Ztrácíme v pomalých zatáčkách, říká Bottas

Jezdci Williamsu popisují výkonnostní důvody, které je v Malajsii odsunuly z boje o nejvyšší příčky.
Ztrácíme v pomalých zatáčkách, říká Bottas

Williams na tom nebyl v Malajsii zase tak špatně. Sklonit se museli jeho jezdci jen před kolegy z Mercedesu a Ferrari. Bottas skončil pátý, Massa šestý. Williams měl ale po loňské sezóna choutky bojovat s Mercedesem a zatím nestíhá Ferrari.

„Ideální závod začíná vpředu, ztráta by neměla být tak velká, ale je dost velká, mnohem větší, než jsme očekávali,“ řekl Bottas pro Autosport.

„Ukazuje se, že nás čeká spoustu práce. Máme mnohem větší potenciál, jen je třeba získat větší výkon, protože je možné, že ostatní udělali větší pokrok.“

Vloni Williams exceloval především velkou maximální rychlostí. Tato výhoda je ale dnes pryč, takže se tým z Grove musí zaměřit na minimalizaci slabých stránek. „V provozu to vypadá, že v porovnání s Toro Rosso a Red Bullem trochu bojujeme s trakcí v pomalých zatáčkách,“ vysvětluje Bottas.

Slabou stránkou může být také péče o pneumatiky nebo to alespoň není silnou stránku Williamsu. Kdo si ale v tomto ohledu počínal v Malajsii dobře, to bylo podle Massy Ferrari.

„Měli mnohem lepší auto a mnohem lepší tempo. S pneumatikami pracují podstatně lepším způsobem. V Malajsii to bylo především o pneumatikách. Myslím si to, protože proč by nebyli na pole position v kvalifikaci (pokud by byli rychlejší). Ano, skoro byli v dešti, ale na suchu by byli pomalejší.“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Ecclestone: Za pokles zájmu o F1 mohou také komentátoři v televizi

10:02 | Ferrari pokračuje v testech s vozem SF71H ve Fioranu. Sainze dnes vystřídal Mick Schumacher.
21. dubna | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
21. dubna | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
21. dubna | V Barceloně začaly testy F3

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen