Zrušení Grand Prix Španělska nepřipadá v úvahu, říká Ecclestone

Svět motorsportu je v pasti kvůli omezenému leteckému provozu nad Evropou. Týmy mají problémy se vrátit do svých továren, ale Ecclestone tvrdí, že Grand Prix Španělska v ohrožení není.

Islandská sopka Eyjafjallajökull, jež chrlí do vzduchu prach a popel, stojí za odsunem Grand Prix Japonska MS silničních motocyklů na říjen, původně se měla uskutečnit nadcházející víkend. I když má formule 1 další závod na programu až za tři týdny, týmy se potřebují vrátit domů z Šanghaje.

"Hlavní starost je dostat zpět motory, protože je třeba na nich pracovat," uvedl Ecclestone. "Ale jsem si jistý, že vše bude v pořádku. Zrušení španělské Grand Prix nepřipadá v úvahu. Všem to samozřejmě působí problémy, ale najdeme způsob, jak všechny dostat domů."

Všech 12 týmů formule 1 má svá sídla v Evropě, dokonce i malajsijský Lotus. Podle posledních zpráv se mají evropská letiště otevřít na zkušební dobu 48 hodin úderem dnešního poledne. Některé stáje si ráno v Číně objednaly charterové lety do Španělska, odkud měly v plánu cestovat na sever po silnici, většina má továrnu v Británii.

Další článek: Výběr pneumatik pro rok 2011: Zkušenému Michelinu konkuruje levný Avon