Zůstane Kuan-jü Čou u Alfy Romeo? O svou budoucnost se příliš nebojí

Valtteri Bottas má s Alfou Romeo smlouvu také na příští rok, což je pro něj novinka ve srovnání s angažmá u Mercedesu. Kuan-jü Čou musí být teprve potvrzen.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Zůstane Kuan-jü Čou u Alfy Romeo? O svou budoucnost se příliš nebojí | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Kuan-jü Čou letos bodoval dvakrát a na kontě má celkem 5 bodů. Jeho výrazně zkušenější kolega Valtteri Bottas bodoval 7krát a získal 46 bodů.

Čínský mladík měl však celou řadu technických problémů. Tým už dříve řekl, že je spokojený s jeho rychlým vývojem – konec konců už několikrát porazit Valtteriho Bottase v kvalifikaci.

DNF Kuan-jü Čoua

  • GP Miami: vodní čerpadlo
  • GP Španělska: pohonná jednotka
  • GP Ázerbájdžánu: hydraulika
  • GP Velké Británie: kolize
  • GP Francie: pohonná jednotka

„Zatím jsem s žádným týmem nemluvil,“ řekl Čou, kterého cituje Autosport. 

Rozhovor ale vznikl předtím, než byl potvrzen přestup Fernanda Alonsa do Aston Martinu a než se objevil plán McLarenu rozloučit se s Danielem Ricciardem. Nelze proto vyloučit, že Čou byl jedním ze 14 jezdců, kteří volali Otmaru Szafnauerovi.

„V Alfě Romeo jsem docela spokojený a usazený. Na začátku sezony jsem se možná obával o svou budoucnost, ale teď se o budoucnost příliš nebojím.“

„Myslím, že jsem se dostat do bodu, kdy jsem se osvědčil a dostal se do tempa. Nyní je mým úkolem to udržet, zlepšit svou konzistenci a krok po kroku se do konce sezóny zlepšovat. Se spoluprací s tímto týmem jsem spokojený.“

Technický ředitel týmu Alfa Romeo Jan Monchaux minulý měsíc prohlásil, že Čou byl „překvapením sezony“, čímž naznačil, jak je tým s jeho dosavadní úrovní výkonů spokojen. Šéf týmu Frederic Vasseur ho ocenil za „perfektní práci“.

Čou uvedl, že si ještě musí sednout a promluvit si s Alfou Romeo o své budoucnosti, ale že k tomu bude vhodnější doba po letní přestávce v Belgii.

„Právě teď nemám pocit, že bych se musel starat o příští rok, i když si myslím, že okolo Spa bude správný čas si o budoucnosti promluvit.“

„Obecně se příliš netrápím tím, co bude příští rok, jestli budu mít místo, nebo ne. Mám pocit, že pokud budu pokračovat v tom, co dělám, a budu se zlepšovat závod od závodu, tak nebude důvod, proč bych tu neměl zůstat.“

Další článek: Moje nejhorší obavy se naplnily, popisuje Hamilton závěr GP Abú Dhabí 2021

Témata článku: ,

Aktuality

5. října | Podle MotorsportWeek představí Ferrari svůj hypercar pro Le Mans oficiálně 30. října v Imole během tradiční akcie Ferrari Finali Mondiali. Vůz by měl mít název F255. 
5. října | 30. narozeniny dnes slaví Kevin Magnussen. 
5. října | Podle dvou zdrojů BBC je velmi nepravděpodobné, že se tento týden dozvíme něco o rozp. stropech za rok 2021. Jiní říkají, že neslyšeli nic o dalším zpoždění. Dopoledne FIA uvedla, že dnes poskytne aktualizace ohledně harmonogramů procesu dodržování finančních předpisů. 
5. října | Jost Capito potvrdil, že na seznamu jezdců, které Williams zvažuje pro příští rok, je také Mick Schumacher. 

GP Japonska 2022

Pátek 7. října 2022
1. trénink Alonso
2. trénink 08.00–09.30
Sobota 8. října 2022
3. trénink 05.00–06.00
Kvalifikace 08.00–09.00
Neděle 9. října 2022
Závod 07.00