Filip Fikejz

Grosjean věří, že ve druhé polovině sezony může vyhrát závod

Romain Grosjean po svých výkonech v Německu a Maďarsku cítí, že by ve druhé polovině sezony mohl poprvé vyhrát závod formule 1. Rád by se tak odvděčil svému týmu.

3.  8.  2013
Hungaroring lépe sedl Caterhamu, Marussii trápilo vyvážení

Zástupci Caterhamu a Marussie se v cíli Velké ceny Maďarska seřadili mezi čtrnáctým a sedmnáctým místem. Zatímco Caterham neměl problémy s pneumatikami, Marussia činilo potíže vyvážení.

28.  7.  2013
Ferrari dostalo pokutu za špatně nastavené DRS na Alonsově voze

Fernando Alonso byl po závodě vyšetřován, protože v závodě třikrát použil DRS neoprávněně. Ukázalo se, že se jednalo o chybné nastavení ze strany týmu, který dostal pokutu 15 000 eur.

U Ferrari věděli, že nejvyšší příčky atakovat nebudou

Až pod stupni vítězů dojeli v Maďarsku pátý Fernando Alonso a osmý Felipe Massa. Ferrari má za sebou okruhy, které mu seděly méně. Nyní chce pracovat na tom, aby se znovu posunulo dopředu.

Vettel: Klíčové bylo uváznutí za Jensonem, není to ničí vina

Sebastian Vettel se v Maďarsku musel spokojit až se třetím místem, za klíčové považuje uváznutí za Jensonem Buttonem. Mark Webber se vhodnou volbou strategie a dobrým výkonem posunul z desáté na čtvrtou příčku.

Pneumatiky
Hamilton byl příjemně překvapen, jak dobře pneumatiky pracovaly

Lewis Hamilton se v Maďarsku radoval z první výhry pro tým Mercedes. Po vynechaném testu nečekal, že pneumatiky budou pracovat tak dobře. Nika Rosberga zradil motor.

Nejrychlejší kolo zajel Webber, nejrychlejší zastávku měl Vettel

Mark Webber zajel v závěru Velké ceny Maďarska na Hungaroringu na čerstvých měkkých pneumatikách potřetí v sezoně nejrychlejší kolo, Jean-Eric Vergne měl se svými mechaniky nejrychlejší zastávku.

Lewis Hamilton v Maďarsku poprvé vyhrál pro Mercedes

Lewis Hamilton ve Velké ceně Maďarska získal své první vítězství pro Mercedes, na stupně vítězů ho po těsném vzájemném souboji doprovodili Kimi Räikkönen a Sebastian Vettel.

Grosjean unikl penalizaci, jeho podlaha byla poškozena nehodou

Vůz Romaina Grosjeana neprošel testem pružnosti podlahy. Komisaři po ověření telemetrie a videozáznamu akceptovali, že je podlaha poškozena nehodou, v takovém případě se trest neuděluje.

27.  7.  2013
Z vyrovnaného středu pole se do Q3 prosadil jen Ricciardo

Ricciardo dosáhl na osmé místo, spokojeni byli i Sutil a Hülkenberg, kteří se umístili těsně za elitní desítkou, naopak u Williamsu čekali víc než osmou řadu.

Pneumatiky
U Lotusu věří v dobrý výsledek, klíčovou roli budou hrát pneumatiky

Grosjeanovi se během soboty dařilo, zajel třetí nejrychlejší čas, Räikkönen se více trápil s pneumatikami a byl šestý. Ředitel traťových operací Permane věří, že oba mohou zajet dobrý závod.

Vettel chválil Hamiltona, Webber byl naštvaný na problémy s vozem

Sebastian Vettel se v Maďarsku kvalifikoval na druhé místo a vysekl poklonu prvnímu Lewisu Hamiltonovi. Marka Webbera postihly problémy s KERS a s převodovkou a z desáté příčky je pořádně frustrovaný.

MotoGP v Laguna Seca: Ti, co se na pódium nevešli

Po Velké ceně USA v Laguna Seca jsme uvedli vyjádření jezdců MotoGP, kteří dosáhli pódiového umístění, nyní přinášíme ohlasy závodníků, kteří se na stupně vítězů nevešli, včetně českých postřehů reprezentantů.

26.  7.  2013
MotoGP v Laguna Seca: Ohlasy z pódia

Marc Márquez vyhrál Velkou cenu USA při svém premiérovém startu na slavné trati Laguna Seca, druhý Stefan Bradl se v MotoGP poprvé dostal na pódium, třetí místo těsně udržel Valentino Rossi.

22.  7.  2013
MotoGP na Sachsenringu: Ti, co se na pódium nevešli

Po ohlasech jezdců z pódia a vyjádření Karla Abrahama přinášíme výpovědi dalších jezdců MotoGP, kteří se ve Velké ceně Německa na Sachsenringu nevešli na stupně vítězů.

17.  7.  2013
MotoGP na Sachsenringu: Ohlasy z pódia

Marc Márquez dokonale využil neúčasti prvních dvou jezdců šampionátu a vítězstvím se posunul do čela celkové klasifikace MotoGP, na stupně vítězů ho doprovodili Cal Crutchlow a Valentino Rossi.

14.  7.  2013
SpeciálTechnika
Technika: McLaren M23 - vůz, který vycházel z šasi pro Indy 500

McLaren M23 vycházel z modelu M16 pro 500 mil Indianapolis a byl inspirován Lotusem 72. Měl s nimi společný úspěch i dlouhou životnost. Titul mistra světa s ním získali Emerson Fittipaldi a James Hunt.

Německo vyšlo lépe Caterhamu, Bianchiho zradil motor

Přestože Pica potkal pomalý defekt a ven der Gardemu v závěru odešly gumy, Caterhamu vyšel závod na Nürburgrinu lépe než Marussii. Chilton se potýkal s přetáčivostí, Bianchimu explodoval motor.

7.  7.  2013
Nejrychlejší kolo zajel Alonso, nejrychlejší zastávky měl Vettel

Fernando Alonso zajel ve Velké ceně Německa na Nürburgringu nejrychlejší kolo, své dvacáté v kariéře a první po dvou letech. Nejrychlejší zastávky si připsal Sebastian Vettel s mechaniky Red Bullu.

Piloti Lotusu zajeli slušně, ale v prvním sektoru viděli rezervy

Lotus zaznamenal druhou nejúspěšnější kvalifikaci sezony, Räikkönen byl čtvrtý, Grosjean pátý. Oba měli v prvním sektoru problémy se zahříváním předních pneumatik.

6.  7.  2013
1...56789...27...
14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.