Zvládnout dva mistry světa si vyžádá více práce, říká Whitmarsh

McLaren musí poskytnout Hamiltonovi a Buttonovi rovnocenné podmínky.
Pro tým McLaren budou v příští sezóně závodit dva mistři světa. Po úvodním nadšení ze složení Hamilton - Button ve Wokingu přiznávají, že budou muset vyvinout větší úsilí, aby se oba piloti cítili spokojení a tým fungoval, jak má.

"Mojí prací je zajistit, nejen aby Jenson a Lewis měli nejlepší nástroje pro svojí práci, ale také aby se mohli zlepšovat a rozvíjet v prostředí, které je bude podporovat oba stejně," uvedl šéf týmu Martin Whitmarsh.

"Je to další výzva pro vedení tohoto týmu? Ano. Očekáváme, že to bude znamenat práci navíc, abychom zajistili rovnocenné podmínky pro dva velmi náročné jezdce? To je nevyhnutelné, ano. Očekáváme, že to na jedné či druhé straně vyvolá frustraci nebo potíže? Ne, protože věříme, že dokážeme vybudovat tým, který bude podporovat oba stejně."

McLaren je přesvědčený, že jsou si oba piloti vědomi potřeby pracovat pro tým. Whitmarsh se proto domnívá, že problémy nenastanou.

"Závodní jezdci jsou přirozeně velmi soutěživí jedinci, pořád chtějí vyhrávat," řekl. "Ale myslím, že Jenson a Lewis jsou dostatečně vyspělí a zodpovědní, aby měli nadhled. Závodíme jako tým a základy pro boj o šampionát stavíme prostřednictvím společných úspěchů. Věřím, že příští rok uvidíte velmi solidní a zodpovědnou jezdeckou dvojici."

Že má britský tým dva britské jezdce, je podle Whitmarshe shoda okolností. Dnes již konkurenční Mercedes zatím angažoval jednoho Němce, podle McLarenu však ve formuli 1 zůstávají hlavním kritériem jezdecké schopnosti.

"Naše důvody pro výběr dvou britských jezdců byly založené na výkonnosti, ne národnosti," uvedl Whitmarsh. "A jsem si jistý, že stejná kritéria použije Mercedes GP při výběru svých jezdců. Formule 1 je moc velká a mezinárodní na to, aby o výběru pilotů rozhodovala národnost."

"Někdy samozřejmě může pomoci, ale myslím, že jsme nikdy jezdce nevybírali kvůli jejich národnosti, ale čistě proto, že věříme, že jsou nejrychlejší."
Další článek: Ferrari: Vývoj vozu jde dobře, ale hodnocení přijde až v první GP

27. února | Mercedes uveřejnil fotografii... zachycuje nové zbarvení? odkaz
26. února | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
26. února | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
26. února | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.