Zvládnout dva mistry světa si vyžádá více práce, říká Whitmarsh

McLaren musí poskytnout Hamiltonovi a Buttonovi rovnocenné podmínky.
Pro tým McLaren budou v příští sezóně závodit dva mistři světa. Po úvodním nadšení ze složení Hamilton - Button ve Wokingu přiznávají, že budou muset vyvinout větší úsilí, aby se oba piloti cítili spokojení a tým fungoval, jak má.

"Mojí prací je zajistit, nejen aby Jenson a Lewis měli nejlepší nástroje pro svojí práci, ale také aby se mohli zlepšovat a rozvíjet v prostředí, které je bude podporovat oba stejně," uvedl šéf týmu Martin Whitmarsh.

"Je to další výzva pro vedení tohoto týmu? Ano. Očekáváme, že to bude znamenat práci navíc, abychom zajistili rovnocenné podmínky pro dva velmi náročné jezdce? To je nevyhnutelné, ano. Očekáváme, že to na jedné či druhé straně vyvolá frustraci nebo potíže? Ne, protože věříme, že dokážeme vybudovat tým, který bude podporovat oba stejně."

McLaren je přesvědčený, že jsou si oba piloti vědomi potřeby pracovat pro tým. Whitmarsh se proto domnívá, že problémy nenastanou.

"Závodní jezdci jsou přirozeně velmi soutěživí jedinci, pořád chtějí vyhrávat," řekl. "Ale myslím, že Jenson a Lewis jsou dostatečně vyspělí a zodpovědní, aby měli nadhled. Závodíme jako tým a základy pro boj o šampionát stavíme prostřednictvím společných úspěchů. Věřím, že příští rok uvidíte velmi solidní a zodpovědnou jezdeckou dvojici."

Že má britský tým dva britské jezdce, je podle Whitmarshe shoda okolností. Dnes již konkurenční Mercedes zatím angažoval jednoho Němce, podle McLarenu však ve formuli 1 zůstávají hlavním kritériem jezdecké schopnosti.

"Naše důvody pro výběr dvou britských jezdců byly založené na výkonnosti, ne národnosti," uvedl Whitmarsh. "A jsem si jistý, že stejná kritéria použije Mercedes GP při výběru svých jezdců. Formule 1 je moc velká a mezinárodní na to, aby o výběru pilotů rozhodovala národnost."

"Někdy samozřejmě může pomoci, ale myslím, že jsme nikdy jezdce nevybírali kvůli jejich národnosti, ale čistě proto, že věříme, že jsou nejrychlejší."
Další článek: Ferrari: Vývoj vozu jde dobře, ale hodnocení přijde až v první GP

14:17 | Kvalifikaci formule 3 vyhrál Dennis Hauger. Roman Staněk obsadil 14. místo.
9:57 | Tento víkend se jede také F3. Kvalifikace pátek od 13:55, Závod 1: Sobota od 10:35, Závod 2: Sobota od 16:45, Závod 3: Neděle od 12:05
6. května | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
6. května | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink Bottas (1:18.504)
2. trénink Hamilton (1:18.170)
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00