Gil de Ferran (*1967) má brazilské a francouzské kořeny. V letech 1995 až 2001 závodil v sérii CART, kterou dvakrát vyhrál. Poté závodil v IndyCar. V roce 2003 vyhrál závod Indy 500.
Od roku 2018 působí ve vedení týmu McLaren, kde má na starosti povinnosti sportovního ředitele.
Fernando Alonso se nekvalifikoval do závodu Indy 500.
Sportovní ředitel McLarenu Gil de Ferran si myslí, že Lando Norris ve svém prvním závodě formule 1 v Austrálii „jel jako veterán“.
Lando Norris zajel v první den druhých testů nejrychlejší čas. McLaren měl ale i problémy.
Tým McLaren se v Japonsku nepředvedl v dvakrát dobrém světle. Sportovní ředitel týmu se rozpovídal o příčinách mizérie slavné stáje.
McLaren měl pro Suzuku velmi netradiční volbu pneumatik. Čtyři sady středních, čtyři superměkké a pět sad měkkých. Objevily se informace, že ve Wokigu zapomněli Pirelli nahlásit svůj výběr, a tak Pirelli týmu přidělilo standardní rozdělení sad.
McLaren na tom letos není dobře. Jedním z jeho velkých problémů je velký odpor, který samozřejmě ovlivňuje maximální rychlost na rovinkách. V Soči by mohl vsadit na extrémní nastavení.
Po rezignaci Erica Boulliera převzal Gil de Ferran roli sportovního ředitele McLarenu.
Gil de Ferran vloni spolupracoval s Alonsem v Indianapolis. Blíže k němu má ale paradoxně Stoffel Vandoorne.
Eric Boullier skončil v pozici závodního ředitele McLarenu. Woking tuto pozici neobsadí, ale změní strukturu. Kdo a jak nyní vede tým?
Eric Boullier končí jako závodní ředitel týmu McLaren.
Sezóna zámořské formulové série IndyCar pokračuje o tomto víkendu dalšími dvěma závody na okruhu Belle Isle Park v Detroitu. Do Michiganu vyrazil i šéf McLarenu Zak Brown, který by rád prozkoumal prostředí IndyCar vzhledem k možnému vstupu „jeho“ značky na tuto scénu.
Pokud by se někteří úspěšní jezdci z jiných závodních sérií, například Josef Newgarden či Scott Dixon z amerického šampionátu IndyCar, rozhodli přejít do formule 1, tak malý počet testovacích dní by je podle výkonného ředitele McLarenu Zaka Browna znevýhodnil.
Mark Webber si myslí, že McLaren nebude moci bojovat o nejvyšší příčky ani s motorem Mercedes.
Fernando Alonso skončil v Indianapolis ve čtvrtek na čtvrtém místě. V pátek ho čeká příprava na kvalifikaci.
Zakladatel F1sport.cz a bývalý manažer stáje McLaren Pavel Turek se věnuje nové práci, která ho odvedla od formule 1, ale ne tak úplně.
Existují sportovci a Sportovci. Pojďme si dnes, v poslední den roku, připomenout příběh muže, který bez debat patří do oné skupiny s velkým S.
Jackie Stewart chce pomoci Romainu Grosjeanovi od chyb v prvních kolech závodů, protože se domnívá, že začínají vážně ohrožovat jeho kariéru.
Podobná témata: Eric Boullier, Alex Zanardi, Novinky, IndyCar, Romain Grosjean, Speciál, Rozhovor, Lando Norris, GP Japonska 2018, Indy500 Alonso, Stoffel Vandoorne, Pneumatiky, Andrea Stella, Indy 500, Fernando Alonso, Renault, Zak Brown, McLaren