Sainz upřesnil svá slova z Red Bull Ringu. Traťové maršály nekritizoval

Carlos Sainz nedokončil Velkou cenu Rakouska kvůli poruše motoru. Nešlo však o normální odstoupení. Sainzův vůz začal hořet.

21.  7.  2022
Petr Kubala
GP Rakouska 2022Carlos SainzFerrari
Rakouští traťoví maršálové hájí svůj postup při hašení Sainzova ferrari

Traťoví maršálové, kteří pomáhali během Velké ceny Rakouska formule 1 na Red Bull Ringu, se dostali pod palbu kritiky za způsob, jakým hasili a zasahovali u ferrari Carlose Sainze.

16.  7.  2022
David Skaloš
Mercedes popsal situaci po nehodách v Rakousku. Ze dvou podlah udělal jednu

Nehoda jezdce je pro tým vždy velkou výzvou. A když bourají oba vozy, je to ještě horší.

14.  7.  2022
Petr Kubala
GP Rakouska 2022Mercedes
F1 Power Rankings: V Rakousku byli nejlepší Leclerc, Schumacher a Verstappen

Nejlepší výkon podali ve Velké ceně Rakouska Leclerc, Schumacher a Verstappen.

Petr Kubala
GP Rakouska 2022
Tohle jsem potřeboval, říká Leclerc o rakouském vítězství

Před Rakouskem vyhrál Leclerc naposledy v Austrálii. Kromě toho před Rakouskem nebyl pětkrát za sebou ani na stupních vítězů a z toho dvakrát nedokončil.

13.  7.  2022
Petr Kubala
GP Rakouska 2022Charles LeclercFerrari
Zajímavé statistiky po GP Rakouska 2022

Vítězství Leclerca, úspěch Haasu i další stupně vítězů pro Hamiltona.

Petr Kubala
GP Rakouska 2022Statistiky F1
Villeneuve vysekl poklonu mladému Schumacherovi. Zazněly ale i kritické poznámky

Jacques Villeneuve chválí Micka Schumachera. Ohodnotil také Velkou cenu Rakouska 2022.

Petr Kubala
GP Rakouska 2022Mick SchumacherJacques VilleneuveHaas
Sainzovo inferno: Ferrari řeší příčinu, Španěl i reakci maršálů

Carlos Sainz přišel v Rakousku o stupně vítězů. Jeho vůz navíc zachvátily plameny.

12.  7.  2022
Petr Kubala
GP Rakouska 2022Mattia BinottoCarlos SainzFerrari
Fotografie
Grand Prix Rakouska 2022 objektivem Jiřího Křenka

Výběr fotografií z Velké ceny Rakouska 2022.

Petr Kubala
GP Rakouska 2022Jiří KřenekFotografie
Uvidíme agresivnějšího Schumachera? Souboj s Hamiltonem mu pomohl se nebát, věří

Mick Schumacher zažil dva úspěšné víkendy. Nejdříve získal své první body ve formuli 1 a hned o týden později to vyšperkoval pěknými souboji a ještě lepším výsledkem.

Petr Kubala
GP Rakouska 2022Mick SchumacherHaasLewis Hamilton
FIA mazala, mávala vlajkou a penalizovala. Jezdci měli i v závodě problém s traťovými limity

FIA v Rakousku opět řešila porušování traťových limitů. V závodě na to doplatilo několik jezdců a další nebyli od trestu daleko.

11.  7.  2022
Petr Kubala
Vettel byl po závodě špinavý, jako kdyby zrovna vyfáral. Žádá FIA o řešení brzdového prachu

Sebastian Vettel po závodě vypadal, jako kdyby zrovna vyfáral. Tentokrát nešlo o jeho ekologické aktivity ale o důsledek nových pravidel.

Petr Kubala
GP Rakouska 2022Aston MartinSebastian Vettel
Videa
V Maranellu pověsili čtvrtou vlajku

V Maranellu dnes ráno proběhl tradiční „ceremoniál“. Nad vstupem do sportovního oddělení byla pověšena čtvrtá vlajka Ferrari.

Petr Kubala
GP Rakouska 2022VideaFerrari
Nedokážeme si to vysvětlit, říká Marko o problémech Verstappena s pneumatikami

Red Bullu a Verstappenovi se na domácím okruhu v posledních letech dařilo. Tentokrát je však dokázalo Ferrari porazit.

Petr Kubala
GP Rakouska 2022Helmut MarkoMax VerstappenRed Bull Racing
Podle Binotta byla taktika jasná: donutit Verstappena si opotřebovat pneumatiky

Ferrari odjíždí z Red Bull Ringu se smíšenými pocity. Nebylo by to letošní Ferrari, aby tomu bylo jinak. Binotto se samozřejmě snaží hledat to pozitivní.

Petr Kubala
GP Rakouska 2022Mattia BinottoFerrari
Foto a video: Hořící ferrari Carlose Sainze a následky požáru

Ferrari nebylo na Red Bull Ringu daleko od double. Opět však přišlo „ale“. Tentokrát šlo o další z řady problémů s motorem a to dost spektakulární.

10.  7.  2022
Petr Kubala
Haas druhý závod v řadě s oběma vozy na bodech, Schumacher šestý!

Jen týden poté, co ve Velké Británii získal své první body ve formuli 1, zaznamenal Mick Schumacher ve Velké ceně Rakouska šestým místem svůj dosud nejlepší výsledek v kariéře. Znovu bodoval také druhý pilot týmu Haas Kevin Magnussen.

GP Rakouska 2022Mick SchumacherHaasKevin Magnussen
Fotografie
Oranžovou mlhu sfouklo rudé tornádo. Nejlepší fotografie z GP Rakouska 2022

Výběr fotografií z Velké ceny Rakouska 2022, kterou vyhrál Charles Leclerc před Verstappenem a Hamiltonem. Sainzovi hořelo auto.

Petr Kubala
GP Rakouska 2022Fotografie
Alonso se z posledního místa probojoval v Rakousku na body

Bod za desáté místo si z Velké ceny Rakouska formule 1 odváží Fernando Alonso. Ačkoliv dvojnásobný mistr světa do závodu startoval až z poslední pozice, je z výsledku zklamaný.

GP Rakouska 2022AlpineEsteban OconFernando Alonso
Potřetí v řadě na stupních vítězů. Hamiltonovi spadlo do klína třetí místo

Třetí závod v řadě dokončil Lewis Hamilton na stupních vítězů, když mu ve Velké ceně Rakouska formule 1 spadlo do klína třetí místo po technických problémech Carlose Sainze.