Aktuality z Mezinárodní automobilové federace FIA. Změny pravidel, odvolací soudy, penalizace a prohlášení.

Ferrari se dotázalo Mezinárodní automobilové federace na legálnost ráfku a náboje zadních kol Mercedesu.

Včera | 53
FIAFerrari
Jezdec se nemůže pohnout dvakrát stejným směrem, vyjasnila FIA

Může jezdec učinit při obraně pozice dva pohyby stejným směrem? FIA vyjasnila pravidla.

11.  10.  2018 | 42
FIAForce India
Ocon dostal penalizaci. Pod červenými vlajkami ho zmátlo pípnutí ve sluchátku

Nico Hülkenberg boural na konci třetího tréninku a na trati byly vyvěšeny červené vlajky. Esteban Ocon podle stewardů nezpomalil dostatečně.

6.  10.  2018 | 9
FIA
Whiting si nepodezírá Péreze z úmyslné kolize a modré vlajky měnit nechce

Charlie Whiting nechce měnit pravidla ohledně modrých vlajek. Valtteri Bottas si stěžoval, že se nedokáže k předjížděnému vozu přiblížit na rozdíl menší než 1,2 sekundy. Podle Whitinga to není problém FIA.

17.  9.  2018 | 26
FIAHaas
Grosjeanovo bodové konto: 3 body od zákazu startu

Romain Grosjean je jen tři body od zákazu startu v jednom závodě.

17.  9.  2018 | 12
Force India se znovuzaložením vyhnula obří pokutě

Force India je už nějaký ten pátek oficiálně novým týmem Racing Point Force India. Musela kvůli tomu v Poháru konstruktérů začít od nuly, ale v Singapuru poznala i jednu nemalou výhodu svého znovuzrození.

16.  9.  2018 | 8
FIATechnikaHaas
Podrobněji o diskvalifikaci Grosjeana z GP Itálie 2018

Romain Grosjean byl diskvalifikován z Velké ceny Itálie. Haas tím přišel o body za šesté místo.

4.  9.  2018 | 20
FIA

Valtteri Bottas se pokusil zaútočit na Maxe Verstappena, který byl ale v první zatáčce při obraně až příliš agresivní. Sportovní komisaři mu udělili penalizaci 5 sekund.

3.  9.  2018 | 41
FIA
Grosjean diskvalifikován z GP Itálie 2018, Haas se hned odvolal

Romain Grosjean byl diskvalifikován z Velké ceny Itálie 2018 Jeho vůz neodpovídal technickým pravidlům a technické směrnicí. Problém byl v rohu podlahy.

2.  9.  2018 | 61
FIASauber
Podle Rosberga diskuse o svatozáři skončily. Whiting je opatrnější

Zachránila svatozář první život? Na svatozáři Charlese Leclerca byl patrný otisk pneumatik z vozu Fernanda Alonsa.

27.  8.  2018 | 30
FIAPohonné jednotkyPravidla formule 1
Renault navrhuje standardizovat některé díly motoru

Šéf týmu Renault ve formuli 1 Cyril Abiteboul se domnívá, že standardizace některých částí pohonných jednotek by mohla Mezinárodní automobilové federaci (FIA) pomoci při kontrole dodržování pravidel v oblasti motorů.

19.  8.  2018 | 43
FIA
Massa chce na olympijské hry v roce 2024 prosadit motokáry

Bývalý pilot formule 1 Felipe Massa je nyní prezidentem komise FIA pro motokáry. Nyní by na Letní olympijské hry v roce 2024 rád přivedl také tuto motoristickou disciplínu.

12.  8.  2018 | 25
FIAFormule E
Brawn by se nebránil plně elektrické F1, šéf formule E argumentuje

Pokud by se formule 1 chtěla v budoucnu stát plně elektrickou závodní sérií, potřebovala by k tomu od šampionátu elektrických formulí E povolení, říká jejich šéf Alejandro Agag.

11.  8.  2018 | 24
FIAMercedes
I kdyby měl Vettel defekt, stewardi by netrestali, řekl Whiting

Valtteri Bottas měl ke konci závodu dva kontakty. Nejdříve se Sebastianem Vettelem a později s Danielem Ricciardem. Za ten druhý dostal penalizaci 10 sekund.

30.  7.  2018 | 54
FIAMercedes
Bottas dostal za kolizi s Ricciardem penalizaci 10 sekund

Valtteri Bottas dostal za kolizi s Danielem Ricciardem penalizaci 10 sekund. Pořadí závodu to ale neovlivnilo.

29.  7.  2018 | 30
FIAMercedes
Byl jsem vůči stewardům stoprocentně otevřený, řekl Hamilton

Lewis Hamilton musel po závodě před startovní komisaře. Za přejetí čáry mezi vjezdem do boxů a tratě nakonec dostal jen napomenutí.

22.  7.  2018 | 19
FIAMercedes
Hamilton dostal v Německu napomenutí, vítězství mu zůstává

Sportovní komisaři nakonec Lewise Hamiltona za překřížení čáry mezi vjezdem do boxů a tratí nepenalizovali.

22.  7.  2018 | 287
FIA
FIA chce změnit pozici zrcátek. Impulsem byl incident Vettela

FIA se chce během maďarské grand prix sejít se zástupci týmů. Tématem mají být změny zrcátek.

13.  7.  2018 | 10
FIAToro Rosso
Gasly penalizován, přišel o bod

Pierre Gasly dostal penalizaci za kolizi s Pérezem. Přišel tak o bod za desáté místo, který nakonec získal právě Mexičan.

8.  7.  2018 | 17
FIA
FIA přidá v zatáčce Club obrubník

V průběhu noci se bude na trati v Silverstonu pracovat. FIA se chce podívat na dodržování traťových limitů.

6.  7.  2018 | 17
FIAMercedes
Zrcátka Mercedesu jsou podle FIA v pořádku

Mercedes nasadil v Rakousku balík vylepšení. Jeho součástí jsou i kontroverzní zrcátka.

1.  7.  2018 | 46
FIA
FIA by mohla při udělování penalizací zohlednit důsledky

Když se sportovní komisaři rozhodují, zda a jak vysokou udělí penalizaci, neberou oficiálně v potaz následky incidentu. FIA připouští, že by to mohla změnit.

1.  7.  2018 | 42
FIA
Vettel dostal za blokování Sainze v kvalifikaci penalizaci

Sebastian Vettel klesne na startu Velké ceny Rakouska o tři místa. Stewardi ho potrestali za blokování Carlose Sainze v závěru prostřední části kvalifikace.

30.  6.  2018 | 100
FIA
McLaren dostal pokutu 10 tisíc euro za nebezpečné vypuštění Vandoorna

McLaren musel po prvním tréninku před sportovní komisaře.

29.  6.  2018 | 28
Force India dostala kvůli uvolněnému kolu pokutu

Sergio Pérez přišel v pátek v tréninku o kolo. Tým za to dostal pokutu.

23.  6.  2018
Zmatky u Toro Rosso, tým dostal podmíněně vysokou pokutu

Do kuriózních problémů se dostalo Toro Rosso v průběhu prvního tréninku.

22.  6.  2018 | 8
FIA
Harlowová za to nemohla, říká Whiting

Velká cena Kanady 2018 měla 68 kol. Poslední dvě kola a vše, co se v nich stalo, byla z historie F1 vymazána. Modelka Winnie Harlowová totiž mávala se šachovnicovým praporem o kolo dříve, než měla.

11.  6.  2018 | 34
FIA
Žluté vlajky budou mít menší vliv na aktivaci DRS

FIA změnila procedury okolo DRS v případech, kdy na trati vlají žluté vlajky.

8.  6.  2018
FIA
Jezdci budou na startovním roštu o 10 minut déle

Jezdci formule 1 i jejich vozy budou na startovním roštu o 10 minut déle, než bylo dosud zvykem. Změna byla schválena dnes a začne platit už od Grand Prix Kanady.

7.  6.  2018 | 6
FIA
Svatozář nestačí, FIA zavádí nový standard helem

Ve formuli 1 budou muset mít jezdci nový standard helem. Následovat budou i další série.

6.  6.  2018 | 27
FIA
FIA v Kanadě přidala třetí DRS zónu

Mezinárodní automobilová federace přidala na okruhu Gillese Villeneuva třetí DRS zónu. Chce zvýšit šance na předjíždění.

5.  6.  2018 | 9
FIA
FIA chce zrušit desítky let trvající tradici pátečního briefingu s jezdci

FIA zvažuje, že zruší desítky let trvající tradici briefingů s jezdci.

29.  5.  2018
1234567...21...

15:20 | Potvrzeno... Schumacher i Ticktum se zúčastní prestižního závodu F3 v Macou... přesně za měsíc.
13:16 | Potvrzen harmonogram testů. Pojede se opět v Katalánsku a to od 18. do 21. února a od 26. února do 1. března.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 39. narozeniny...
16. října | Pascal Wehrlein bude jezdit ve formuli E, takže do Toro Rosso zdá se nepůjde...