Ztráta formy McLarenu by se už neměla opakovat, věří Button

McLaren vylepšil svůj monopost a měl by být silný nejen v Monze, ale také v následujících závodech. Jenson Button je přesvědčený, že do konce sezóny jeho tým slabý víkend nečeká.

"Když se podíváte na Spa, náš vůz tam fungoval velmi dobře," řekl britský jezdec. "V konfiguraci na nízký přítlak je to efektivní auto, takže není důvod, proč bychom neměli být konkurenceschopní tady (v Monze), měli bychom bojovat vpředu, vše tomu nasvědčuje."

"Domnívám se, že jsme v dobré situaci, vůz funguje dobře. Měli jsme pár závodů, v kterých jsme nebyli tak konkurenceschopní jako top týmy, ale ve Spa nefungovalo nic líp než naše auto. Tým odvedl při jeho vylepšování skvělou práci. Pro zbytek sezóny jsem optimista."

"Auto jsme hodně vylepšili a věříme, že budeme konkurenceschopní také v Singapuru. Ničeho se nebojíme, ale víme, že tohle (Monza) je pro nás dobrý okruh."

Jestli bude McLaren závodit v Itálii s průduchem na zadním křídle, podle Buttona zatím nerozhodl. Výsledky simulací prý nejsou jednoznačné.

Další článek: Monza a Singapur budou podle Alonsa pro Ferrari klíčové

10:51 | Závod F3 se jede na mokré trati.
21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00