Daniel Abt

Téma Daniel Abt nás zajímá stejně jako vás, připravili jsme k němu už řadu zajímavých článků. Přečtěte si je.

Formule E
Druhá šance pro vyhozeného Abta. Závodit bude pro NIO

Na konci května byl Daniel Abt ve formuli E vyhozen z továrního Audi poté, co v oficiálním virtuálním závodě elektrického šampionátu nechal místo sebe závodit profesionálního simracera. Nyní dostává druhou šanci.

7.  7.  2020
Formule E
Dohra Abtova podvodu ve virtuálních závodech. Audi vyhodilo německého pilota

Daniel Abt byl s okamžitou platností vyhozen z týmu Audi ve formuli E poté, co začátkem týdne vyšlo najevo, že ve virtuálním závodě šampionátu elektrické formule jel místo něj profesionálního simracingový závodník.

26.  5.  2020
Formule E
Abt podváděl ve virtuálním závodě formule E. Jel místo něj počítačový závodník

Že jsou virtuální závody, které jsou populárnější v současné době, kdy se kvůli koronaviru nemůže závodit na reálných okruzích, jen zábava? Německý závodník Daniel Abt přiznal, že v podniku virtuální série elektrické formule E ve skutečnosti nejel on, ale místo něj závodil profesionální simracingový závodník Lorenz Hörzing.

25.  5.  2020
Formule E
Berlin ePrix: Audi ovládlo Tempelhof, z triumfu se raduje Abt

Devátý závod probíhající sezóny formule E dnes hostilo berlínské letiště Tempelhof. Více než dvoukilometrový okruh vytyčený na betonové ploše před historickým terminálem nejvíce svědčil vozům Audi, které v cíli obsadily první dvě pozice.

19.  5.  2018
Formule E
Paříž ePrix: Vergne ovládl domácí závod

O tomto víkendu není ve světě formulového závodění na programu pouze Velká cena Ázerbájdžánu monopostů F1. Dnešní den byl totiž v ulicích francouzské metropole vyčleněn elektrickým vozům série Formule E.

28.  4.  2018
Formule E
Řím ePrix: Rosenqvist po chybě daroval vítězství Birdovi

Italská metropole Řím dnes poprvé v historii hostila závod šampionátu Formule E. K jeho vítězství měl dlouho velmi blízko Felix Rosenqvist, v cíli se však ale nakonec radoval britský pilot ze stáje DS Virgin.

14.  4.  2018
Formule E
Punta del Este ePrix vyhrál Vergne, di Grassi měl problém s prádlem

Bývalý jezdec Toro Rosso a testovací jezdec Ferrari Jean-Éric Vergne vyhrál závod formule E v Punta del Este.

18.  3.  2018
Formule E
Mexico ePrix: Abt slaví první triumf

Šampionát elektrických monopostů Formule E zavítal do středoamerické metropole Mexico City. Na Autódromo Hermanos Rodríguez získal své první vítězství v této sérii Němec Daniel Abt.

4.  3.  2018
Formule E
Historicky první double ve Formuli E: Vergne před Lottererem

Jihoamerická metropole Santiago de Chile dnes hostila čtvrtý závod sezóny Formule E. Své druhé vítězství v kariéře v šampionátu elektrických monopostů na jihoamerickém kontinentu získal Francouz Jean-Éric Vergne ze stáje Techeetah

3.  2.  2018
Formule E
Marrákeš ePrix: Rosenqvist v závěru okradl o vítězství Buemiho

Marocká metropole Marrákeš dnes v podvečer hostila třetí závod sezóny Formule E 2017/2018. O vítězi spíše poklidného závodu se rozhodlo až v samém závěru.

13.  1.  2018
Formule E
Neděle v Hongkongu: Abt diskvalifikován, dodatečným vítězem je Rosenqvist

Majitel švýcarského i italského státního občanství Edoardo Mortara směřoval ulicemi Hongkongu ke svému prvnímu triumfu ve Formuli E. Chybou v samém závěru však věnoval vítězství jezdci týmu Audi.

3.  12.  2017
Formule E
Sam Bird vyhrál úvodní závod Formule E v Hongkongu

V osm hodin ráno středoevropského času dnes v ulicích Hongkongu odstartovala nová sezóna šampionátu Formule E. Prvním vítězem ročníku 2017/2018 se stal Sam Bird ze stáje DS Virgin Racing.

2.  12.  2017
Formule E
Na prahu nové sezóny: Hongkong se chystá na Formuli E

Známé rčení praví, že vždy něco končí a něco začíná. O minulém víkendu se v Abu Dhabi uzavřela letošní sezóna „královny motorsportu“. O pouhý týden později odstartuje v ulicích Hongkongu nový ročník Formule E.

30.  11.  2017
Formule E
Formule E 2019/2020

Kalendář formule E sezóny 2019/2020, výsledky, stavy šampionátů elektrické formule.

20.  11.  2017

22:37 | FIA chce udělat "co bude v jejích silách", aby termín Le Mans v příštím roce nekolidoval se závodem F1.
16. září | V Turecku prodali během šesti hodin 40 tisíc lístků ze 100 tisíc plánovaných. Není divu, lístek stojí 30 tureckých lir (cca 90 Kč).
16. září | Hamilton měl při restartu problém s brzdami, ze kterých se kouřilo a dokonce vyšlehl plamen. Tým uvedl, že to bylo způsobené nižším chlazením brzd kvůli profilu okruhu.