Ztrácíme sekundu, zoufá si Hamilton

Sedminásobný mistr světa odhaduje, že na nejrychlejší vozy Mercedes v Singapuru ztrácí kolem sekundy na kolo. Stříbrné šípy nepříjemně poskakují.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Ztrácíme sekundu, zoufá si Hamilton | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Lewis Hamilton (1./5.)

Začátek tréninků přitom pro Mercedes vypadal velice pozitivně. Lewis Hamilton zajel nejlepší čas, ve druhých tréninkových jízdách byl potom pátý.

„Začalo to dobře, ve druhém tréninku to už tak veselé nebylo. Takže stará známá písnička, bylo to stejné jako o jiných víkendech. S autem toho moc nenaděláme a skákalo jako šílené.

Pocitově mi přišlo, že tak moc neztrácíme, ale popravdě nám schází asi sekunda. Musíme na tom zkrátka pracovat. S poskakováním toho moc nenaděláme, ale je fakt, že Georgovi se podařilo lépe nastavit auto. Navíc se mi nepodařilo zajet dobré kolo.

Při současném nastavení se mi často blokovala kola. Přes noc to ale spravíme a zítra snad budeme silnější,“ doufá Hamilton.

George Russell (5./3.)

Mladý britský závodník s Hamiltonem souhlasil. Russell má navíc za to, že pátek dostatečně dobře neodkryl rozložení sil.

„Musím pořádně nastudovat data, protože mám pocit, že Charles zajel nejlepší čas na střední směsi. Nevím, jak je na tom Red Bull. Na papíře vypadáme v pohodě, ale je mi jasné, že jsme neviděli celkový obrázek.

Máme určitě co dělat. Trať je opravdu hodně hrbolatá. Myslím, že s tím mají všichni potíže, ovšem je fakt, že poskakování nás trápí snad ještě víc. Pneumatiky jsou dost citlivé. Je ovšem pravda, že pokud s nimi dovedeme pracovat dokonale dobře, můžeme získat opravdu hodně času. Zůstaneme optimisty a přes noc budeme pracovat naplno,“ řekl Russell.

Další článek: Aktuální spekulace: De Vries, Schumacher a Hülkenberg

Témata článku: , , ,