom vás čeká Ferrari F2001 a třílitrový desetiválec s 18 500 otáčkami za minutu. Na druhém pak dokonce motor V12 ve voze Ferrari 412 T2 z roku 1995.

6.  1.  2017 | 22
Historie
Giancarlo Baghetti: Muž z Vánoc, který se zapsal do historie formule 1

V historii formule 1 najdeme jezdce, kteří se nestali mistry světa, neodjeli ani příliš závodů a velká část fanoušků jejich jména ani nezná. Přesto se nějakým způsobem výrazně a nesmazatelně zapsali do historie formule 1.

26.  12.  2016
Historie
Před deseti lety tragicky zemřel Clay Regazzoni

Vyhrál s Ferrari v Monze, bojoval o titul mistra světa, přivedl Nikiho Laudu do Ferrari a získal první vítězství pro Williams.

15.  12.  2016 | 22
Historie
Podesáté se rozhoduje mezi týmovými kolegy v posledním závodě

Formule 1 zažila řadu napínavých i velmi emotivních soubojů o titul. Devětkrát v historii se rozhodovalo v posledním závodě mezi týmovými kolegy.

26.  11.  2016 | 13
SpeciálHistorieWilliams
Jezdci, kteří svou kariéru začali ve Williamsu

Lance Strolla příští rok čeká premiéra ve formuli 1. Do Velké ceny Austrálie odstartuje v barvách Williamsu. Podívejte se, jak si vedli další piloti, kteří začínali svou kariéru ve F1 právě u týmu z Grove.

6.  11.  2016 | 5
HistorieRed Bull Racing
Red Bull natočil dokument o zastávkách v boxech, je přístupný zdarma

Je to jedna z nejvíce fascinujících věcí ve formuli 1. Symfonie dokonalosti, proces, v němž hraje roli každý pohyb, každé nadechnutí...

26.  10.  2016 | 2

Za pár dní to bude přesně 40 let od jednoho z nejslavnějších závodů v historii formule 1. Za silného deště získal James Hunt pod horou Fudži titul mistra světa.

14.  10.  2016 | 1
HistorieToro Rosso
Toro Rosso čeká v Singapuru 200. Grand Prix

Scuderia Toro Rosso má před sebou jubilejní dvoustý závod ve formuli 1. Debutovala v Bahrajnu v sezóně 2006.

16.  9.  2016

Je to přesně 25 let, co ve formuli 1 debutoval za zajímavých okolností Michael Schumacher.

24.  8.  2016 | 11
HistorieMercedes
Mercedes, mistrovský tým s dvojí historií

Ohlédnutí do minulosti Mercedesu coby značky i stáje.

14.  8.  2016 | 7
12345

17:10 | Incident mezi Palmerem a Grosjeanem v prvním kole bez trestu.
10:43 | Je poslední duben. F1 si připomíná smrt Rolanda Ratzenbergera v Imole.
29. dubna | Jak jsou na tom jezdci s pneumatikami pro závod: odkaz
29. dubna | Tohle kolo vyneslo Sebastiana Vettela na pole position (video) odkaz