Zylonový pás ochránil Chiltona, FIA si vyžádala hledí jeho helmy

Jedno z opatření, která zavedla FIA po nehodě Felipeho Massy v maďarské kvalifikaci 2009, prokázalo v Německu službu Maxi Chiltonovi.
Zylonový pás ochránil Chiltona, FIA si vyžádala hledí jeho helmy

Massu před čtyřmi roky trefila do helmy poskakující pružina z Barrichellova vozu, přičemž ho vážně zranila. FIA se snažila z nehody co nejvíce poučit a posílila helmy, zejména pak zylonovým pásem v horní části hledí.

A ten pomohl ve třetím volném tréninku jezdci Marussie Maxi Chiltonovi. Když se Brit vracel do boxů, trefil ho do hledí kámen a v zylonovém pásu zanechal nemalou stopu. Hledí vydrželo a pás splnil svůj účel.

Když se to dozvěděla FIA, vyžádala si od Marussie inkriminované hledí, aby si mohla prostudovat, jak v tomto případě plnilo svůj účel.

Další článek: Motivací pro Ricciarda je Vergne, ne Webberova sedačka

14:51 | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
10:10 | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.