Zrušení místo odkladu. Letos se na Paul Ricardu závodit nebude

Velká cena Francie je po Monaku druhým závodem, který neohlásil odklad ale zrušení.

Francouzská vláda nedávno prodloužila zákaz hromadných akcí do poloviny července, takže bylo zřejmé, že se Velká cena Francie na okruhu Paula Ricarda 28. června neuskuteční.

Organizátoři dnes ale trochu překvapivě oznámili, že se závod letos nepojede vůbec. Po Monaku je to druhá velká cena, která k podobnému kroku přistoupila, ačkoliv závod v Austrálii se téměř určitě také neuskuteční a podobný osud čeká i další závody. F1 v optimistickém scénáři počítá s 18 závody, což je o 4 méně oproti plánu. Odloženy zatím byly závody v Bahrajnu, Vietnamu, Číně, Nizozemsku, Španělsku, Ázerbájdžánu a Kanadě.

„Oči Grand Prix de France – Le Castellet se již obracejí směrem k létu roku 2021, abychom našim divákům nabídli ještě originálnější akci v srdci jižního regionu,“ uvedl okruh.

Foto: Getty Images / Dan Istitene

Váš názor Další článek: Pokud se v Silverstonu pojede, tak za zavřenými dveřmi
10:56 | 91. narozeniny dnes slaví Bernie Ecclestone.
10:26 | Ve věku 94 let zemřel včera Milton Guirado Theodoro da Silva, otec Ayrtona Senny. Da Silva je jedno z nejběžnějších příjmení v Brazílii. Ayrton si ho proto změnil na výrazně méně běžné Senna po své matce.
26. října | Jack Aitken pojede ve voze Williamsu v prvním tréninku v Abú Dhabí.
25. října | Nejen, že Pérezovi po celý závod nefungovalo pití, ale ještě musel 56krát projet pod reklamou Heinekenu "Nikdy nepij, když řídíš".