Zůstane Mercedes ve F1? Rozhodne se 12. února

Vedení Daimleru bude 12. února rozhodovat, zda Mercedes zůstane ve F1.

Podle RaceFans a Autocaru se klíčová schůzka uskuteční 12. února – tedy dva dny před představením letošního vozu. O letošní sezóně ale řeč nebude. Daimler rozhodne, zda Mercedes zůstane ve F1 i po roce 2020.

Argumenty jsou na straně týmu formule 1. Získal šest titulů v řadě, marketingová hodnota účasti ve F1 je obrovská. V příštím roce vstoupí v platnost rozpočtový strop, takže příspěvek Damileru by měl klesat. 

S jakými rozpočty v roce 2019 hospodařily týmy formule 1?

S jakými rozpočty v roce 2019 hospodařily týmy formule 1?

Mateřská společnost Mercedesu Daimler je ale pod rostoucím tlakem a musí myslet na úspory. Podle aktuálních plánů má propustit 10 000 zaměstnanců.

Pokud by Mercedes odešel, továrny v Brixworthu by se to teoreticky dotknout nemělo. Mercedes by i nadále dodával motory. Aktuálně má podepsané víceleté kontrakty s Racing Pointem, Williamsem a nově také s McLarenem. V případě odchodu by nejspíše dodával také současnému týmu, který by někdo jistě odkoupil.

Na konci letošního roku končí smlouvy také Wollfovi a Hamiltonovi. Zejména italská média ale už spekulují, že by Hamilton měl brzy podepsat smlouvu na více sezón za 60 milionů euro ročně.

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Gasly v Toro Rosso opět rozkvetl, říká Marko

10:36 | Podle Auto Hebdo u Renaultu končí šéf motorářů Rémi Taffin. U týmu pracuje 22 let.
3. srpna | Dan Ticktum už není vývojovým jezdcem Williamsu. Tým s ním ukončil spolupráci.
3. srpna | Ferrari oznámilo, že prohlídka vozu Charlese Leclera, do kterého narazil Lance Stroll, ukázala, že jeho motor je natolik vážně poškozen, že ho nebude možné opravit. Leclerca tak čekají penalizace.
3. srpna | Mladíci testují. Theo Pourchaire se ve středu sveze s vozem Alfy Romeo z roku 2018 v Maďarsku. Na trati nebude sám, probíhají tam testy 18palcových pneumatik. Oscar Piastri jezdí v Monze s vozem Renaultu ze stejného roku.