Filip Fikejz

Nadšený Rosberg nečekal, že bude tak rychlý

Mercedes pro Velkou cenu Číny vyřešil problémy s pneumatikami. Nico Rosberg se při svém 111. startu dočkal první výhry, Michael Schumacher musel odstoupit kvůli špatně upevněnému pravému přednímu kolu.

15.  4.  2012
Lotus se musel vrátit ke specifikaci z Malajsie

Nové úpravy Lotusu zatím nefungovaly, specifikace ze Sepangu ano. Räikkönen odstartuje ze čtvrtého místa, Grosjeanovi na závěr nezbyla čerstvá měkká sada a vyrazí do závodu z desáté příčky.

14.  4.  2012
Button kvůli náhlému ochlazení tratě doplatil na pozdní výjezd

Lewis Hamilton zajel v Šanghaji druhý nejrychlejší čas, díky penalizaci odstartuje sedmý. Jenson Button se proto posune z šestého místa na páté. Oba věří, že v závodním režimu mohou bojovat o nejvyšší příčky.

SpeciálTechnika
Technika: Mercedes W196 - i formule mohla mít krytá kola

V našem seriálu o vozech mistrů světa si tentokrát připomínáme Mercedes W196. Závodil dva roky a Juanu Manuelu Fangiovi pomohl k titulům mistra světa v letech 1954 a 1955.

2.  4.  2012
Hamilton: Musíme zlepšit přítlak v nižších rychlostech a zastávky

Lewis Hamilton zatím proměnil dvě pole position ve dvě třetí místa v cíli. Chce s týmem zlepšit přítlak v nižších rychlostech a zastávky v boxech. Věří, že jeho čas přijde.

28.  3.  2012
Speciál
Vzpomínka: Didier Pironi by se dožil šedesáti let

Francouz byl vynikajícím závodníkem, ale díky sporu s Gillesem Villeneuvem se podle mnohých podepsal na jeho smrti. Také Pironimu osud uštědřil krutou ránu, nebyl mu dopřán titul a smrt našel na mořské hladině.

Nejrychlejší kolo zajel Räikkönen, nejrychlejší zastávku měl Maldonado

Navrátilec Kimi Räikkönen si připsal první nejrychlejší kolo od Velké ceny Singapuru roku 2008. Nejrychlejší zastávku absolvoval jezdec Williamsu Pastor Maldonado.

25.  3.  2012
Pneumatiky
Mercedes měl v GP Malajsie problémy s pneumatikami

Mercedesu se zatím nedaří zopakovat výsledky z kvalifikace také v závodě. Michael Schumacher se po kolizi v úvodu propadl, nakonec dojel desátý, Nico Rosberg nebodoval.

Vyzrálý výkon jezdce i týmu: Druhý Pérez dlouho atakoval Alonsa

Sergio Pérez dlouho dotíral na vítězného Fernanda Alonsa. Sauber se mohl opřít o výbornou strategii i pěkný Mexičanův výkon. Kamuj Kobajaši po problémech s brzadmi závod nedokončil. AKTUALIZOVÁNO.

Pneumatiky
Hamilton: Klíčový bude start a péče o pneumatiky

McLaren zopakoval svůj kvalifikační výsledek z Melbourne také v Sepangu. Nejrychlejší Lewis Hamilton si tentokrát chce lépe pohlídat start, Jenson Button upozornil také na Mercedes a Lotus.

24.  3.  2012
Räikkönen: Jako bych nikdy neodešel

Zkušený Kimi Räikkönen obsadil při svém návratu do formule 1 sedmé místo. Do posledního kola přitom najížděl desátý. Romain Grosjean doplatil na nezaviněnou kolizi s Pastorem Maldonadem.

18.  3.  2012
Nejrychlejší kolo zajel Button, nejrychlejší zastávky měli u Ferrari

Vítěz Velké ceny Austrálie Jenson Button zajel také nejrychlejší kolo, pět nejrychlejších zastávek v boxech si připsali mechanici Ferrari.

Sezonu 2012 zahájil výhrou v Austrálii Jenson Button

Jenson Button opanoval Velkou cenu Austrálie, na stupně vítězů ho doprovodili Sebastian Vettel a Lewis Hamilton. Kimi Räikkönen dojel při návratu sedmý.

Webberovi vypověděl službu KERS, Vettel v posledním kole chyboval

Vozy Red Bull startují až ze třetí řady. Webber se ve třetí části kvalifikace musel obejít bez KERS, Vettel podle svých slov doplatil na chybu z úvodu závěrečného měřeného kola. Tým ale nepropadá panice.

17.  3.  2012
Grosjean překvapil třetím místem, Räikkönen nepostoupil z první části

U Lotusu se mohou radovat z úspěchu šampióna GP2 Romaina Grosjeana, naopak Kimi Räikkönen obsadil v kvalifikaci na Velkou cenu Austrálie až osmnácté místo. AKTUALIZOVÁNO.

Speciál
Vzpomínka: Před 55 lety zahynul talentovaný Eugenio Castellotti

Ital byl považován za nástupce Alberta Ascariho. Byl špičkovým jezdcem sportovních prototypů a rychlost prokazoval i ve formuli 1. Zahynul při testování. Je spjat se značkami Ferrari a Lancia.

14.  3.  2012
Speciál
Výročí: Tony Brooks oslavil osmdesáté narozeniny

Tony Brooks patřil do silné generace anglických jezdců konce padesátých let. Vyhrál šest závodů a roku 1959 byl vicemistrem. Nedávno oslavil osmdesáté narozeniny.

28.  2.  2012
Technika: Ferrari 500 - první maranellský vůz ověnčený tituly

V dalším dílu našeho nového seriálu o významných vozech historie formule 1 si představíme Ferrari 500, se kterým Alberto Ascari ovládl sezony 1952 a 1953.

18.  2.  2012
Technika: Alfa Romeo 158 - vůz prvního mistra světa

Alfa Romeo 158 z dílny Gioacchina Colomba vznikla ještě před válkou na popud Enza Ferrariho. V úvodních dvou sezonách dominovala formuli 1, ale právě tito dva muži ji svými novými vozy poslali do muzea.

9.  2.  2012
Sutil se odvolává proti svému rozsudku

Adrianu Sutilovi se zdá jeho trest v podobě podmínky a pokuty za neadekvátní a proti rozsudku se odvolává. Totéž ale udělal i státní zástupce, kterému se naopak Němcův trest zdá příliš nízký.

8.  2.  2012
1...1819202122...40...
18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.