Zrychlovat náš vůz není těžké, říká technický ředitel Lotusu

Podle technického ředitele Jamese Allisona vykazuje Lotus E21 nejen dobrou rychlost na závodních okruzích, ale také zajímavý potenciál ve vývoji.
Zrychlovat náš vůz není těžké, říká technický ředitel Lotusu

Stejně jako loni vstoupil Lotus do letošní sezóny v dobré formě, ale klíčové pro úspěch v šampionátu bude udržet tempo vývoje těch nejlepších. Allison míní, že to v Enstonu mohou dokázat.

"Jsou tu významné příležitosti tento vůz vylepšit. Není těžké nacházet výkonnost v aerodynamickém tunelu," řekl v rozhovoru s Jamesem Allenem.

"Je tu řada mechanických úprav, o kterých si myslíme, že je můžeme nasadit a zrychlit auto. Věřím, že máme technické dovednosti na to, abychom ho zrychlili. Musíme jen zajistit, že to, co budeme nasazovat, bude víc, než dělají všichni ostatní."

Jedním z určujících prvků vývoje jsou finanční zdroje. Podle Allisona nemá Lotus ani v této oblasti žádné větší důvody k obavám.

"Největším úkolem a nejtěžší je dostat auto do závodů," vysvětloval. "To je pro tým finančně opravdu těžké období, a my jsme to zvládli. Následné zrychlování auta je významně levnější, takže bychom to měli dokázat."

Pro Lotus je pozitivní, že bude vylepšovat velmi dobrý základ, který dokázal vyhrát v Austrálii. Ani v Malajsii neměl špatnou výkonnost, jak spočítal Allison.

"V Sepangu jsme neodjeli skvělý závod, ale ke škodám došlo v prvních sedmi kolech, kdy jsme nabrali ztrátu půl minuty. Když se podíváte na Romaina, který jel hezky, po sedmi kolech ztrácel 26 sekund a na konci závodu 35 sekund. A to po použití strategie, která nás celkově stála asi sedm sekund."

"Takže ve skutečnosti ztratil v suché části závodu jen dvě sekundy na Vettela. Rychlost vozu byla na suchu dobrá v Sepangu i Austrálii, v obou závodech jsme měli dobrou teplotu pneumatik a opotřebení. Myslím, že v závodech v Číně a v Bahrajnu budeme silní."

Další článek: Bottas je zklamaný formou Williamsu

13:33 | Jak okomentovali kolizi mezi Hamiltonem a Verstappenem komentátoři napříč světem: odkaz
13:12 | Roman Staněk vyhrál druhý závod víkendu Euroformule Open v Imole.
23. července | Jezdci Ferrari opět testovali ve Fioranu s vozem SF71H. Důvod není znám, ale může to souviset s kalibrací nového simulátoru, která právě probíhá...

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 31. července 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00