Vítěz: Nico Rosberg
2. Max Verstappen
3. Lewis Hamilton
Honda se stále snaží pochopit špatnou formu v Japonsku

V Malajsii předvedl McLaren poměrně slušný výkon. V Japonsku to tak ale nebylo. Výkony týmu byly po celý víkend špatné. McLaren nakonec z domácího závodu Hondy odjel s prázdnou.

14.  10.  2016
Petr Kubala
GP Japonska 2016HondaMcLaren
Videa

Ve 21. kole Velké ceny Japonska předjel Nico Hülkenberg Valtteriho Bottase, který byl na jiné strategii. V rádiu to okomentoval slovy „uvidíme se později“.

Petr Kubala
GP Japonska 2016Valtteri BottasVideaNico Hülkenberg
Zajímavé statistiky po GP Japonska 2016

Přehled zajímavých statistik nejen o Grand Prix Japonska 2016. Závod dokončili všichni jezdci, Mercedes získal titul, Hamilton 100. pódium a spousta dalšího.

12.  10.  2016
Petr Kubala
GP Japonska 2016Doporučujeme
Videa

Vítězství Rosberga, souboj Hamiltona s Verstappenem, modré vlajky a spousta dalšího.

Petr Kubala
GP Japonska 2016Videa
Vettel si z Japonska odváží pozitiva. Myslí si, že jsou zpět před Red Bullem

Žádný z jezdců Ferrari sice neskončil v Suzuce na stupních vítězů, ale Sebastian Vettel byl přesto spokojený.

10.  10.  2016
Petr Kubala
GP Japonska 2016Sebastian VettelFerrari
Kvjat soubojem s Alonsem provokoval sportovní komisaře

Toro Rosso, které jezdí s loňskou pohonnou jednotkou, ztrácelo v Japonsku na rovinkách. Daniil Kvjat tak musel být agresivnější v soubojích.

Závod: Rosberg
11:34 | F1 prodloužila s Abú Dhabí smlouvu do roku 2030.
10:44 | S vozem Williams bude příští týden v juniorských testech jezdit Logan Sargeant.
16:06 | Příští týden proběhnou v Abú Dhabí testy 18palcových pneumatik ale také testy juniorských jezdců. Robert Švarcman bude jezdit s Haasem ale také s Ferrari (tam společně s Fuocem).
14:49 | Uveřejněna startovní listina pro rok 2022: Kuan-jü Čou s číslem 24, Ferrari zatím bez Mission Winnow a Red Bull / AlphaTauri s motory Red Bull Powertrains.