Zvažoval jsem odchod i budoucnost, říká Hamilton

Lewis Hamilton připustil, že zvažoval i svůj odchod z motorsportu. Trojnásobný mistr světa zároveň dodal, že si závodění ve formuli 1 v současné době užívá jako nikdy předtím a chce v ní ještě nějakou dobu zůstat.
Zvažoval jsem odchod i budoucnost, říká Hamilton

32letý pilot Mercedesu byl tento týden hostem show Jonathana Rosse v televizi ITV, kde odpovídal také na dotaz ohledně své budoucnosti.

„Mluvilo se o tom a já o tom rozhodně uvažoval,“ odpověděl Hamilton, když byl dotázán na to, zda zvažoval svůj odchod z formule 1.

„Byly chvíle, kdy jsem si říkal, že jsou tu jiné věci, které bych chtěl dělat. Ale teď jsem v zápalu této bitvy a já to miluji víc než kdy jindy.“

Po odstoupení Sebastiana Vettela ve Velké ceně Singapuru a svém vítězství má Hamilton nyní na čele průběžného hodnocení náskok 28 bodů. I přesto si Brit uvědomuje, že pokud chce získat svůj čtvrtý titul a vyrovnat tak v počtu titulů Vettela, nesmí si dovolit udělat chybu ve zbývajících šesti závodech sezóny.

„Trénink, všechna práce, kterou jste do něčeho vložili, a pak skutečně můžete ukázat své schopnosti. To je ten nejlepší pocit! Budu pokračovat tak dlouho, dokud to půjde a uvidím, co dokážu,“ dodává.

„Upřímně, jsem teď maximálně soustředěný,“ řekl a dodal, že nyní ani nemá čas na vážný partnerský vztah. V minulosti přitom Hamilton tvořil pár se zpěvačkou Nicole Scherzinger.

„Samozřejmě, tu a tam rande. Snažím se ale vyhrát titul. Mám spoustu projektů, na kterých také pracuji.“

Kromě závodění je Hamilton známý svým zájmem o hudbu a módu. Nedávno se zúčastnil Londýnského týdne módy. Nad závoděním přemýšlí od svých osmi let, dodává ale, že je důležité mít i jiné zájmy.

„Za těch posledních pět, šest let jsem se skutečně snažil pracovat na tom, co mám rád mimo sport. Ať potom, až skončím, mohu odejít a stále dělat i jiné věci. Každý rok stále hodnotím své plány.“

„Když jste ve formuli 1, jste v centru pozornosti, na vrcholu světa. Od té chvíle je to pak z kopce. Už nevyděláváte stejné peníze. Není tu žádné obrovské množství příležitostí, protože už jste v tom světě příliš dlouho.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (46) Další článek: Red Bull vybral nové členy pro svůj juniorský program
18:21 | Podle Auto Motor und Sport je závod v Miami v příštím roce nepravděpodobný. Kalendář by tak obsahoval jen 20 závodů.
16:03 | Daniel Ricciardo potvrdil, že ho v Německu pravděpodobně čekají penalizace (via AMuS)
16:03 | Vettel: Mám rád Kimiho, ale tohle rozhodnutí není v mých rukou. Charles bude mít skvělou kariéru, ale nemusí spěchat, je mladý.
14:52 | Šéf Haasu popřel, že by s Robertem Kubicou jednal o sedačce pro příští rok.

GP Německa 2018

Pátek 20. července 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 21. července 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 22. července 2018
Závod 15.10