Zůstane Grosjean u Haasu? Našel jsem klíč, říká

Romain Grosjean neměl vůbec ideální první část sezóny. V posledních závodech je ale situace lepší a jeho šance na prodloužení smlouvy stoupají.
Zůstane Grosjean u Haasu? Našel jsem klíč, říká

Na začátku sezóny udělal Grosjean řadu chyb. V posledních čtyřech závodech ale dokázal bodovat. V Monze ho diskvalifikovali, ale to samozřejmě nesouviselo s jeho počínáním a výkonem na trati.

Podrobněji o diskvalifikaci Grosjeana z GP Itálie 2018

Podrobněji o diskvalifikaci Grosjeana z GP Itálie 2018

Před Monzou se předpokládalo, že u Haasu zůstane Kevin Magnussen a doplní ho Charles Leclerc. Monačan je ale nyní opět spojován s Ferrari. Pokud bude chtít Haas někoho jiného místo Grosjeana, mohl by sáhnout třeba po Estebanu Oconovi, který je aktuálně bez sedačky pro příští rok.

„Na začátek sezóny nejsem příliš hrdý, ale věděl jsem, že najdu klíč. A teď jsem zpátky v normálu,“ řekl Grosjean pro Ekstra Bladet.

„Doufám, že ho znovu neztratí,“ řekl Guenther Steiner. „Raději se ho zeptám, kam ho položil, kdyby ho ztratil znovu. Možná potřebuje červenou šňůrku.“ 

„Ale žerty stranou. Romain závodí už dlouho a je velmi zkušený. Ví, jak to zvládnout. Pokud to říká, doufám, že to bude fungovat.“

„Tohle je normální Romain. Stačí, abychom se ujistili, že bude takový po celou dobu a vyhne se všem těmto výkyvům. Existuje omezení, kolik jich může udělat. Ale myslím, že teď je to v pořádku.“

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Zajímavé statistiky po GP Itálie 2018

27. září | Ferrari je podle Binotta spokojené s vylepšením pohonné jednotky. Podle něj "...fungovala tak, jak jsme očekávali, a přinesla o něco vyšší výkon."
26. září | Norris dostal za nájezd do boxů jen napomenutí. Sportovní komisaři přihlédli k podmínkám na trati.
26. září | Pokud se díváme správně, tak by měl Stroll i přes penalizaci zůstat 11.
26. září | Lance Stroll dostal penalizaci 10 sekund a 2 trestné body za kolizi s Gaslym.