Filip Fikejz

Podle Räikkönena nyní přijdou tratě, na kterých se Lotusu bude dařit

Kimi Räikkönen je optimistický. Na řadu mají přijít tratě vyžadující vysoký přítlak, které by měly Lotusu sedět. Fin dále ujistil, že kontrakt s Ferrari nebude mít vliv na jeho výkonnost ve zbytku sezony.

15.  9.  2013
SpeciálTechnika
Technika: Lotus 78 a 79 - vozy s přísavným efektem

Colin Chapman byl při návrhu svých vozů většinou o krok napřed. V případě monopostů Lotus 78 a 79 využil principu přísavného efektu, což roku 1978 Mariovi Andrettimu pomohlo k titulu mistra světa.

Aerodynamik Ferrari Nicolas Hennel míří k Lotusu

Hennel by se měl k Lotusu připojit už příští měsíc, aby se mohl plně soustředit na vývoj vozu pro rok 2014. V týmu by měl zacelit mezeru, kterou zanechali jeho kolegové Allison a de Beer přestupující právě k Ferrari.

14.  9.  2013
Barrichello uklidňuje Massu: Odchod z Ferrari může být i osvobozující

Rekordman v počtu odjetých velkých cen Rubens Barrichello na základě vlastních zkušenosti upozornil Felipeho Massu, že odchod z Ferrari může být příležitostí pro nové výzvy.

Speciál
Formule 1 v přívětivém stínu vlajek

Náš věrný čtenář Pietro16 pro nás připravil zajímavý materiál monitorující z různých hledisek zastoupení jednotlivých národností v historii formule 1.

Jezdce Lotusu zpomalily kolize z úvodu

Romain Grosjean nakonec ustál tlak Lewise Hamiltona a v Monze dojel osmý. Kimi Räikkönen skončil po kolizi z úvodu a následné stíhací jízdě těsně za body.

8.  9.  2013
Nejrychlejší kolo zajel Hamilton, nejrychlejší zastávku měl Rosberg

Lewis Hamilton zajel v Monze poprvé v sezoně nejrychlejší kolo. Mercedes kraloval i v boxech, nejrychlejší zastávku si připsal Nico Rosberg.

FIAPneumatiky
FIA je připravena prodloužit smlouvu s Pirelli

Pokud týmy i Bernie Ecclestone budou chtít pokračovat s Pirelli, FIA je připravena prodloužit s ním kontrakt bez výběrového řízení. Jean Todt už jednal s Ecclestonem a plánuje se sejít s předsedou Pirelli.

MotoGP v Silverstone: Ti, co se na pódium nevešli

Po ohlasech jezdců MotoGP, kteří se ve Velké ceně Velké Británie umístili na pódiu, přinášíme vyjádření závodníků, kteří v Silverstone pódiové pozice nevybojovali.

5.  9.  2013
MotoGP v Silverstone: Ohlasy z pódia

Jorge Lorenzo po strhujícím souboji v samém závěru porazil Marca Márqueze a vyhrál Velkou cenu Velké Británie. Třetí dojel v Silverstone Dani Pedrosa.

2.  9.  2013
MotoGP v Brně: Ti, co se na pódium nevešli

Po ohlasech jezdců MotoGP, kteří Velkou cenu České republiky dokončili na stupních vítězů, a vyjádření Karla Abrahama přinášíme také postřehy dalších jezdců královské třídy.

29.  8.  2013
MotoGP v Brně: Ohlasy z pódia

Marc Márquez ve Velké ceně České republiky prodloužil svou vítěznou sérii, úspěch stáje Repsol Honda podtrhl druhým místem Dani Pedrosa, třetí Jorge Lorenzo s tovární yamahou v závodě dlouho vedl.

26.  8.  2013
Nejrychlejší kolo zajel Vettel, nejrychlejší zastávku měl Alonso

Vítěz Velké ceny Belgie Sebastian Vettel zajel v závodě také nejrychlejší kolo, v sezoně již počtvrté. Nejrychlejší zastávku si na okruhu Spa-Francorchamps se svými mechaniky připsal Fernando Alonso.

MotoGP v Indianapolis: Ti,co se na pódium nevešli

Po ohlasech z pódia a tiskové zprávě Karla Abrahama přinášíme vyjádření jezdců MotoGP, kteří letos v Indianapolis umístění na stupních vítězů nedosáhli. Nechybí ani prohlášení Lukáše Peška.

22.  8.  2013
MotoGP v Indianapolis: Ohlasy z pódia

Na slavné americké trati dominovaly tovární hondy. Vyhrál Marc Márquez a připsal si třetí letošní triumf na území USA a čtvrtý celkově, druhý byl Dani Pedrosa a na pódiu je doplnil Jorge Lorenzo.

19.  8.  2013
Speciál
Bojovník s lvím srdcem Nigel Mansell oslavil šedesáté narozeniny

Nigel Mansell dlouho čekal na své první vítězství v F1. Pak byl třikrát vicemistrem, z toho dvakrát mu titul proklouzl mezi prsty. Dočkal se roku 1992 a vzápětí přidal triumf i v Indycar. V těchto dnech oslavil šedesátiny.

10.  8.  2013
Pneumatiky
Lowe  je spokojen, jak se Mercedes přizpůsobil změnám pneumatik

Lowe je spokojen, jak se Mercedes přizpůsobil změnám pneumatik

Nová akvizice technického týmu Mercedesu Paddy Lowe se těší, až se bude více podílet na práci v týmu, ve kterém vidí potenciál do nadcházejících závodů. Je spokojen, jak se stáj v průběhu sezony zlepšuje.

4.  8.  2013
Speciál
Statistický přehled po prvních deseti závodech sezony

Během Velké ceny Maďarska se sezona F1 přehoupla do své druhé poloviny a nastává příležitost k bilancování. Přinášíme vám přehled statistik, který nám zaslal čtenář "pietro16".

Technika: Ferrari 312T - tituly s ním získali Lauda i Scheckter

Ferrari 312T závodilo v pěti verzích šest let. Vyhrálo téměř třetinu závodů, kterých se zúčastnilo. Lauda se s ním stal dvakrát mistrem světa, jeden titul přidal i Scheckter a tým získal čtyřikrát Pohár konstruktérů.

Montezemolo znovu varuje Massu

Prezident Ferrari Luca di Montezemolo upozornil, že Felipe Massa by měl zlepšit své výsledky, aby si zajistil budoucnost u Ferrari. V posledních závodech nenavázal na vydařený úvod sezony.

3.  8.  2013
1...45678...26...
14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.