formule 3

Flörschová poprvé od nehody v Macau vyjela na trať

Německá závodnice Sophia Flörschová poprvé od své velké nehody během loňské Velké ceny Macaa usedla do kokpitu formulového monopostu.

7.  3.  2019
Alfa Romeo
Český juniorský tým Sauberu představil jezdce. Nasadí i Čecha

Z týmu Charouz Racing System se stal juniorský tým Sauberu. Letos bude působit ve F4, F3 a F2. Jezdcům tak nabídne unikátní příležitost projít všemi kategoriemi FIA. A dostat se třeba až do F1.

19.  2.  2019
Macao na svém městském okruhu nechce vozy nové generace F3

Ve Velké ceně Macaa se zřejmě v reakci na velkou nehodu Sophie Flörschové v letošním ročníku i nadále bude závodit s dosud využívanou generací monopostů formule 3.

15.  12.  2018
Týmu Van Amersfoort při nehodě Flörschové v Macau někdo odcizil díly jejího vozu

Tým Van Amersfoort Racing čeká, až se mu do jeho sídla v Nizozemsku vrátí trosky z formule 3 Sophie Flörschové z Velké ceny Macaa, které týmu někdo ukradl.

14.  12.  2018
Flörschová se dnes vrací po nehodě z Macaa zpět do Německa

Německá závodnice Sophia Flörschová oznámila, že se osm dní po své velké nehodě ve Velké ceně Macaa dnes vrací zpět domů.

26.  11.  2018
Flörschové již ochrnutí nehrozí, řekl šéf jejího týmu van Amersfoort

Poté, co Sophia Flörschová v pondělí podstoupila operaci zad, již podle šéfa jejího týmu Van Amersfoort Racing Fritse van Amersfoorta nehrozí ochrnutí 17leté německé závodnice.

21.  11.  2018
Faktory, které zachránily Flörschové život

Divoká havárie Sophie Flörschové ve Velké ceně Macaa vozů formule 3 opařila všechny příznivce motorsportu.

20.  11.  2018
Flörschová podstoupila úspěšnou sedmihodinovou operaci

Sophia Flörschová má za sebou úspěšnou sedmihodinovou operaci zlomené páteře, kterou utrpěla při své těžké havárii v nedělní Velké ceně Macaa vozů formule 3.

19.  11.  2018
Sophia Flörschová měla v Macau vážnou nehodu

Velká cena Macaa vozů formule 3 byla přerušena červenou vlajkou po velké nehodě, při které německá závodnice Sophia Flörschová vletěla se svým vozem do ochranného plotu v zatáčce Lisabon.

18.  11.  2018
Dan Ticktum vítězem 65. ročníku GP Macaa vozů formule 3

Dan Ticktum se stal po startu z pole position vítězem letošního ročníku Velké ceny Macaa vozů formule 3, která byla přerušena velkou nehodou německé závodnice Sophie Flörschové.

Ticktum odstartuje do GP Macaa z pole position, vyhrál kvalifikační závod

Člen juniorského programu Red Bullu Dan Ticktum vyhrál kvalifikační závod a zajistil si tak pole position pro Velkou cenu Macaa vozů formule 3.

17.  11.  2018
Schumacher se dostane do formule 1, tím jsem si jistý, říká Hamilton

Mick Schumacher, syn legendárního Michaela, se nedávno stal evropským šampionem formule 3 a Lewis Hamilton má již o jeho budoucnosti jasno. Podle pilota Mercedesu se mladý německý závodník určitě dostane až do formule 1.

19.  10.  2018
Fotografie
Cesta Micka Schumachera k titulu ve F3

Mick Schumacher je šampionem evropské F3. Podívejte se na rychlý přehled jeho cesty k prvnímu titulu.

15.  10.  2018
Žiji svůj sen, říká Mick Schumacher po zisku titulu ve F3

Mick Schumacher, syn sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera, získal v předposledním závodě sezóny evropské formule 3 na Hockenheimu titul šampiona.

14.  10.  2018
Živě: Schumacher se stal šampionem evropské F3 2018

Mick Schumacher je blízko zisku titulu v evropské F3. Šampionát čekají o víkendu poslední tři závody na Hockenheimu.

13.  10.  2018
Schumacherova vítězná série skončila. K titulu ve F3 má ale velmi blízko

Mick Schumacher po úspěšném víkendu na Nürburgringu ztrácel na juniora Red Bullu Daniela Ticktuma tři body. Na Red Bull Ringu vyhrál Schumacher dva závody a výrazně se přiblížil zisku titulu.

23.  9.  2018
Schumacherova hvězda stoupá. Příští rok bychom ho mohli vidět ve F2

Mick Schumacher se v evropské F3 konečně rozkoukal a je v boji o šampionát.

13.  9.  2018
Mick Schumacher dominoval víkendu evropské F3 na Nürburgringu

Syn sedminásobného mistra světa formule 1 Michaela Schumachera Mick suverénním způsobem ovládl závodní víkend evropské formule 3 na německém Nürburgringu, když vyhrál všechny tři závody a přiblížil se vedoucí pozici v průběžném pořadí šampionátu.

10.  9.  2018
Přinesou „piloti ze školky“ zkázu GP2?

Do formule 1 pronikají čím dál mladší jezdci. Šéfka týmu GP2 Russian Time vyjádřila obavy nad budoucností některých formulových sérií.

29.  1.  2017
Speciál
Fyzická příprava Richarda Gondy: Posilovna, běh, simulátor, ale i box

Dobrá fyzická kondice patří k základním předpokladům jakéhokoliv závodního pilota. Slovenský formulový jezdec Richard Gonda, který se letos objevil v šampionátu GP3, pro F1Sport popsal, jak se on konkrétně připravuje a čemu v tréninku věnuje největší pozornost.

22.  10.  2016
FIA
Bernd Mayländer oslavil 300. Grand Prix

Řidič safety caru Bernd Mayländer absolvoval svou 300. Grand Prix. Samozřejmě ne ve všech jsme ho mohli vidět na trati během závodu.

22.  9.  2016
Nejlepší a nejhorší debuty v historii F1

Každý nějak začínal. Jak vypadaly debuty, které stojí za vzpomínky?

15.  5.  2016
Speciál
Roberto Moreno – náhradníkem na plný úvazek

Brazílie dala formuli 1 tolik skvělých závodníků jako jen málokterá jiná země na světě. Byli zde však i tací, kteří navzdory nespornému talentu zůstali poněkud opomenuti. Případ Roberta Morena budiž toho důkazem.

8.  2.  2014
Alfa Romeo
Bývalý konstruktér Sauberu Rinland bude působit ve Světové sérii Auto GP

Inženýr s více než dvacetiletou praxí v F1, bývalý hlavní konstruktér Sauberu, Sergio Rinland bude ve Světové sérii Auto GP spolupracovat s týmem Puma 3 M-Sport.

29.  12.  2013
Speciál
Mika Häkkinen slaví pětačtyřicátiny

Finský pilot patřil k nejvýraznějším pilotům konce devadesátých let, kdy v barvách McLarenu získal dva tituly mistra světa za sebou.

28.  9.  2013
Red Bull Racing
Horner: Red Bull je před sezonou klidnější

Přestože Red Bull má znovu ty nejvyšší cíle, díky třem jezdeckým i konstruktérským titulům v řadě se necítí pod takovým tlakem jako v předchozích dvou letech. Motivace ovšem týmu rozhodně nechybí.

17.  2.  2013
Speciál
Slavné týmy F1: Jordan

Ve více než šedesátileté historii formule 1 se jen hrstce malých soukromých týmů podařilo dlouhodobě trápit ty nejlepší stáje v čele s Ferrari nebo McLarenem, Jordan GP byl jedním z nich.

12.  1.  2013
Speciál
Eddie Irvine slaví sedmačtyřicáté narozeniny

Bývalý jezdec Jordanu, Ferrari a Jaguaru strávil v F1 devět let, během kterých odjel 145 velkých cen a na své konto si připsal čtyři vítězství, šestadvacet pódiových umístění a celkem 191 mistrovských bodů.

10.  11.  2012
Vettel už má Alonsa na dostřel, naštvaný Webber: Grosjean je cvok

Zatímco Sebastian Vettel si dojel v poklidu pro vítězství a na Fernanda Alonsa ztrácí už jen čtyři body, Mark Webber se po nezaviněné kolizi s Romainem Grosjeanem probojovával na body až z hloubi pole.

7.  10.  2012

16:06 | Toto Wolff navrhuje zrušit šikanu na rovince Mistral na okruhu Paula Ricarda. Okruhy s dlouhými rovinkami (Montreal, Baku) prý nabízí lepší show.
23. června | Steiner označil víkend ve Francii za nejhorší v historii týmu.
23. června | Norrise a Ricciarda doplní u stewardů Raikkonen.