Filip Fikejz

Velkou cenu USA ovládl Sebastian Vettel

Sebastian Vettel si na Okruhu Amerik v Austinu při Velké ceně USA připsal další vítězství v sezoně. Na stupně vítězů ho doprovodili Romain Grosjean a Mark Webber.

17.  11.  2013
Alonso: Ve voze na bolest zapomenete

Fernando Alonso sice mezi jízdami stále pociťoval menší bolesti zad a hlavy, ale ujistil, že ho neomezují při jízdě za volantem monopostu.

Šéf společnosti Quantum Ijaz ujistil, že ke vstupu do Lotusu dojde

Podle šéfa společnosti Quantum Motorsport Mansoora Ijaze se peníze zdržely při mezinárodním převodu, který podléhá kontrolním procedurám. Jakmile budou peníze na účtu, zaměstnanci mají dostat bonusy.

Alonso věří, že slunečné počasí bude vozu sedět, Massovi se nedaří

Alonso se v Austinu prosadil do třetí části kvalifikace, na specifické chování vozu při teplotních změnách se adaptoval lépe než Massa, který se zatím na okruhu Amerik trápí.

Caterham trápila stabilita, Marussii vyvážení, Chilton penalizován

Nejlepším z jezdců mladších týmů byl devatenáctý van der Garde. Pica trápila stabilita vozu. Jezdci Marussie se trápili s vyvážením, Chilton byl navíc penalizován za omezení dvou soupeřů. AKTUALIZOVÁNO.

16.  11.  2013
Vettel má osmou pole position, Webber je nespokojen se svou chybou

Vettel s Webberem obsadili v Austinu první řadu a dali tak svému šéfovi Hornerovi krásný dárek k dnešním čtyřicátým narozeninám. Australan ve svém závěrečném kole chyboval, což ho zřejmě stálo pole position.

MotoGP ve Valencii: Ti, co se na pódium nevešli

Po ohlasech jezdců z pódia, vyjádření Lucy Scassy a Jakuba Kornfeila přinášíme prohlášení dalších závodníků třídy MotoGP, kteří se ve Velké ceně Valencie na pódium neprosadili.

Pneumatiky
Pátek v USA: Obě směsi pneumatik v Austinu vydrží dlouho

V trénincích na Velkou cenu USA v Austinu kraloval Red Bull před Mercedesem. Řada jezdců si pochvalovala vysokou životnost tvrdé i střední směsi a zlepšenou přilnavost oproti loňskému ročníku.

MotoGP ve Valencii: Ohlasy z pódia

V závěrečném závodě ročníku 2013 na okruhu Ricarda Torma vyhrál Lorenzo před Pedrosou a Márquezem, kterému třetí místo stačilo k zisku prvního titulu mistra světa v MotoGP hned v premiérové sezoně.

10.  11.  2013
MotoGP v Motegi: Ti, co se na pódium nevešli

Vraťme se ještě k Velké ceně Japonska v Motegi. Po ohlasech jezdců, kteří se v MotoGP umístili na pódiu, přinášíme vyjádření závodníků, kteří se na stupně vítězů neprosadili.

5.  11.  2013
Nejrychlejší kolo zajel Alonso, nejrychlejší zastávku měl Webber

Fernando Alonso zajel v závěru Velké ceny Abú Zabí na okruhu Yas Marina nejrychlejší kolo, což se mu podařilo podruhé v sezoně. Nejrychlejší zastávku absolvoval Mark Webber u mechaniků Red Bullu.

3.  11.  2013
Räikkönen je rád, že se závod pojede večer

Räikkönen byl původně spokojen s pátým místem, ale nakonec byl diskvalifikován. Grosjean obsadil v Abú Zabí sedmé místo. AKTUALIZOVÁNO.

2.  11.  2013
MotoGP v Motegi: Ohlasy z pódia

Jorge Lorenzo zaznamenal ve Velké ceně Japonska v Motegi sedmou výhru v sezoně a uchoval si naději na titul. Vedoucí jezdec šampionátu Marc Márquez dojel druhý, třetí Dani Pedrosa už je ze hry.

27.  10.  2013
Räikkönen zajel nejrychlejší kolo, Massa měl nejrychlejší zastávku

Kimi Räikkönen zajel v závěru Velké ceny Indie na okruhu Buddh na čerstvých pneumatikách podruhé v sezoně nejrychlejší kolo. Nejrychlejší zastávku si připsal Felipe Massa a mechanici Ferrari.

MotoGP na Phillip Islandu: Ti, co se na pódium nevešli

Po ohlasech z pódia a tiskovém vyjádření týmu Cardion AB Motoracing přinášíme postřehy dalších jezdců MotoGP, kteří se při Velké ceně Austrálie na Phillip Islandu na pódium neprosadili.

25.  10.  2013
MotoGP na Phillip Islandu: Ohlasy z pódia

Lorenzo poprvé v MotoGP vyhrál Velkou cenu Austrálie na Phillip Islandu, na stupně vítězů se prosadili i Pedrosa a Rossi. Vedoucí jezdec šampionátu Márquez byl diskvalifikován, protože pozdě vymenil motocykl.

20.  10.  2013
Zahynul Sean Edwards, syn bývalého jezdce F1, kterého si zahrál v Rivalech

Vedoucí jezdec seriálu Porsche Supercup zahynul, když v roli instruktora školil jiného jezdce.. Ve filmu Rivalové hrál svého otce Guye, který roku 1976 na Nürburgringu pomáhal zachraňovat Nikiho Laudu.

SpeciálTechnika
Technika: Williams FW07 a FW08 - s přísavným efektem k úspěchu

Williams FW07 byl inspirován vozy lotus s přísavným efektem a v řadě aspektů svůj vzor předčil. Jones s ním roku 1980 získal pro tým první titul, o dva roky později se s navazujícím FW08 stal šampiónem Rosberg.

Mansell kritizuje chystané váhové limity

Podle mistra světa z roku 1992 Nigela Mansella chystané váhové limity diskriminují jezdce se střední hmotností a připomíná, že v minulosti by měli piloti splňující současné limity potíže vůz uřídit.

19.  10.  2013
Wolff: McLaren dostane v roce 2014 stejné motory jako Mercedes

Výkonný ředitel Mercedesu Toto Wolff ujistil představitele McLarenu, že i v poslední společné sezoně roku 2014 bude tým z Wokingu dostávat stejné motory jako vlastní Mercedes i další zákazníci.

123456...24...
14:42 | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.
12:11 | Ve Francii je rychlost v boxech jen 60 km/h. Pérez byl o 16,5 km/h rychlejší a dostal pokutu 1000 euro.
9:58 | Video Red Bullu z ČR a SR už má přes 900 tisíc zobrazení. Včera ho propagovala na Twitteru i formule 1.
9:32 | Juan Manuel Correa se vrací do juniorského programu Sauberu.