Melandriho v kvalifikaci trápila malá rychlost v zatáčkách

Ital Marco Melandri se díky problémům s rychlostí v zatáčkách oproti očekávání nevešel do první desítky. Tam není ani Marco Simoncelli, přesto chce bojovat o umístění v nejlepší osmičce.

23.  5.  2010
De Puniet v pátek řešil především nastavení šasi a brzd

Francouz Randy de Puniet zajel v pátečním tréninku na domácí velkou cenu až čtrnáctý čas. Problémy s nastavením by chtěl vyřešit do kvalifikace.

22.  5.  2010
Barberá zajel svůj nejlepší čas už v úvodu

Španěl Héctor Barberá dnes se svým týmem zkoušel především různé nastavení motoru a pomalu proniká do složitosti nastavování stroje pro královkskou kubaturu.

Bautista se o svém startu rozhodne po sobotním ranním tréninku

Španěl Álvaro Bautista se dnes musel potýkat s velkou bolestí, kterou mu způsobuje zlomená klíční kost. V sobotu ránno zkusí utišující léky a poté se rozhodne o svém startu. Loris Capirossi byl dnes jedenáctý.

Gresiniho jezdci se umístili na hranici první a druhé desítky

Marco Melandri dnes zkoušel dvě zcela odlišné konfigurace a nakonec uzavřel první desítku. Pozitivní byl i Marco Simoncelli, který ale ještě potřebuje doladit vyvážení.

Střed pole: Poprvé v historii bodovaly oba vozy Force India

V dnešní Velké ceně Monaka si připsaly body oba vozy Force India. Díky penalizaci si bod připsalo i Toro Rosso, oba williamsy díky technickým problémům havarovaly, poruchy ukončily závod také oběma sauberům.

16.  5.  2010 | 10
Webber: Dnes je jeden z nejlepších dnů mého života

Mark Webber dnes dominoval Velké ceně Monaka, triumf rakouské stáje podtrhl druhým místem Sebastian Vettel. Oba nyní vedou celkové pořadí šampionátu a Red Bull se usadil v čele Poháru konstruktérů.

16.  5.  2010 | 19
Nejrychlejší kolo zajel v Monaku Vettel, nejrychlejší zastávku měl Schumacher

Red Bully opanovaly i pořadí nejrychlejších kol, ale v opačném pořadí. V závěru totiž Vettel o 0,126 sekundy překonal Webberovo maximum. Nejrychlejší zastávku si připsal Schumacher.

16.  5.  2010 | 15
Nováčci: Kovalainen atakoval postup do druhé části kvalifikace

V pořadí nováčků nedošlo v Monaku k zásadním změnám. Lotus se příblížil zaběhnutým týmům, s mírným odstupem následovali jezdci Virginu a pole uzavírali zástupci HRT.

15.  5.  2010 | 12
Střed pole: Barrichello se soupeři na úzké trati problémy neměl

Rubens Barrichello potvrdil svou zkušenost a v ulicích Monte Carla se k radosti týmu Williams kvalifikoval na devátém místě. Spokojeni jsou i u Force Indie, naopak Toro Rosso a Sauber jistě mířily výš.

15.  5.  2010 | 8
Nejrychlejší kolo zajel ve Španělsku Hamilton, nejrychlejší zastávku měl Schumacher

Lewis Hamilton sice GP Španělska nedokončil, ale stačil zajet nejrychlejší kolo závodu. Čtvrtý Michael Schumacher měl nejrychlejší zastávku v boxech. Díky ní se dostal před Buttona.

9.  5.  2010 | 8
Z nováčků dnes opět nejlepší Lotus

Jarno Trulli dokončil GP Španělska na sedmnáctém místě. Spokojeni byli i u Virginu, protože závod dokončili oba jeho jezdci. Naopak šachovnicový praporek neviděl ani jeden z vozů HRT.

9.  5.  2010
Dnes se do první desítky vešli hned čtyři zástupci středu pole

První desítka dnes do svých řad přijala hned čtyři týmy ze středu pole. Černý petr tak zbyl jen na jezdce týmu Sauber, kteří doplatili na kolize z úvodu závodu.

9.  5.  2010 | 16
Schumacher dnes dojel čtvrtý, radost mu kalí vysoká ztráta

Michael Schumacher dnes dojel nejlépe od svého návratu do F1. Díky více než minutové ztrátě na vítězného Webbera však spokojen není.

9.  5.  2010 | 45
Barceloně dnes kraloval Mark Webber

Mark Webber dosáhl po bezchybném výkonu prvního letošního vítězství. Druhý dojel k radosti domácích fanoušků Fernando Alonso a třetí po potížích s brzdami Sebastian Vettel.

9.  5.  2010 | 254
Massa nastartoval uvnitř dejvického showroomu Ferrari 458 Italia

Dnes se v Praze objevil vicemistr světa F1 z roku 2008 Felipe Massa, aby slavnostně otevřel nový showroom Ferrari v Evropské ulici a představil v Čechách vůz Ferrari 458 Italia.

5.  5.  2010 | 67
Aoyama po výletu mimo trať ztratil kontakt

Nováček třídy MotoGP dojel při svém druhém startu v královské kubatuře čtrnáctý. Po výletu mimo trať jezdil v závodě osamocen.

3.  5.  2010
Spiese brzy vyřadily technické problémy

Ben Spies sice odstartoval skvěle a držel se na šestém místě za Stonerem, ale zradila ho technika. Colin Edwards měl problémy po celý víkend a závod dokončil na dvanácté příčce.

3.  5.  2010 | 2
Druhá desítka: Tři Španělé odstartují doma ze zadních pozic

Na začátku druhé desítky se usadili jezdci stáje Rizla Suzuki. Z nováčků byl nejrychlejší Hiroši Aoyama a ve spodních patrech pořadí najdeme zástupce týmu Pramac Racing.

2.  5.  2010
Melandri litoval malé chyby v závěru

Marco Melandri obsadil v kvalifikaci na GP Španělska desáté místo. O lepší výsledek se připravil v závěru chybou v posledním úseku tratě. Marco Simoncelli skončil šestnáctý.

2.  5.  2010 | 9
1...4142434445...63...
17:05 | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".
24. října | Jamie Chadwick vyhrála druhý ročník W Series
24. října | V paddocku je i modelka Winnie Harlow, která v roce 2018 odmávala Velkou cenu Kanady o kolo dříve. Sice za to nemohla, ale i tak bychom ji asi raději drželi od cílové rovinky dál...
24. října | Prasklina na zadním křídle se nakonec objevila jen u Verstappena. Red Bull zatím neví, co bylo příčinou.