Zvuk formulí se měnit zřejmě nebude (+Anketa)

Test „magafonu“ Mercedesu dopadl špatně. Tým se sice bude snažit nalézt jiná řešení, ale vše nejspíše nakonec vyšumí do ztracena
Zvuk formulí se měnit zřejmě nebude (+Anketa)

Mercedes včera krátce testoval upravený konec výfuku, aby tak zvýšil hlasitost současných formulí. Test ale dopadl špatně.

Podle některých svědků je zvuk ještě horší a samotný Rosberg pak pro změnu neslyšel žádný rozdíl.

„Bylo to zajímavé řešení…jen to prostě nefungovalo”, řekl pilot Mercedesu krátce po testech v Barceloně.

Někteří fanoušci pak řešení Mercedesu vnímají dokonce jako urážku formule 1, protože měnit zvuk uměle, přidáním nějakých zařízení, je podle nich holý nesmysl.

Šéf FIA Jean Todt se zase nechal slyšet, že si lidé brzy zvyknou. „Je to otázka vkusu. Já s tím zvukem nemám problém, ale chápu, že hodně chce větší hluk. Nikdy jsem ale neslyšel stížnosti na hluk ve Spa (vytrvalostním závodě).”

Další článek: Wolffová je s testem spokojená, v Silverstone nastoupí v tréninku

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10