Zrušení místo odkladu. Letos se na Paul Ricardu závodit nebude

Velká cena Francie je po Monaku druhým závodem, který neohlásil odklad ale zrušení.

Francouzská vláda nedávno prodloužila zákaz hromadných akcí do poloviny července, takže bylo zřejmé, že se Velká cena Francie na okruhu Paula Ricarda 28. června neuskuteční.

Organizátoři dnes ale trochu překvapivě oznámili, že se závod letos nepojede vůbec. Po Monaku je to druhá velká cena, která k podobnému kroku přistoupila, ačkoliv závod v Austrálii se téměř určitě také neuskuteční a podobný osud čeká i další závody. F1 v optimistickém scénáři počítá s 18 závody, což je o 4 méně oproti plánu. Odloženy zatím byly závody v Bahrajnu, Vietnamu, Číně, Nizozemsku, Španělsku, Ázerbájdžánu a Kanadě.

„Oči Grand Prix de France – Le Castellet se již obracejí směrem k létu roku 2021, abychom našim divákům nabídli ještě originálnější akci v srdci jižního regionu,“ uvedl okruh.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Další článek: Pokud se v Silverstonu pojede, tak za zavřenými dveřmi

10:25 | Třetí současný jezdec pojede virtuální Le Mans. K Norrisovi a Verstappenovi (se stejným vozem) se připojí také Pierre Gasly, který bude v týmu třeba s Vergnem.
9:39 | Obrat McLaren Group v prvním čtvrtletí: 2019: 284 milionů liber 2020: 109 milionů liber
22. května | F1 potvrdila, že stále jedná s britskou vládou o pořádání závodů. Nyní je komplikuje nutnost karantény po přicestování do země...
22. května | Podle Sky Sports by se v Silverstonu mohlo jet později v létě, až skončí opatření (nutnost karantény po příjezdu do země). Šéf okruhu je v tomto optimistický.