Zvětšili branky v průběhu sezóny, kritizuje Lotus Pirelli

Rozhodnutí Pirelli upravit pneumatiky v průběhu sezóny se nelíbí týmu Lotus, který patří mezi týmy nejlépe pracující se současným obutím.
Zvětšili branky v průběhu sezóny, kritizuje Lotus Pirelli

Šéf enstonské stáje Eric Boullier to řekl už v Barceloně, pneumatiky jsou pro všechny týmy stejné a jeho inženýři dokázali, že je možné s nimi efektivně pracovat.

Teď, když padlo rozhodnutí Pirelli pneumatiky přepracovat už pro Kanadu, je Lotus pochopitelně nespokojený. "Některé týmy, abych nejmenoval přímo, takové změny opravdu chtějí, protože jim to pomůže v celkové výkonnosti v sezóně 2013," řekl Boullier pro Canal+.

"Na rozdíl od Red Bullu, jehož vývoj vozu je zaměřený výhradně na aerodynamiku, my patříme mezi týmy, jako je Ferrari, které při designu vozu berou v úvahu parametr pneumatik Pirelli, protože patří k výkonnosti během víkendu."

"Takže ano, jsme touto změnou trochu zklamaní. Neznám moc sportů, když použiju jako příklad fotbal, kde by docházelo ke zvětšení branek v průběhu sezóny."

Bývalý šéfinženýr Williamsu Mark Gillan předpověděl, že změna pneumatik nejvíc poškodí Ferrari, Lotus a Force Indii. Dopady na aerodynamiku vozů ale můžou mít další nevyzpytatelné efekty na rozložení sil ve startovním poli.

Další článek: Kubicova práce v simulátoru Mercedesu pomáhá

18:53 | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
15:45 | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
10:55 | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.
2. srpna | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?